Czego brakuje Wam w Chotomowie?

Nasze lokalne społeczności.

Czego brakuje Wam w Chotomowie?

Postprzez Kokos » 21 lis 2016, o 08:48

Hej,

Chciałbym sprowokować niewielką dyskusję. Zastanawiam się czego brakuje Wam w Chotomowie?

Moimi typami są:
- kanalizacja
- wodociąg
- knajpa/kawiarnia o nieco wyższym standardzie
- Park/skwer z ławeczkami z dala od ruchliwej ulicy

Kanalizacja i wodociąg nie wymagają raczej komentarza.

Co do knajpy, kawiarni czy parku/skweru brakuje mi miejsca, w którym mieszkańcy mogliby się spotkać, posiedzieć, pogadać. Las jest dobry do spacerów, na skwerze przy rondzie jest głośno, brudno, ciasno, a dookoła spaliny. Zdaję sobie też sprawę z tego, że niemal każdy ma ogródek, ale często aż chce się przejść w inne miejsce. A obecnie jedynymi alternatywami jakie znam jest las i okolice cmentarza, i to pod warunkiem, że chce się spacerować, a nie posiedzieć.

Z punktów gastronomicznych to kojarzę tylko kebab przy rondzie. Była to dosyć przykra speluna, bez pomysłu, z nie smacznym, prostym jedzeniem. Szaro i buro. Widziałem też pozostałości po "dziku", ale nie wiem co oferował, bo odkąd go widziałem to był nieczynny.

W lato widać zwłaszcza młodzież, która ewidentnie nie ma miejsca dla siebie. Koczuja przy placu zabaw dla dzieci, pod apteką, na wspomnianym skwerze.. Sądzę, że dorośli też chętnie spotykali się w pubie czy kawiarni, ale nie może to być odrzucający kebab. Musiałoby być to miejsce w którym miło spędza się czas, w które nie wstyd zabrać rodzinę, posiada nieco wyższy standard.

Jestem ciekaw czego Wam brakuje w Chotomowie.

K
[...]
Kokos

Re: Czego brakuje Wam w Chotomowie?

Postprzez skierd » 16 gru 2016, o 11:52

Czystego powietrza, tego brakuje najbardziej. Kanalizacji oraz utwardzonych dróg
skierd

Postprzez Kokos » 3 sty 2017, o 12:37

Hej,

Z kanalizacją i drogami jak najbardziej rozumiem, a o co chodzi z czystym powietrzem? Chodzi o Pył PM2.5 czy może o to, że biedniejsi sąsiedzi palą śmieciami?

Pzdr,
K
[...]
Kokos

Postprzez skierd » 15 sty 2017, o 11:54

To ty tu nie mieszkasz, że nie widzisz, nie czujesz ?, z kominów unosi się tyle smrodu ze praktycznie przez całą zimę lepiej nie wychodzić z domu i co to za atrakcja mieszkać tutaj?
Nie wiem czym oni palą, na pewno nie gazem ani nowoczesnymi piecami tylko starymi kotłami, które przyjmą wszystko, nawet latem potrafią nieźle dać czadu.
skierd

Postprzez arkadius » 19 sty 2017, o 13:39

Zgadzam się, smog jak w Warszawie! Kwestia ochrony środowiska w naszym Chotomowie, to dramat. Palenie w starych kotłach czym popadnie to jedno, druga sprawa to nieszczelne szamba, na co mogłaby poradzić kanalizacja. A czego najbardziej mi brakuje poza oczywistymi rzeczami? Światłowodu pod neostradę, utwardzonej drogi, transferu 4G. Kurcze, w sumie to jestem szczęśliwym człowiekiem, bo to w sumie niewiele :04:
arkadius

Postprzez Kokos » 16 mar 2017, o 14:41

Cześć!

No właśnie w swojej okolicy nie odczuwam wielu zanieczyszczeń powietrza, może poza jednym sąsiadem, który pali czymś podejrzanym, ale może mieszkam w tej 'fajniejszej' części.
Tegoroczny smog akurat doskwierał w całej Polsce.
Też liczę na kanalizacje i wodociąg.
Światłowód oferuje jak coś GVT i JMDI.
Utwardzone drogi są raczej w większości, ale to prawda, są zakamarki gdzie nie ma utwardzenia czy latarni.
4G/LTE to już raczej nie problem Chotomowa, w innych rejonach polski nawet tych 'najbardziej cywilizowanych' transfery LTE też są bardzo słabe.
[...]
Kokos

Powrót do Osiedla Chotomowskie