Solid Security

Nasze lokalne społeczności.

Solid Security

Postprzez GKowal » 10 mar 2009, o 12:44

Cześć

Chciałbym się dowiedzieć, od osób korzystających z monitoringu domu w firmie Solid Security jaki płacą obecnie abonament miesięczny na terenie Chotomowa. Sam z nich korzystam i wiem, że jak się nie upomnę o obniżkę to sami jej nie zaproponują.

Moja aktualna stawka to 100 zł netto (122 brutto). Ciekawi mnie jaka jest obecnie minimalna kwota do utargowania.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
GKowal

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 10 mar 2009, o 14:47

Upomnij się o obniżkę koniecznie i nie dawaj się spławić. Nas spławiali ze dwa razy, a właściwie pan w solidzie mówił, że zajmie się sprawą i oddzwoni, i oczywiście się nie odezwał. Dopiero, jak mąż zagroził, że im wymówimy umowę, bo sąsiad za to samo płaci mniej, to się okazało, że zamiast 100 + VAT, które buliliśmy im od 2004 roku, teraz płacimy 70 + VAT. Czyli przepłacaliśmy więcej niż 30%, bo o tyle nam obniżyli mimo inflacji przez te 4 lata (zmienili nam opłatę w ub.r.). Jak byś chcial powołać się w rozmowie z solidem na konkretny adres w Chotomowie, to służe na priv.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez GKowal » 10 mar 2009, o 15:01

Ok, właśnie dlatego chcę się zorientować w cenach bo już raz to z nimi przerabiałem.
Jak podpisywałem pierwszą umowę w 1999 roku to stawka była 150 zł netto (183 brutto).
I o ile pamiętam to w 2002 lub 2003 roku zbiłem do mojej obecnej ceny, a potem przestałem śledzić ich ceny.
GKowal

Postprzez Marcin » 11 mar 2009, o 19:10

GKowal napisał(a):Ok, właśnie dlatego chcę się zorientować w cenach bo już raz to z nimi przerabiałem.
Jak podpisywałem pierwszą umowę w 1999 roku to stawka była 150 zł netto (183 brutto).
I o ile pamiętam to w 2002 lub 2003 roku zbiłem do mojej obecnej ceny, a potem przestałem śledzić ich ceny.

Jak zaczniesz od wysłania wypowiedzenia, to oddzwonią i możesz spokojnie zejść do połowy obecnej kwoty. Jak nie Solid, to inne firmy też do tego poziomu zejdą, rekordowo zszedłem do 40+VAT.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez sosek2 » 11 mar 2009, o 20:34

Marcin napisał(a):rekordowo zszedłem do 40+VAT

" Nowy klient raczej nie ma szansy na taka cenę ?
sosek2

Postprzez Marcin » 12 mar 2009, o 13:27

sosek2 napisał(a):Nowy klient raczej nie ma szansy na taka cenę ?

Tego nie powiedziałem, ale uproszczony rachunek ekonomiczny wskazuje, że raczej nie. Koszt pozyskania nowego klienta (wydatki na komunikację do Ciebie i pracę ludzi) to jakaś kwota, wydawana przy każdym z nas. Ten wydatek jest amortyzowany w miesiącach współpracy. Jeśli średni czas trwania umowy wynosi dajmy na to 3 lata, to raczej nie zejdą tak nisko dla nowego Klienta jak dla klienta, którego koszt już ponieśli i zamortyzowali, ergo Stary, odchodzący klient to klient o wyższej marży (bardziej dochodowy) niż nowy. Trudno w to uwierzyć, prawda?

W skrócie: nowy ma gorzej, niestety. Podobnie z czasem trwania umowy: inaczej podejdą do Klienta po 2 lata współpracy, inaczej po 10-ciu. Chyba że doczekasz do jakiejś promocji, ale to narzędzie w ochronie chyba nie istnieje :)

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez abakusso » 2 kwi 2009, o 13:08

Osiedle Pogodne - 85,4/mies - SOLID
abakusso

Postprzez nitkaaa » 25 lis 2009, o 15:06

jak ktos rozwaza wybor firmy ochroniarskiej to niech wybierze jakakolwiek inna niz SOLID SECURITY. totalny brak organizacji i kompetencji . jesli masz jakakolwiek awarie - nie ma sie do kogo zwrocic. Bo pani odbierajaca telefon - o ile w ogole sie polaczysz (bo beda cie przelaczac kilkanascie razy do roznych dzialow zanim uslyszysz w ogole cos innego poza slowami ''ja sie tym nie zajmuje'') powie Ci ze to Twoj problem. A pomimo odwolania alarmu i tak przysla Ci ochrone...
nitkaaa

Postprzez nitkaaa » 25 lis 2009, o 15:07

ale do zbierania kasy to pierwsi zawsze...
nitkaaa

Postprzez dezorganizator » 26 lis 2009, o 14:53

nitkaaa napisał(a):jak ktos rozwaza wybor firmy ochroniarskiej to niech wybierze jakakolwiek inna niz SOLID SECURITY. totalny brak organizacji i kompetencji . jesli masz jakakolwiek awarie - nie ma sie do kogo zwrocic. Bo pani odbierajaca telefon - o ile w ogole sie polaczysz (bo beda cie przelaczac kilkanascie razy do roznych dzialow zanim uslyszysz w ogole cos innego poza slowami ''ja sie tym nie zajmuje'') powie Ci ze to Twoj problem. A pomimo odwolania alarmu i tak przysla Ci ochrone...

dokładnie tak... ja zrezygnowałem.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Następna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie