Śmietnik w Chotomowie?

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez szumski » 11 mar 2008, o 12:35

Na dziś do 500 brakuje ponad 200. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Program ruszy?

Postprzez Oskar » 17 mar 2008, o 19:37

Przeszedłem cala ulice Pogodna i wiem co czuja pracownicy z mobilnej sprzedaży bezpośredniej ;-) Udało mi się zebrac 5 wniosków, 3 sąsiadów powiedziało że sami zawiozą, 5 ze się zastanowi, 2-ch nie chiało przystąpić do projektu :-( Reszta ulicy byla zamknięta. Czy wiecie że nie którzy nie maja dzwonków? ;-)

Ale najwazniejsze z Kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Gminie zapewnil ze przystapimy do projektu mimo ze 500 wnioskow nie udalo się zebrać. DALEJ MOŻNA SKLADAC WNIOSKI. A wiec Ci co chca, będa śmieci sortować, Ci co nie chcą, nie będą

Oskar
Oskar

Postprzez maamoniowa » 19 mar 2008, o 11:21

...tak, to jest nasza rzeczywistość, podajesz coś ludziom na tacy, a oni nie chcą brać....
czy tylko 300 osób w naszej wsi jest gotowe sortować swoje śmieci?
co zatem robi reszta? ... czy te czarne dymy z kominów, to są te śmieci... bo chyba nie znak, że nie wybrano jeszcze papieża...
maamoniowa

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 19 mar 2008, o 18:31

Mamoniowo Droga! Nie bądź zbytnią optymistką. 300 osób to z całej gminy a nie naszej wsi się zgłosiło. Mimo wszystko jednak segregacja będzie - ja mam takie same informacje jak Oskar. Jest nadzieja, że z czasem sprawa się powoli rozkręci i obejmie w końcu wszystkich. W końcu nie od razu Rzym... itd.
Joanna Kajdanowicz

Spalarnia śmieci w Chotomowie?

Postprzez Oskar » 19 mar 2008, o 21:20

maamoniowa napisał(a):...tak, to jest nasza rzeczywistość, podajesz coś ludziom na tacy, a oni nie chcą brać....
czy tylko 300 osób w naszej wsi jest gotowe sortować swoje śmieci?
co zatem robi reszta? ... czy te czarne dymy z kominów, to są te śmieci... bo chyba nie znak, że nie wybrano jeszcze papieża...

A jest jeszcze jedna dobra wiadomość, Gmina zatrudnia dodatkowego pracownika do ochrony środowiska. Minn, w końcu gmina zacznie sprawdzać czy mieszkańcy maja podpisane umowy za wywóz śmieci, Ci co nie maja to albo pala nimi w kominkach i piecach albo wyrzucaja do lasu.
Wesołych Świąt ;-)
Oskar

Postprzez eliza » 19 mar 2008, o 22:49

powiem więcej
a niektórych nawet postraszę :)
wedle słów pana Huberta( w gminie od środowiska) gmina już niedługo uruchomi system komputerowy do ewidencjonowania umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych
dane będą spływały od firm obsługujących naszą gminę
pan Hubert wpisze Jan Kowalski i już będzie wiadomo co delikwent robi ze śmieciami
to wersja optymistyczna :)
zobaczymy jak będzie w praktyce
pozostaje mieć nadzieję ,że dobrze

czy wy też spotkaliście się z argumentem ,jeśli mówię znajomym o możliwości segregowania za darmochę
"nie mam pod zlewem miejsca na drugi kosz" :)
i straszno i śmieszno
eliza

Postprzez Olena » 20 mar 2008, o 00:00

Oświećcie mnie proszę w kwestii wywozu nieczystości płynnych - ich legalnego wywozu. Na śmieci normalne mam umowę i wykazać się mogę fakturkami. Ale szambo opróżniam bez umowy i bez faktur. Jak jest pod dekielek - dzwonię do pana z szambowozem, pan przyjeżdża, wybiera - ja mu płacę i tyle. Jak mam udowodnić, że wybieram szambo regularnie? I że mam szczelne (no ok, atest mogę pokazać).
Olena

Postprzez eliza » 20 mar 2008, o 08:36

wiesz co Olena
myślę że większość z nas nie ma umów z firmami wywożącymi szambo
trzeba je zwyczajnie podpisać
choć wtedy prawdopodobnie podniosą one koszt usługi o vat
ale kto wie ...ładnie się uśmiechniesz ..to czasem działa :)
eliza

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 20 mar 2008, o 10:29

Problem nie w posiadaniu umowy, tylko w rachunkach. Można miec umowę, ale nie brać rachunków, żeby nie płacić VAT. Tyle tylko, że przy kontroli musimy pokazać rachunki. Jeśli więc chcemy zabezpieczyć się od kary czy mandatu (nie wiem, co tam się dostaje), to powinniśmy ten VAT bulić i brać faktury. Nie wiem, co się bardziej opłaca, bo nie znam wysokości potencjalnej kary.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez F.K.Niepłacz » 20 mar 2008, o 10:39

eliza napisał(a):powiem więcej
a niektórych nawet postraszę :)
wedle słów pana Huberta( w gminie od środowiska) gmina już niedługo uruchomi system komputerowy do ewidencjonowania umów na wywóz nieczystości stałych i płynnych
dane będą spływały od firm obsługujących naszą gminę
pan Hubert wpisze Jan Kowalski i już będzie wiadomo co delikwent robi ze śmieciami
to wersja optymistyczna :)

I bardzo dobrze! Niech żyje nam pan Hubert! Mam nadzieję, że efekty jego pracy zostaną docenione również przez jego przełożonych.
F.K.Niepłacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie