Walka o wodę!?

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez szumski » 13 lut 2009, o 13:16

No tak nie samą wodą człowiek żyje.
Ewuńka, to forum jest bardzo merytoryczne i Januszek potrzebuje PN-EN ISO 14683 w j. polskim;-) i zaglądaj tu, bo ja mogę jeszcze merytorycznie wielu fachowych rzeczy potrzebować :-))))
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez KATARZYNA DĄBROWSKA » 14 lut 2009, o 23:33

[ A poza tym co szkodzi tutaj pisać merytorycznie? Na przykład wymienić swoje interesy w stylu tego sprzątania działki, nikt nie broni.

Wywołana do tablicy uprzejmię "donoszę", iż interesy mojego dorosłego Syna
to nie moje interesy

Wspomnianą działkę(DZIERŻAWIONĄ przez pana RADNEGO ,przez okres 10 lat)
MÓJ SYN sprzątał zanim zaczęłam sprawować mandat radnej.

Prawo nie zabrania dorosłym ludziom pracować w tej gminie i tutaj odprowadzać podatki

Każdy ma prawo stawać do przetargów i to nie tylko w tej gminie
( życzę WSZYSTKIM przedsiębiorcom powodzenia)
Obywatel tego świata będący radnym miał prawo dzierżawić działkę gminną?
Uczciwie pracujący- zarabiać nie ma prawa?

Po 10 latach zostawić haszcze( są zdjęcia zrobione w 2004r) i jeszcz nakazać jako Przewodniczący KR wraz z kolegą przewodniczącym KO
SPRZĄTANIE GMINIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak uważacie kto powinien zapłacić za to sprzątanie GMINA czy RADNY?( dzierżawca)

DOKUMENTACJA DO WGLĄDU

Nie znikaj EBOLOCZKO, potrzeba ludzi rozsądnych , prawych i bystrych

POZDRAWIAM KSIĘŻYCOWĄ
KATARZYNA DĄBROWSKA

Postprzez eboloczko » 18 lut 2009, o 19:11

szumski napisał(a):No tak nie samą wodą człowiek żyje.
Ewuńka, to forum jest bardzo merytoryczne i Januszek potrzebuje PN-EN ISO 14683 w j. polskim;-) i zaglądaj tu, bo ja mogę jeszcze merytorycznie wielu fachowych rzeczy potrzebować :-))))

Nie mam dobrych wieści, średni czas tłumaczenia normy na j. polski to ok 600 dni. A ta ma aż 26 stron, marnie to widzę :) Nie chcesz wiedzieć jakie dziadki siedzą w KT.

Kazek, owszem merytoryczne jest, ale wkurza mnie ten natłok wypowiedzi w stylu kto komu dowali. Może jakby ktoś się wziął i zrobił porządny intranet - znaczy się chotomow.pl, bo w dobie społeczeństwa informacyjnego to wygląd ma badziewiacki nieco. Zanim się tu na forum wczytam kto co po co dlaczego, to spanie mnie bierze.

Pani Kasiu, każdy synek pozostanie zawsze synkiem mamusi.
Jak ja czasem nie lubię internetu!
eboloczko

Postprzez szumski » 18 lut 2009, o 19:20

A ta ma aż 26 stron, marnie to widzę :) Nie chcesz wiedzieć jakie dziadki siedzą w KT.
Dobra, dobra, dzisiaj podlizywałem się Magdzie M. to i tłumaczenie jakoś wykukam. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Roman » 18 lut 2009, o 22:43

NOWE INWESTYCJE W GMINIE IZABELIN W LATACH 2002-2007

Infrastruktura techniczna:

Oczyszczalnia Ścieków - Mokre Łąki. Wybudowana oczyszczalnia może przetworzyć 850 m3 ścieków na dobę. Obiekt został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby w przyszłości można było dobudować drugą linie technologiczną. Dzięki temu przepustowość oczyszczalni będzie mogła wzrosnąć do 1700 m3 na dobę. Łącznie z budową oczyszczalni wybudowaliśmy 25 kilometry sieci kanalizacyjnej oraz 13 pompowni na terenie gminy Izabelin. Dzięki nowemu systemowi odbioru i zmniejszyło się zagrożenie zanieczyszczenia terenów Kampinoskiego Parku Narodowego. Oczyszczalnia przyjmuje ścieki bytowo-gospodarcze dopływające z terenu Gminy Izabelin. Ścieki są doprowadzane kanalizacją: z prywatnych domów jednorodzinnych, z Zakładu dla Niewidomych w Laskach, z Zespołu Szkół w Izabelinie z Przedszkoli Gminnych w Laskach i Izabelinie oraz z Urzędu Gminy.

Sieć kanalizacyjna o długości 30 km.

Sieć wodociągowa o długości 60 km.

Sieć drogowo-uliczna. Przebudowane zostały ulice:

Tadeusza Kościuszki - o długości 814 m otrzymała nową nawierzchnię, jezdnie o szerokości 5 m, chodniki po obu stronach. Łączny koszt inwestycji – 529.650 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 263 765 złotych.

Zygmunta Krasińskiego - o długości 1,7 km otrzymała nową nawierzchnię, jezdnię o szerokości 6 metrów, chodniki. Łączny koszt inwestycji 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1,2 mln zł.

Wacława Kurowskiego - o długości 1400 metrów otrzymała nową nawierzchnię, chodniki i rowy odwadniające. Łączny koszt inwestycji – 1,7 mln złotych ze środków własnych gminy.

Infrastruktura społeczna:

Szkoła Podstawowa w Hornówku. Dawny budynek koszarowy został zaadoptowano na potrzeby szkoły. W budynku przeprowadzono generalny remont. Obiekt został ocieplony i otrzymał nowoczesna elewację. Od września 2006 roku uczniowie klas I-III mogą się uczyć w sześciu dużych salach lekcyjnych W szkole znajduje się sala do ćwiczeń korekcyjnych, pomieszczenia do wydawania posiłków, świetlica, szatnie i gabinety pomocnicze. Dojazd do szkoły – ulica Wojska Polskiego zmodernizowano, zostały ułożone chodniki i nowe oświetlenie.

Nowe przedszkole w Izabelinie. We wrześniu 2007 roku zostało oddane do użytku nowe przedszkole gminne przy ulicy Planty. Wybudowane 7-cio oddziałowe przedszkole dla prawie dwustu dzieci, zabezpiecza potrzeby mieszkańców gminy. W każdym zespole oddziału dziecięcego o powierzchni ok. 100 m 2 znajdują się: pomieszczenie zajęć dydaktycznych, kącik wypoczynkowy, kącik śniadaniowy, magazynek na leżaki, wydzielone łazienki oraz pomieszczenie szatni przed każdą salą. Każdy oddział dziecięcy posiada niezależne wyjście bezpośrednio na zewnątrz do ogrodu, który jest wyposażony w urządzenia zabawowe dla dzieci. W budynku przedszkola znajdują się także: sala wielofunkcyjna, kuchnia z zapleczem, pomieszczenia opieki medycznej, personelu, gospodarcze i techniczne.

Budowa przedszkola została sfinansowana ze środków własnych gminy. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 3 460 528,96 złotych.
Place zabaw dla dzieci. Został urządzony nowy plac zabaw przy ulicy Rynkowej w Izabelinie. Pozostałe place zabaw w Truskawiu, Laskach, Sierakowie i Izabelinie C zostały doposażone w urządzenia do zabaw i rekreacji. Nasze służby komunalne dokonują okresowych przeglądów urządzeń pod względem ich bezpieczeństwa.

Centrum Kultury w Izabelinie. Centrum Kultury przy ulicy Matejki 21 w Izabelinie zostało oddane do użytku w czerwcu 2007 roku. W obiekcie o powierzchni użytkowej prawie 3000 m2 i kubaturze ponad 10 000 m2 znajduje się m.in. biblioteka multimedialna z czytelnią i otwartym księgozbiorem wraz z pomieszczeniami zaplecza i informacji. Na wyższych kondygnacjach znajdują się sale zajęć klubowych umożliwiające prowadzenie wszechstronnych zajęć prelekcyjnych, pracownie malarskie i plastyczne wraz z zapleczem. W przestronnej sali wielofunkcyjnej o powierzchni 306 m2 odbywają się m. in. koncerty, przedstawienia teatralne i projekcje filmowe.

Inwestycję sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 2 991 135,06 PLN, budżetu państwa - 398 818,01 PLN oraz budżetu gminy - 2 794 940,84 PLN.

Obiekty OSP. Przy znacznym udziale finansowym gminy zostały wybudowane nowe obiekty Straży Pożarnych z zapleczem w Laskach i Izabelinie.
Obiekty Policji. Na podstawie zawartego porozumienia siedmiu gmin powiatu warszawskiego zachodniego i Komendy Stołecznej w 2005 roku została wybudowana Komenda Powiatowa w Starych Babicach i utworzone zostały komisariaty w Izabelinie i Lesznie. Została zwiększona obsada etatowa Policji o 50 etatów, w tym 15 etatów dla funkcjonariuszy policji w Izabelinie. Całodobowy Komisariat Policji mieści się w budynku gminnym, który jest na bieżąco remontowany przez samorząd gminny. Uruchomienie całodobowego komisariatu znacznie wzmocniło bezpieczeństwo mieszkańców gminy.

Są to wyniki prac podobnej podwarszawskiej Gminy. Jest ona uboższa o 4 tys. mieszkancow, ale to nie przeszkadza, aby realizowac takie inwestycej. Pytamie co we tych latach udalo sie zrobic Gminie Jalbonna?
Roman

Postprzez sharkah » 18 lut 2010, o 13:14

Dzisiaj odebrałam wyniki badań wody, no i niestety jest tak jak przypuszczałam - mangan jest bardzo mocno przekroczony, więc szukam firmy, która zajmuje się systemami uzdatniania - macie może jakieś doświadczenia w tym temacie? Jeśli możecie kogoś polecić, to bardzo proszę o informację na priv, bo chyba w najbliższym czasie nie ma co liczyć na wodę z wodociągu gminnego i trzeba samemu zainwestować niemałe pieniądze w to, żeby mieć normalną wodę :(

Chociaż patrząc na tempo i zakres inwestycji prowadzonych przez gminę, to pewnie do czasu wybudowania wodociągu w Chotomowie koszt tej instalacji już się zamortyzuje...

Znam gminy o dużo mniej zwartej zabudowie, gdzie wodociąg jest już od ponad 10 lat, nawet jak jedno gospodarstwo jest oddalone od drugiego o ponad 200 metrów i tam można było wybudować wodociąg, a tu jakoś nie idzie, mimo, iż warunki jakby bardziej sprzyjające...
sharkah

Postprzez szumski » 18 lut 2010, o 13:40

Znam gminy o dużo mniej zwartej zabudowie, gdzie wodociąg jest już od ponad 10 lat, nawet jak jedno gospodarstwo jest oddalone od drugiego o ponad 200 metrów i tam można było wybudować wodociąg, a tu jakoś nie idzie, mimo, iż warunki jakby bardziej sprzyjające...

Ale u nas kasa jak na DWA ODWIERTY czyli zasilanie całego Chotomowa, poszła szczekać do LB (leżenie bykiem) za "pozyskanie" destruktu.

POZYSKAĆ - FUNDNĄĆ SOBIE
W myślistwie strzał między rogi = pozyskanie jelenia
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez CHOTOFAN » 24 mar 2010, o 01:51

sharkah napisał(a):Dzisiaj odebrałam wyniki badań wody, no i niestety jest tak jak przypuszczałam - mangan jest bardzo mocno przekroczony, więc szukam firmy, która zajmuje się systemami uzdatniania - macie może jakieś doświadczenia w tym temacie? Jeśli możecie kogoś polecić, to bardzo proszę o informację na priv, bo chyba w najbliższym czasie nie ma co liczyć na wodę z wodociągu gminnego i trzeba samemu zainwestować niemałe pieniądze w to, żeby mieć normalną wodę :(

Chociaż patrząc na tempo i zakres inwestycji prowadzonych przez gminę, to pewnie do czasu wybudowania wodociągu w Chotomowie koszt tej instalacji już się zamortyzuje...

no dobra ludzie, to nie żarty, co z tą wodą robić ?
filtr węglowy jakiś wystarczy ?
na jaką głębokość wiercić studnie ? 8... 10... 15 m ?
wodociągu dożyjem-niedożyjem, ale co teraz robić ?!!
CH.
CHOTOFAN

Postprzez dezorganizator » 24 mar 2010, o 07:51

CHOTOFAN napisał(a): ale co teraz robić ?!!
CH.

nie pić. woda z baniaków do picia i gotowania.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Ałek » 24 mar 2010, o 08:35

Ostatnio edytowano 19 lis 2010, o 21:07 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie