Śmietnik w Chotomowie?

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez szumski » 20 mar 2008, o 11:32

Mnie to się wydaje tak: że firmy śmieciowe nie udostępnią danych swoich kontrahentów, bo nie mają takiego prawa, a P. Hubert nie będzie mógł ich wykorzystać, no chyba że jest agentem jakichś służb i ma zgodę sądu. W świetle wypowiedzi Asi (a z nią zawsze się zgadzam) firmy musiałyby udostępnić dokumenty księgowe a to już całkiem kaplica. Nie ma co tu kombinować tylko roweryk pod dupę i sprawdzać jak któś podpadnie lub będzie donos. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 20 mar 2008, o 13:08

To nie do końca tak. To co Hubert chce ubrać w "system informatyczny", żeby łatwiej było obsłużyć, funkcjonuje już w gminie od conajmniej 2 lat (nie upieram się przy datach, bo nie pamiętam). Wtedy to wszedł ustawowy obowiązek dla firm śmieciowych przekazywania do gmin listy zawartych umów. Najpierw więc przysłali listę wszystkich swoich klientów z terenu danej gminy. A później już co miesiąc firmy śmieciowe przysyłają do gminy informację o nowozawartych i rozwiązanych umowach (czyli de facto listę osób z nazwiskiem i adresem), co pozwala gminie stan wiedzy na bieżąco aktualizować. Nie wiem czy obejmuje to również wywóz nieczystości płynnych, ale to całkiem możliwe.
Być może do kontroli pójdą więc najpierw posesje mieszkańców, którzy w takim spisie nie figurują.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez szumski » 20 mar 2008, o 18:06

No jest coś takiego
Art. 9a. 1. Prowadzący działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości lub opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych jest obowiązany w terminie do 15 dnia po upływie każdego miesiąca sporządzić i przekazać wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi miasta wykaz właścicieli nieruchomości, z którymi w poprzednim miesiącu zawarł umowy na odbieranie odpadów komunalnych, opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych, oraz wykaz właścicieli nieruchomości, z którymi w poprzednim miesiącu umowy uległy rozwiązaniu lub wygasły; wykaz zawiera imię i nazwisko lub nazwę oraz adres właściciela nieruchomości oraz adres nieruchomości.

I tutaj:
3. Gminy prowadzą ewidencję:
1) zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej;
2) przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej;
3) umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z ustawy.

Przeczytałem wiele opinii jednak są identyczne jak Asieńki (ale jestem dupowłaz) w poprzednim poście, nie może być ukarany ktoś kto ma faktury na wywóz, czyli brak umowy nie jest podstawą do nałożenia grzywny.

Pobieżnie tylko czytając ustawę, mam wrażenie, że to jednak gmina jest do tyłu z obowiązkami, minn. ma zapewnić warunki do segregacji. Wydaje mi się, że zanim sięgnie się po kary i inwigilację to trochę trzeba popracować.

No to po cholerę są te ankiety jak segregacja należy się jak psu buda już od 3 lat przynajmniej?
Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 23 kwi 2008, o 10:40

LUDZISKA KOCHANE!!! Dzisiaj rozwieźli worki do selektywnej zbiórki śmieciorów. Pierwszy wywóz 29 kwietnia. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Olena » 23 kwi 2008, o 18:00

No mnie też przywitał rulonik worków pod domem :)
Olena

Postprzez PiVi » 23 kwi 2008, o 18:29

Olena napisał(a):No mnie też przywitał rulonik worków pod domem :)

Nom... wywozić będą raz w miesiącu.
Pytanie jak to wygląda w praktyce -
czyli jak szybko konkretne worki zapełnia się w "statystycznym gospodarstwie domowym" :)
Zobaczymy :)

Pozdrawiam,

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez agata122 » 23 kwi 2008, o 20:54

Eliza w referacie ochrony środowiska pracują dwie osoby,które są zawalone papierkową robotą nie widzę możliwości na dzień dzisiejszy aby dały radę poprowadzić ewidencje wywozów nieczystości.I tak mają więcej roboty niż mogą podołać.
agata122

Postprzez szumski » 29 kwi 2008, o 14:52

Ale jaja, zabrali!!! Aż mnie wstyd, że tak mało było - okres wymuszonej abstynencji.

Piter wory są duże, jak sam zauważyłeś "mercedesów" u mnie sporo, czasami jakieś koleżeństwo zjeżdża do nich z różnymi puszkami (mleko skondensowane) już myślałem, że będę musiał to to traktować młotkiem dekarskim w celu zmniejszenia objętości ale się obeszło.

Cholera, nareszcie wiem jak jadę przez różne wioski w Polsce po co oni te wory kolorowe wystawiają na ulicę :))) Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 29 kwi 2008, o 15:09

szumski napisał(a):Ale jaja, zabrali!!! Aż mnie wstyd, że tak mało było

Zauważ, że od dostawy worków minęło ledwie... 6 dni.
Odejmij 1 dzień na.. aklimatyzację- 1 na to że dzisiaj odbierają
i okaże się, że na napełnienie worków miałeś 4 dni.
Zobaczymy jak te worki będą wyglądały za miesiąc.

szumski napisał(a): już myślałem, że będę musiał to to traktować młotkiem dekarskim w celu zmniejszenia objętości

:))))

Do zmniejszania objętości używasz tego: http://www.allegro.pl/item348956411_zgn ... _ikea.html
i taniej tutaj: http://www.dr-international.pl/pl/ekozgniatarka.htm

Parę zdjęć:
Obrazek

I to naprawdę działa - wisi na ścianie i gniecie - butelki, puszki, kartony.

Co do segregacji - sam zamówiłem 4 kolorowe pojemniki 120l (żółty, zielony, niebieski i czarny) i dołożyłem kompostownik.
Jak profi - to profi :) Ekologia full gębą :)

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez agata122 » 29 kwi 2008, o 15:58

Kaziuchna Ty ponoć taki inteligent a dopiero nasze worki Ci w głowie rozjaśniły ?
agata122

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie