Strona 1 z 1

Polisolokaty

PostNapisane: 29 kwi 2015, o 11:13
przez Spalo
W dniu 24 kwietnia odbyła się konferencja prasowa „Oszukańcze polisy 2015 – Walka o odzyskanie pieniędzy trwa!”
W konferencji brały udział osoby z różnych środowisk zaangażowane w walkę na rzecz poszkodowanych przez instytucje finansowe.

Uważnie słuchaliśmy, obserwowaliśmy, a teraz wyciągamy wnioski:

1. Rzecznik Ubezpieczonych interweniuje po stronie poszkodowanych, ale niestety nie ma narzędzi, by efektywnie pomóc uwikłanym w pułapkę finansową, zaś Ministerstwo Finansów lekceważy cały problem.
2. Kary nałożone przez UOKiK na AEGON jesienią 2014 okazały się skuteczne. Firma uwolniła bowiem klientów od opłat likwidacyjnych i w rezultacie oddaje im oszczędności zgromadzone na kontach potrącając jedynie 1% i nie pobierając opłaty likwidacyjnej która mogła sięgać do 100%. Jest to dotychczas jedyny taki przypadek na polskim rynku.
3. Powoli, aczkolwiek skutecznie na rzecz poszkodowanych, pracuje system sądowniczy. W orzecznictwie utrwala się zasada uznająca kilkudziesięciu procentowe opłaty likwidacyjne za bezprawne. W ogromnej większości sądy w sprawach z powództwa indywidualnego orzekają, że pobieranie opłat likwidacyjnych jest bezprawne i rażąco narusza interesy ubezpieczonych.
4.Państwowe instytucje, które powinny bronić przed nieuczciwymi praktykami, nadal stoją po stronie firm ubezpieczeniowych. Szczególnie negatywną rolę odgrywa Komisja Nadzoru Finansowego, która zapowiadała, że będzie zabiegała o rzetelne informowanie klientów o produkcie. Niestety, żadne regulacje w tej sprawie nie zostały uchwalone.
5. W styczniu 2016 roku wejdzie w życie unijna regulacja, która będzie nakazywała szczegółową informację dotyczącą produktów takich jak polisolokaty.

Jesteś posiadaczem polisolokaty i chcesz z niej zrezygnować bo czujesz się oszukany lub już dawno zawiesiłeś opłacanie składek i potrącono Ci wysoką opłatę likwidacyjną?
Opłaty likwidacyjne nakładane przez ubezpieczycieli na Klientów wycofujących przed terminem pieniądze z polisy inwestycyjnej są niedozwolone.

509-274-872 lub lukasz.spaleniak@mk-finanse.com