Osiedle Chotomów I przy ul. Szkolnej

Nasze lokalne społeczności.

Osiedle Chotomów I przy ul. Szkolnej

Postprzez joanna1982 » 16 lis 2010, o 13:01

Witam,

szukam informacji o warunkach mieszkania na osiedlu budowanym przez developera nowedomy eu w Chotomowie przy Szkolnej. Czy jesteście zadowoleni z tego osiedla i developera, jak dojazd do Chotomowa centrum i Legionowa? Czy ta droga nei przeszkadza - tzn. nie jest za głośno?

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi i wskazówki.
joanna1982

Postprzez Olena » 16 lis 2010, o 17:34

Joanno:
1. W Chotomowie nie ma ul. Szkolnej. Ta, o której Ty piszesz to ul. Szkolna w Kol. Kałuszyn.
2. O developerze nic nie wiem, jest tam już jedno zamieszkane osiedle - podjedź i popytaj mieszkańców o wady i zalety mieszkania w tym miejscu i w takim zagęszczeniu.
3. Bez 1 samochodu/osobę na razie nie masz co marzyć o jakimkolwiek komforcie życia, chyba że lubisz kilkukilometrowe przebieżki w błocie i deszczu do najbliższego autobusu. A przepraszam! Tam już jest cywilizacja! Zdaje się, że taka sama droga była by w deszczu i po asfalcie potem kostce (w błocie jak chcesz zaoszczędzić drogi) do autobusu w Chotomowie (prywatnego, do "cywilizowanego" znacząco droga się wydłuża) i asfalcie (nie mylić z destruktem, w cywilizowanej gminie jest asfalt, nawet w lesie) do głównej drogi - ul. Nowodworska - z tego co wiem jeździ tam linia L-9 albo L-10 - honorująca bilety komunikacji miejskiej
4. Jedyne czego zazdroszczę ewentualnym mieszkańcom tego miejsca to to, że nie są już w gminie Jabłonna tylko w gminie Wieliszew. Ale ja patrzę na to z innej perspektywy - żadna siła nie zagoni mnie już do zabudowy szeregowej :)

Pozdrawiam
Olena
Olena

Postprzez joanna1982 » 17 lis 2010, o 09:59

Dzięki Olena. Rzeczywiście, to już nie Chotomów - ale devoloper nazwał osiedle Chotomów II stąd moje nazewnictwo. Niestety szukając domu w Chotomowie, praktycznie nie ma wyboru, bo już zaczyna brakować działek. Dlatego te bliźniaki wydają się być alternatywą.
Świetne domy widziałam w Olszewnicy Starej - ale to dla mnie koniec świata (z góry wszystkich przepraszam).

Samochód mamy, co i tak nie daje komfortu dojazdu na 9 do pracy w centrum - teraz z Warszawy do centrum jadę 50 minut i się męczę.

Olena, jakbyś widziała jakieś ogłoszenia ciekawe, to skrobnij :)
joanna1982

Postprzez Olena » 17 lis 2010, o 10:18

Nie rozumiem czym się różni "koniec świata" w Olszewnicy Starej od "końca świata" na Szkolnej w Kałuszynie :) Ja bym się nad tą opcją zastanowiła, Olszewnica też już nie jest w gminie Jabłonna tylko w gminie Wieliszew i chyba wieś sama w sobie bardziej się będzie rozwijać niż osiedle w środku lasu. Na Chotomów to Ty patrz dopiero po wyborach - o ile nam się "władza" zmieni 8/ . Ja już na ogłoszenia nie patrzę, znalazłam swoje miejsce na ziemi :D No chyba, że moja część wsi będzie dalej zapomniana... ale wtedy zacznę kombinować co by tu zrobić, żeby granicę gminy Wieliszew przesunąć o jakieś 500m ;)
Olena

Postprzez oli78 » 17 lis 2010, o 10:44

joanna1982 napisał(a):Dzięki Olena. Rzeczywiście, to już nie Chotomów - ale devoloper nazwał osiedle Chotomów II stąd moje nazewnictwo. Niestety szukając domu w Chotomowie, praktycznie nie ma wyboru, bo już zaczyna brakować działek. Dlatego te bliźniaki wydają się być alternatywą.
Świetne domy widziałam w Olszewnicy Starej - ale to dla mnie koniec świata (z góry wszystkich przepraszam).

Samochód mamy, co i tak nie daje komfortu dojazdu na 9 do pracy w centrum - teraz z Warszawy do centrum jadę 50 minut i się męczę.

Olena, jakbyś widziała jakieś ogłoszenia ciekawe, to skrobnij :)

Mostostal buduje osiedle w Chotomowie jak chcesz cywilizacji to kup od nich.
oli78

Postprzez Cielak » 17 lis 2010, o 11:35

A jakie tam są ceny?
Moi rodzice oglądali połówkę bliźniaka w Chotomowie blisko ul. Podleśnej (chyba na Obrońców Modlina). Wszędzie blisko.
Cena była chyba 570tyś. Stan deweloperski z piecem i kaloryferami. Nie pamiętam ile metrów ale na pewno super sąsiedzi :)

Jak byś chciała to mogę zapytać o kontakt, może jeszcze mają jakiś namiar, ale ten dom chyba nigdzie się nie ogłasza...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez oli78 » 17 lis 2010, o 11:53

Jak chodziło Ci o osiedle Mostostalu strona www.jasnapolana.pl i tam jest kolorowo :)
oli78

Postprzez joanna1982 » 17 lis 2010, o 11:57

A możesz podać kontakt? Okolica jak najbardziej ciekawa :)

A domy w Olszewnicy lub Chotomowie II są po 600-650 tys za stan developerski.
joanna1982

Postprzez oli78 » 17 lis 2010, o 12:04

Padne zaraz z tym Chotomowem II jest jeszcze A i B, zaraz zapomne gdzie ja mieszkam. Wejdz na ich stronę tam jest wszystko ;) jakie domy i jakie zostały do kupienia.
oli78

Postprzez Jendrula » 17 lis 2010, o 12:17

Joanna!
Jeśli już wyprowadzasz sie z miasta to nie kupuj maleńkich działeczek- będziesz potem pluć sobie w brodę, stąd osiedle Chotomów II na gruntach Kałuszyna daruj sobie. jeszcze zostało kilka domków na działkach 800-1100 m kw . ponieważ forum to nie miejsce na biznes swoich usług nie polecam Ci ale w necie znajdziesz kilka ofert.
Bliźniaki i szeregowce to są dobre w mieście blisko centrum ale jak już będziesz mieszkać 25 km od Centrum to zawalcz o dobrą solidna duzą przestrzeń do wypoczynku 900m kw to minimum
jak potrzebujesz wskazówki to pisz na priva :)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Następna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie