Osiedle Chotomów I przy ul. Szkolnej

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez myciek » 24 lis 2010, o 11:14

Dyć jest okazja w najbliższą sobotę - jeszcze sobie mogą ze stearyny wywróżyć owocną współpracę ;)
Pozdrawiam - Maciek
myciek

Postprzez dezorganizator » 24 lis 2010, o 11:46

szumski napisał(a):15x24 to oczywiście między 500 a 700.

kaźmirz, biznesmen z ciebie, zatrudnij jakiegoś bystrzaka, co umie czytać ze zrozumieniem i przełoży z polskiego na twoje różnice pomiędzy "minimum" a "optimum", bo mnie się już nie chce.

szumski napisał(a):Nad rzeką to do rzeki a policja nie ma nic do roboty tylko latać po moim polu i lasku.
11 ha to 220 razy więcej niż "optymalne" 500m i nikt za piardnięcie na polu do policji nie donosi.

to kamień mi spadł z serca, sikaj na zdrowie.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez szumski » 24 lis 2010, o 12:05

"minimum" a "optimum"

No, no, tak, tak.
"Minimum" w polskich więzieniach to 3m2 na osadzonego a "optimum" to 3 osadzonych na 1m2. To co Ty nam proponujesz w końcu minimum czy optimum? Krótko po inżyniersku ;)
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez dezorganizator » 24 lis 2010, o 12:26

Jendrula napisał(a):Trawni ci chętnie skoszę.

a zapraszam, możesz wpadać bez pytania co tydzień. kosiarka stoi w garażu.

Jendrula napisał(a):Co do twoich sposobów na "bliźniaka " są już lekko nieaktualne. Obecnie wg planu oraz gdy dostajesz WZ to jest jasno określone- "budynek jednorodzinny wolnostający JEDNOLOKALOWY" i już się nie da oszukać siebie i sąsiadów.

aktualne, aktualne, co więcej zostały twórczo rozwinięte, ale nie napiszę jak, bo to już wiedza ciężko płatna. Ludzie ciągle to robią bo widać potrzebują mniejszych działek. a już dla gminy czysty zysk, bo po piersze więcej podatników, po drugie mniejsze prawdopodobieństwo sytuacji, że inwestycja przekracza możliwości finansowe, dom nieskończony i co za tym idzie nieodebrany, brak możliwości zameldowania -> podatki idą psu w zadek.

Jendrula napisał(a):Zabudowy Gdańska i Chotomowa nie mieszam tylko pokazuję iż takiej zabudowy i wciskania na siłę nie chcemy

o w mordę, ręce opadają....wytłumacz mi proszę, gdzie ja proponuję intensywność zabudowy ścisłego centrum średniowiecznego, ściśniętego murami miasta? Jedyne co mam na myśli, to lokalne dopuszczenie w mpzp zabudowy bliźniaczej lub wolnostojącej, na działkach mniejszych niż 1000 mkw (dolna granica 600 mkw byłaby chyba ok). Pomijam tu fakt, że trzymanie się wymiaru 1000 mkw. w wielu miejscach jest po prostu kompletnym nonsensem, bo proporcje działek o wymuszonej mpzp wielkości, a wynikające z szerokości dzielonego paska są fatalne. w takich sytuacjach walenie "z metra i pa wsiem" jednego normatywu to po prostu (powtórzę) bezradność projektowa i lenistwo intelektualne.

Jendrula napisał(a):jeśli pragniesz ciasnoty to mam dla Ciebie kilka ofert na Białołęce (działki pod bliźniaka 420m kw -po odjęciu budynku,opaski, podjazdów i chodników zostaje 200m ogródka, sąsiad z przeciwka widzi co masz dzisiaj na obiad).

a nie sądzisz, że dla kogoś, kto ma do wyboru bloczydło, gdzie ręce sobie z okna do okna podać można (o obiedzie nie wspomnę), bo PUM wyciśnięty jak cytryna, albo 1000 mkw gdzieś gdzie diabeł mówi dobranoc, a do pracy dojeżdża się godzinami - to jest dość atrakcyjna propozycja? Nie każdy ma potrzebę dłubania w ziemi, nie każdy potrzebuje wielkiego ogrodu - zresztą przy 700 mkw działce w zabudowie bliźniaczej a 1000 w wolnostojącej realny wymiar ogródka jest porównywalny.
pomiędzy białym a czarnym jest milion odcieni szarości, ale u nas albo białe, albo czarne,a wszystko co pomiędzy jest be. nie jest be, wielu ludzi szuka właśnie czegoś takiego, sam po tegorocznej walce z chwastami i nornicami mam znacznie bardziej sceptyczny stosunek do babrania się w ogródku, lepiej ten czas z dzieciakiem spędzić, albo po prostu posiedzieć z piwem w ręku.

Jendrula napisał(a):Tak więc wybór masz, jest w pobliżu strefa intensywnej zabudowy. To że są minimalne działki z nowego podziału po 1000m kw to raczej kuksaniec dla naszych "posiadaczy ziemskich " co to grunty orne zamienili na budowlane, bo mniej sztuk działek wykroją z ojcowizny i o 1 mln mniej zarobią na wyprzedaży "włości"

nie ma co zazdościć, trzeba było zainwestować w swoim czasie, a teraz cieszyć się milionami.

Jendrula napisał(a):Jak chcesz małej działki to mam Sulejówek- działka 600m kw, wokół już są domki- cena 500tys zł ico przekonałem Cię iż zmniejszenie działek nie zmniejszy cen? jeśli nie to proponuję Wawer-Las, tam za lilipucie działki na których powstają 3 kondygnacyjne koszmarki chodzą po 1000zł za 1 m kw. i co dalej jesteś miłośnikiem małych działeczek za wszelką cenę? :(

przekonałeś się sam, że mała podaż oznacza wysokie ceny, po za tym chyba sam dobrze wiesz, że cena działki to w pierwszym rzędzie lokalizacja, więc takie porównania są kompletnie od czapki.
dezorganizator

Postprzez szumski » 24 lis 2010, o 12:33

dom nieskończony i co za tym idzie nieodebrany, brak możliwości zameldowania -> podatki idą psu w zadek.

Tutaj to bzdura kompletna. Masz prawo do dysponowania nieruchomością - masz prawo do zameldowania i nic komu do tego czy w psiej budzie czy w ziemiance.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 24 lis 2010, o 12:42

Oni przeczytali w ogóle to co myśmy im napisali czy nie?
mam wrażenie, że nie...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez dezorganizator » 24 lis 2010, o 12:54

szumski napisał(a):
dom nieskończony i co za tym idzie nieodebrany, brak możliwości zameldowania -> podatki idą psu w zadek.

Tutaj to bzdura kompletna. Masz prawo do dysponowania nieruchomością - masz prawo do zameldowania i nic komu do tego czy w psiej budzie czy w ziemiance.
Pozdrawiam

tak się głupio składa, że aby się zameldować, musisz mieć nadany numer porządkowy (stały, a nie tymczasowy na nieruchomość). żeby taki numer uzyskać, musisz stawić się z mapą geodezyjną powykonawczą w łapkach czyli ziemianka raczej odpada, na niezabudowanej też się nie zameldujesz. ale istotnie masz rację, że decyzji o dopuszczeniu do użytkowania przedstawiać już nie trzeba.
dezorganizator

Postprzez szumski » 24 lis 2010, o 13:25

Dżonu widzę że karmiłeś cietrzewia całą noc.

Ty mnie będziesz opowiadał jak ja się meldowałem?

Przedstawię Ci hipotetyczną acz wielce prawdopodobną sytuację.

Sprzedajesz mieszkanie, przy podpisaniu aktu notarialnego musisz przedstawić zaświadczenie o wymeldowaniu. W nowym miejscu nie chcą Cię zameldować (tak się Tobie wydaje) a masz 7 dni na złożenie oświadczenia w US o sprzedaży mieszkania. Jesteś uparty i (rzekomą) odmowę uzyskałeś na piśmie. Gdzie szukasz US właściwego do złożenia oświadczenia, bo z poprzednim zakończyłeś podpinając świstek o wymeldowaniu? Która pani składa za Ciebie? ta z poprzedniego co Cię wymeldowała, czy ta która Cię nie zameldowała? US bez meldunku żadnego oświadczenia od Ciebie nie przyjmie. A może śpisz spokojnie aż Cię znajdą i zameldują oraz dupną 19% + odsetki?
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez dezorganizator » 24 lis 2010, o 14:18

szumski napisał(a):Dżonu widzę że karmiłeś cietrzewia całą noc.

a ja widzę, że muszę okna lepiej zasłaniać.

szumski napisał(a):Ty mnie będziesz opowiadał jak ja się meldowałem?

zadzwoń do urzędu gminy, wydział ewidencji ludności tel.(22)7677311 - wiadomość z pierwszej ręki - albo wytłumacz paniom, że nie mają racji.

szumski napisał(a):Sprzedajesz mieszkanie, przy podpisaniu aktu notarialnego musisz przedstawić zaświadczenie o wymeldowaniu.

nie muszę.

szumski napisał(a):W nowym miejscu nie chcą Cię zameldować (tak się Tobie wydaje) a masz 7 dni na złożenie oświadczenia w US o sprzedaży mieszkania.

Oświadczenie składam w starym.

szumski napisał(a):Jesteś uparty i (rzekomą) odmowę uzyskałeś na piśmie. Gdzie szukasz US właściwego do złożenia oświadczenia, bo z poprzednim zakończyłeś podpinając świstek o wymeldowaniu? Która pani składa za Ciebie? ta z poprzedniego co Cię wymeldowała, czy ta która Cię nie zameldowała? US bez meldunku żadnego oświadczenia od Ciebie nie przyjmie. A może śpisz spokojnie aż Cię znajdą i zameldują oraz dupną 19% + odsetki?

faktury też pokazuję w starym, tak zrobiłem i łyknęli.
Sytuacja ma tą słabość, że jest hipotetyczna, a ja po prostu wykonałem telefon.
dezorganizator

Postprzez szumski » 24 lis 2010, o 16:30

zadzwoń do urzędu gminy, wydział ewidencji ludności tel.(22)7677311 - wiadomość z pierwszej ręki - albo wytłumacz paniom, że nie mają racji.

A po jaką cholerę dzwonić??? Zachodzi się, pokazuje gębę i wyłuszcza spokojnie temat. Nigdy nie byłem spławiony.
Już pisałem, przy wymianie dowodów, u żony był błąd z poprzedniego miejsca stałego meldunku, a więc konsekwencje na całe potomstwo, Panie pościągały akty - srakty na faks, zanim doszły oryginały.
W ubiegłym tygodniu wydały córce poświadczony dokument ze swoich zasobów, chociaż mogły odesłać po oryginał 200 km do BP.

Jeszcze raz Ci oświadczam, zameldowałem się kiedy chciałem, bez żadnych pierdół o których piszesz, przynajmniej dwóch moich znajomych też.
Jak się idzie do ewidencji ludności w naszej gminie, wystarczy cietrzewia uwiązać w domu na łańcuchu i wszystko będzie załatwione.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie