Osiedle Chotomów I przy ul. Szkolnej

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez MagdaM » 24 lis 2010, o 17:02

Co Wam powiem to Wam powiem ale jakby mi tutaj w Dąbrowie chcieli nie daj Boże zmienić MPZP pod tym względem że przewidywałby w sąsiedztwie działki mniejsze (a obecnie przewiduje koło mnie minimum 1500) to bym pierwsza poszła protestować.
Myslę, że tak jest dobrze.

Ale podsumowując - to oczywiście każdy ma to co lubi. Ja tam uwielbiam grzebać się w ogrodzie i chodzić z psami po polach...Dezo nie... ;)
MagdaM

Postprzez szumski » 24 lis 2010, o 17:35

Dezo nie... ;)

Jak nie jak tak? Kiedyś pisał że chodzi z psem po terenach rezerwy trasy mostowej. Stąd mnie zatkało, że jego psu na cudzym polu wolno kloce walić a mnie na swoim sikać już nie.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Olena » 24 lis 2010, o 19:57

dezorganizator napisał(a):
tak się głupio składa, że aby się zameldować, musisz mieć nadany numer porządkowy (stały, a nie tymczasowy na nieruchomość). żeby taki numer uzyskać, musisz stawić się z mapą geodezyjną powykonawczą w łapkach czyli ziemianka raczej odpada

Że się wtrącę albo coś się ostatnio zmieniło albo g... prawda.
Numer porządkowy (czyli stały adres) był nam potrzebny do gazowni, inaczej ni wuja, gazu nie założą. Do końca budowy wtedy nam jeszcze sporo brakowało. W gminie nie pytali czy ktoś mieszka itp, adres stały dali bez problemu.

I co Wy ciągle z tym meldunkiem??? Właściwość US określa się na podstawie adresu zamieszkania a nie zameldowania. Polecam ten fakt pamięci osób, które maja dosyć użerania się ze skarbówkami w stolicy :D

A tak na marginesie - zameldowałam siebie i dziecko jeszcze przed oddaniem budynku do użytkowania.
Olena

Postprzez szumski » 24 lis 2010, o 20:32

I co Wy ciągle z tym meldunkiem??? Właściwość US określa się na podstawie adresu zamieszkania a nie zameldowania.

Olena ja podawałem przykład bez meldunku w ogóle. Tam się wymeldował a tu się nie zameldował.
Składasz NIP-3 i co wpisujesz w B.5 ???
Jesteś pewna że jak w B.5 będzie pusto to Ci przyjmą?
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 25 lis 2010, o 10:10

Może by tak akcja wśród znajomych/sąsiadów-pokaz swój meldunek i pytanko- czemu nie chczesz by twoje podatki zostały w naszej gminie.
Trochę to trąci KOMSOMOŁ-EM (dla młodszych forumowiczów to taki Hitlerjugend tylko że u sovietów) ale jest skuteczne, bowiem upór niektórych osób przez wypełnieniem NIP3 jest na pograniczu wariatkowa :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 25 lis 2010, o 10:17

Akcję powinna zrobić przede wszystkim Gmina, w postaci urzędu.
Wielką akcję promocyjno-informacyjno-uświadamiającą.

Ciekawe czy ktoś to policzy, ile jest mieszkańców, którzy płacą podatki do innej kasy i ile na tym rocznie tracimy. Warto chyba by było się pokusić o takie wyliczenia.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez dezorganizator » 25 lis 2010, o 10:22

Olena napisał(a):
dezorganizator napisał(a):
Że się wtrącę albo coś się ostatnio zmieniło albo g... prawda.
Numer porządkowy (czyli stały adres) był nam potrzebny do gazowni, inaczej ni wuja, gazu nie założą. Do końca budowy wtedy nam jeszcze sporo brakowało. W gminie nie pytali czy ktoś mieszka itp, adres stały dali bez problemu.
.

upewnij się, że dali stały a nie tymczasowy.
Nie ma co bić piany, telefon do wydziału ewidencji ludności (2207677311 oraz geodezji (22)7677344 rozwieje wątpliwości. ja zadzwoniłem, więc jak kto wie lepiej, niech dzwoni i tłumaczy, że nie mają racji. tyla.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Jendrula » 25 lis 2010, o 16:51

Dezo!
Powtarzam!- można złożyć nip3 bez przemeldowania sie. Co do gazowni i elektrowni to "insza inszość" i oni mają swoje przepisy które są trochę na bakier z prawem ogólnym.
Jendrula

Postprzez dezorganizator » 25 lis 2010, o 16:56

Jendrula napisał(a):Dezo!
Powtarzam!- można złożyć nip3 bez przemeldowania sie. Co do gazowni i elektrowni to "insza inszość" i oni mają swoje przepisy które są trochę na bakier z prawem ogólnym.

nigdy nie mówiłem, że nie można. tyle tylko, że mało kto to robi. a zameldowanie to już insza bajka.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Jendrula » 25 lis 2010, o 21:25

to co proponujesz by największe uparciuchy zechciały płacić podatki tam gdzie mieszkają? bo mi już na ten ośli upór co poniektórych -"ręce i cycki opadają", że nawet komsomolską akcje -"przesłuchaj sąsiada " proponuję. Jakoś bilbordziki Starostwa nie podziałały.
Co robić? :razz:
Jendrula

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie