Numeracja na ul. Żeligowskiego

Nasze lokalne społeczności.

Numeracja na ul. Żeligowskiego

Postprzez alf » 4 sty 2009, o 15:11

Chciałbym zasygnalizować jeszcze jeden problem w Chotomowie. Problemem tym jest numeracja domów przy ulicy Gen. L. Żeligowskiego (CHOTOMÓW północno zachodni). Na dzień dzisiejszy do tej ulicy przynależą posesje oddalone od Żeligowskiego prawie 1 km, przy czym zlokalizowane są przy różnego rodzaju osiedlowych uliczkach nieposiadających żadnej nazwy a uznawanych nie wiedzieć, czemu za Żeligowskiego. Numeracja domów przy Żeligowskiego przebiega rosnąco od centrum Chotomowa w stronę lasu, przy czym po prawej stronie domy mają numery parzyste (tu numeracja jest raczej normalna) a po lewej stronie gdzie numery są nieparzyste, począwszy od numeru 25 do 3x… zaczyna się kołomyja. Do numeracji podstawowej dodawane są różne rozszerzenia w rodzaju 25/2, 25/4, 25/6 itd (to w przypadku posesji zlokalizowanej po prawej stronie uliczki odchodzącej od Żeligowskiego), lub 25/1, 25/3, 25/5…. itd (to numery domów na tej samej poprzecznej do Żeligowskiego, lecz po jej lewej stronie). Następna poprzeczna do Żeligowskiego to numery 27/1,27/2…. itd. Kolejny szereg to 29/1, 29/2, 29/3, 29/ …..i tak aż do numerów 3xstych. Z taką numeracją stoi już pewnie ze setka domów. My mieszkańcy nauczyliśmy się z tym żyć, ale współczuję tym, którzy z różnych powodów wjechali w uliczki poprzeczne i krążąc po Osiedlu Ekologicznym szukają numeracji pow. 31/… i nie mogą nic znaleźć. W ciągu dnia problem niewielki, bo można się natknąć na mieszkańca i jest szansa, że wskaże drogę, ale w nocy sprawa już wygląda trochę inaczej. Kiedyś z psem spacerowałem, po 23oo i widziałem taksówkę, która szukała adresu i dopiero, kiedy wpadła na mnie jej kierowca otrzymał instrukcje jak dojechać. To bardzo częste przypadki a nawet nawigacja satelitarna na niewiele się tu zda, teren niestety nie objęty mapami GPS-u.
Załączniki
Ĺťeligowskiego_02.jpg
Czerwoną linią obszar objęty numeracją z ul. Żeligowskiego. Na niebiesko nowe uliczki, których nie objęła aktualna mapka Chotomowa.
Ĺťeligowskiego_02.jpg (68.23 KiB) Przeglądane 57861 razy
pozdrawiam
alf
alf

Jeszcze dodam, że

Postprzez alf » 4 sty 2009, o 15:20

może gmina na chwilę obecną powinna na początkach i rozjazdach uliczek przynależnych do Żeligowskiego wprowadzić jakieś tablice informacyjne dot. numeracji dla danego wjazdu w osiedle.
pozdrawiam
alf
alf

Postprzez szer-szeń » 18 sty 2009, o 15:47

A co jeśli karetka pogotowia nie zdąży na czas?
szer-szeń

Postprzez szumski » 18 sty 2009, o 15:57

Ja przezornie z karetką umawiałem się pod kościołem z kurierami umawiam się na Fenixie. Problem w tym, że właściciel może się wkurzyć i pogonić. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez alf » 19 sty 2009, o 20:01

szer-szeń napisał(a):A co jeśli karetka pogotowia nie zdąży na czas?

W ciężkich przypadkach to eutanazja :(
pozdrawiam
alf
alf

Postprzez benedykt » 19 sty 2009, o 22:20

:01:
To dobry temat. W październiku 2000r. wyświęcaliśmy drugą kapliczkę, to założyłem wniosek do gminy w sprawie nadania nazwy ulicy za lub przed przedszkolem. Miała się nazywać JUBILEUSZOWA. Nic z tego bo część tej ul. przebiegała przez tereny prywatne. Potem położono gazociąg przez te tereny a ilość budynków potroiła się. Co ciekawe w dniu wyświęcenia na wjeździe z asfaltu postawiłem tablicę z napisem „Jubileuszowa”, aby zaproszeni z Jabłonny trafili. Za dwie godz. tablicy już nie było i nie ma do dziś, ale kapliczka stoi. A może nazwa była nie chotomowska. Był na sesji wniosek z Chotomowa nazwy ulicy: „ Do Rysia” , Komisja Rozwoju poparła ten pomysł, jednak na sesji wyśmieli i odrzucili. Żeby było śmieszniej, to w Jabłonnie ma nazwę ulica, przy której nikt nie mieszka i nic nie ma, nazywa się AKADEMIJNA.
benedykt

Postprzez szumski » 19 sty 2009, o 22:31

Musicie wystąpić z wnioskiem do gminy.
Tu macie przewodnik: http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php? ... ia&start=0
Nazwa już jest, w rozmowie z P. Tomkiem (ref. nieruchomości) otrzymałem zapewnienie, że lada chwila numery itp. też będą. Pozdrawiam

PS. Nie muszę chyba tłumaczyć, że automatycznie i gazociąg okazał się osiągalny - mamy już umowy, akurat po tylu latach każdy nauczył się jakoś se radzić i nie jest to sprawa życia i śmierci ale niech se będzie.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Osiedla Chotomowskie