Trasa Mostowa znowu!!!

Re: Trasa Mostowa znowu!!!

Postprzez Cielak » 25 lis 2013, o 08:06

"Zresztą za pierwszą WZ pojdą następne i po...trasie" - i to jest właśnie chore...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 25 lis 2013, o 08:21

Nie zgodzę się z Z Tobą, najbardziej chore jest to że tyle lat blokowano pas drogi pod trasę, należało albo wypłacić odszkodowania (mechanizmy pozyskania środków są w ustawie o gospodarce nieruchomościami) albo wykreślić trasę i pozwolić budować a tak mamy soviecki bardak ani nie ani tak, typowe zachowanie kolonialnych urzędasów, gdzie brak jakiejkolwiek decyzji paraliżuje włascicieli gruntów. Chyba teraz nikt przy zdrowych zmysłach nie zechce pchać autostrady pomiędzy budynkami. Trasa nadal może powstać ale np przez las, aha zapomniałem iż żuczki są ważniejsze od homo sapiens, więc i tamtędy nie może powstać.
Myślę iż temat TM wkrótce wraz z zabudowa się zamknie bezpowrotnie. Co do Trasy Olszynki będzie chyba podobnie
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 25 lis 2013, o 11:38

I uważam, że jest to skandal.
Co do blokowania - na całym świecie możesz spotkać tereny, które są zablokowane przez dziesiątki lat. To się nazywa planowanie. Już dzisiaj możesz zaplanować, że za 30 lat tu i tu będzie lotnisko i blokujemy tyle i tyle terenów dookoła.

Co do wypłaty odszkodowań - PEŁNA ZGODA!
Mogą pozywać o odszkodowanie. Tyle tylko, że w sądzie okazało by się, że w związku z blokadą tego terenu oni nie ponieśli straty lecz zyskali! :)
Bo przecież ta działka dzisiaj kosztuje dużo więcej niż 15 lat temu, prawda?

Co do bezsensowności puszczania trasy przez blokowiska - bezsensem to jest budowanie domu na trasie trasy ;) i liczenie, że przez mój domek to zmienią trasę.
Taka trasa ma znaczenie w skali KRAJU a nie w skali gminy czy jakiejś wioski...
Cielak

Postprzez Jendrula » 25 lis 2013, o 12:27

Znaczenie ma ale można ją poprowadzić 3-5 km dalej przez pustkowia i np zaoszczędzić na ekranach i mostkach nad trasą (drogi lokalne). W tym przypadku byłoby to np:
1mostek nad Kolejową (str PN)
2mostek nad Kolejową (strona PD)
3mostek nad Piusa i lub Okólną
4mostek nad Partyzantów
5 mega ekrany na tyłach CEKSu, co ze spalinami i hałasem tuż pod oknami szkoły?
6 mega ekrany (np 12 m wysokości!) na tyłach osiedla Hepi, a może wykup i wyburzenie I linii zabudowy bo znalazła by się w strefie oddziaływania TM?
7 węzeł bezkolizyjny z Modlińską
8Mostek nad Mazowiecką/Wałową
9Most nad Wisłaą dokładnie nad rezerwatem Ławice Kępińskie... i to wszystko na przestrzeni tylko 5 km!!!
a o Bałaganie który może być w Łomiankach (tam nie chcą TM!!!!) nie wsppmnę. rodzi się pytanie? PO CO? i czy nie można inaczej/ lepiej/taniej polepszyć komunikację powiatu Legionowskiego z Warszawą?
Jendrula

Postprzez KasiaJ » 25 lis 2013, o 17:31

Jendrula jesteś mieszkańcem Hepi, że tak głosujesz?? Ja mieszkam w bardzo bliskim sąsiedztwie planowanej TM i sprowadzając się tutaj wiedziałam, że jest w planach. To była moja świadoma decyzja i trasa mi nie przeszkadza (gdyby tak było to pewnie bym tu nie zamieszkała). Nikt nikogo nie zmuszał do budowy w takim miejscu.
Z jednym się zgadzam - odszkodowania powinny być już dawno wypłacone.
KasiaJ

Postprzez Jendrula » 25 lis 2013, o 17:43

nie jestem z Hepi! Tylko nie rozumiem po co pchać trasę między domy jak można inaczej... ale i tak Min Fin nas pogodzi bo kasy brakuje na potrzebne obwodnice wielu miast i TM nie będzie, a że mieszkańcy Hapi robili "głupotę Życia" nabywając nieruchomości w tym miejscu to fakt , może jednak im się uda uniknąć kawalkady Tirów pod oknami
Jendrula

Postprzez Cielak » 26 lis 2013, o 08:25

Ok.
Twoje argumenty z wiaduktami itd. do mnie przemawiają i faktycznie nie pomyślałem o tym w ten sposób.
Musisz jednak przyznać, że dzisiejsza nasza dyskusja wynika z zaniedbań.
Gdyby kiedyś ktoś pomyślał, gdyby ktoś przygotował to porządnie, gdyby blokowanie terenu i wykup przebiegał konsekwentnie i stopniowo - to dzisiaj nie było by dyskusji.
Jeżeli tak będzie wyglądało planowanie - to wiecznie będzie na przeszkodzie stał jakiś domek :)
Cielak

Postprzez Jendrula » 26 lis 2013, o 10:52

Domek to nie przeszkoda, płaci cię solidne odszkodowanie i OK, ale tu zajdzie potrzeba albo przesunięcia trasy w stronę lasu albo wykupienia JEDNEJ LINII zabudowy na Hepi, bo nie ma innego sposobu usunięcia hałasu spalin i innego oddziaływania trasy na mieszkańców, obecnie przy 4 pasmowych jezdniach wyznaczane są 180metrowe strefy oddziaływania, gdzie nie powinien nikt mieszkać, wiec można tylko trasę obudować tunelami jak Trasę Toruńską na Bródnie. Po prostu realizacja trasy na terenach rezerwy jest tak karkołomna iż prawie niemożliwa i tyle. Czas szybko wyznaczyć na pustkowiach awaryjne warianty trasy omijającej Legionowo+modernizacja do standartu ekspresowego Modlińskiej (tylko 6 skrzyżowań do przeróbki na bezkolizyjne!) i mamy solidne połączenie przez Most Północny. Dokończenie Obwodnicy Jabłonny od Zegrzyńskiej do Modlińskiej i mamy udrożniony wylot na NDM. Rozwiązanie jest prostsze niż myslimy, tylko horyzont myślowy decydentów jest na tyle wąski iż widzą tylko poidełko i koryto i tak naprawde nie pozwolą by ludzie decydowali co dla nich dobre, bo ONI WIEDZĄ LEPIEJ. Na spotkaniu Pan Dyrektor Z Biura Planowania mówił iż trasa jest potrzebna dla... rzemieślników z Łomianek jadących do Klientów w Jabłonnej( :12: ), ciekawe jakich to rzemieślników mają w Łomiankach , których nie ma u nas ,żeby trasę budować. To ja już wolę puszczenie rozwoju terenów na żywioł jak takie "Planowanie" Pana Dyrektora. Czas chyba na emeryturę Pana Dyrektora, niech wnukom zaplanuje lepiej zabawę na tydzień niż nam trasę do rzemieślników w Łomiankach .
Zresztą Pan Dyrektor nie potrafił pokazać prognozy ruchu na przyszłej trasne więc nie wie ile samochodów będzie tam jeździć. :10:
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Polityczne dysputy...