Walka o wodę!?

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez sosek2 » 15 sty 2009, o 14:45

Nielubie wody z mojej studnii, bo choc jej nie badałem domyślam się że codziennie pochłaniam nie tylko obiad mojego sąsiada ale też całej jego familii.Szkopuł w tym żeby zaproponować konkretne działania a nie tylko sie kłocic.Z tego co czytam chyba tylko w tej gminie jest z tym problem, mam kolegów którzy mieszkają na większych zadupiach niż Chotomów a mają czyściutką wodę z wodociągu.
Pozdrawiam Sosek2
sosek2

Postprzez szumski » 15 sty 2009, o 16:15

Wodociąg w Chotomowie można wybudować bez problemów i gminnych pieniędzy. Po stronie gminy zostawiłbym jednak jako "strategiczne" studnie i uzdatnianie, oczywiście projekty + uzgodnienia też. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez sosek2 » 15 sty 2009, o 16:43

To co stoi na przeszkodzie ?
Pozdrawiam Sosek2
sosek2

Postprzez szumski » 15 sty 2009, o 18:43

Nic, spróbujemy z Marcinem namówić do działania radnych. Pieniądze potrzebne są naprawdę małe: wiercenie studni + projekt (opcjonalnie stacja uzdatniania ale niekoniecznie). Jeżeli to da się zrealizować przy pomocy i za pieniądze gminy, reszta - tak jak pisałem 3/4 najbardziej zurbanizowanych terenów Chotomowa, powstanie w ciągu roku. Czyli optymistycznie rok dla gminy i nie więcej niż rok na wodociąg. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Walks o wodę!?

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 15 sty 2009, o 19:54

do nowego(starego) mieszkańca

zebrania zawsze dobra sprawa
jestem gotowa przyjść
powiedz gdzie i kiedy?

studnia wraz ze stacją wody jest właśnie zlecana do projektowania

Chotomów( ten za torami kolejowymi) już ma wykonany projekt,
wszczęto postępowanie w sprawie budowy wodociągu

szczegółowe informacje przedstawi Pani Wójt na zebraniu zorganizowanym przez Pana
lub proszę zgłosić to do sołtysa Artura Oleksiaka
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez szumski » 15 sty 2009, o 20:13

studnia wraz ze stacją wody jest właśnie zlecana do projektowania

ok. jest w budżecie 180 000 na działce 151
Chotomów( ten za torami kolejowymi) już ma wykonany projekt,
wszczęto postępowanie w sprawie budowy wodociągu

Tego w budżecie nie ma. To o co chodzi?
Kaśka, z całym szacunkiem ale to są jakieś jaja. To po co był uchwalany ten budżet jak jego zapisy nijak się mają do przedstawianej przez Ciebie rzeczywistości? Pozdrawiam

PS No i w przetargach też jakoś nie widzę tego o czym mówisz, czyli to na razie wszystko wirtualne.
Ostatnio edytowano 15 sty 2009, o 20:24 przez szumski, łącznie edytowano 1 raz
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez sosek2 » 15 sty 2009, o 20:22

A czy istnieje jakis harmonogram które ulice lub rejon Chotomowa beda skanalizowane i czy trzeba się szykować na jakieś koszta ?
Pozdrawiam Sosek2
sosek2

Postprzez nowy mieszkaniec » 15 sty 2009, o 22:34

"szczegółowe informacje przedstawi Pani Wójt na zebraniu zorganizowanym przez Pana
lub proszę zgłosić to do sołtysa Artura Oleksiaka"

Pani Dąbrowska,z całym szacunkiem-to pani powinna byc od organizowania i informowania ludzi o tych wszystkich sprawach dotyczących Chotomowa. Pani i cała reszta radnych, "urzędnikow" z Bożej łaski.
I chyba coraz mniej mam ochotę mieszkac w tym grajdole układów i układzików, gdzie nie ma wody, kanalizacji , ulice są dziurawe a te wykostkowane to są pod domami radnych lub też na ulicy prowadzącej do ...no włanie -dokąd?Do kogo?
Długo mozna tak wymieniac.
Usta pelne frazesów i hasła przedwyborcze-klasyka.
Bez odbioru
nowy mieszkaniec

Walka o wodę!?

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 16 sty 2009, o 18:30

Pragnę Pana poinformować, iż kilka miesięcy wstecz
proponowałam Krzysztofowi M stworzenie "poważnego forum"(niezależnego od obecnie istniejącego)
powiedziałam, że mogę być moderatorem( poważne debaty i merytoryczna dyskusja)

pomysł był zaakceptowany choć zabrakło decyzji

co do zebrania wiejskiego w Pana i moim imieniu porozmawiam z sołtysem wsi
o zebraniu wiejskim
ponieważ rozpoczęły się ferie zimowe, proponuję termin w marcu
co Pan/Pani sądzi?
Pozdrawiam
Kasia Dąbrowska
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez eboloczko » 13 lut 2009, o 08:49

Jak dobrze tu zajrzeć od czasu do czasu! Dalej wszyscy sobie dowalają i gryzą argumentami, jakże swojsko.

Przypomnę może pani radnej, że nowe forum - merytoryczne, to już było. Ja byłam od zawsze przeciwna podziałowi, bo i tak TYLKO TO FORUM PRZETRWA. Mamy jeden Chotomów, jedno nasze kochane bagienko. I jednego Szumskiego! A poza tym co szkodzi tutaj pisać merytorycznie? Na przykład wymienić swoje interesy w stylu tego sprzątania działki, nikt nie broni. Bo że nie ma kanalizacji to kicha, nieprawdaż, że drogi dziurawe kicha numer dwa - i tak dalej :)

Ja wiem, że wy radni chcecie dobrze, ale dajcie sobie raz na jakiś czas na wstrzymanie, bo Chotomów to nie taka głupia wiocha - lud całkiem bystry :) Się szybko połapie. Władza to rzecz ulotna, dziś jest jutro nie ma.

Pozdrawiam i znikam znowu na parę miesięcy, jak mówi nowy mieszkaniec - bez odbioru :)
Jak ja czasem nie lubię internetu!
eboloczko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie