Marzy mi się dom w Chotomowie

Nasze lokalne społeczności.

Marzy mi się dom w Chotomowie

Postprzez sweetheart79 » 26 paź 2011, o 14:56

Witam Wszystkich,
Planujemy z mężem sprzedać mieszkanie w W-wie (chętnych już mamy) do końca tego roku.
Mąż chce kupić większe mieszkanie w W-wie, natomiast mi się marzy domek i to w Chotomowie! :)
Przeglądałam tutaj posty i wertuję właśnie ogłoszenia.
Chciałabym przekonać męża przynajmniej do odwiedzin Chotomowa i rozejrzenia się w okolicy.
Z wątków wyselekcjonowałam Dąbrowę Chotomską i Olszewicę.
Znalazłam kilka ogłoszeń i chciałabym umówić się na obejrzenie posiadłości. Tylko właśnie muszę przekonać męża i potrzebuję argumentów. ;)
Mąż pewnie by wolał w centrum Chotomowa, by mieć bliżej kolejki (takie ogłoszenia też znalazłam), ale czytałam w wątkach o Dąbrowie Chotomskiej i zakochałam się w okolicy w trybie zaocznym :)
Mam jeszcze trochę czasu by przeforsować pomysł domku.
Macie jakieś wskazówki? Może obok Was ktoś sprzedaje w Dąbrowie domek (tak do 600-700 tys. zł)?
Będę wdzięczna za rady i wskazówki!
sweetheart79

Postprzez MagdaM » 26 paź 2011, o 15:18

Przywież męża do Dąbrowy, najlepiej w jakiś słoneczny dzień.
Jak mój mąż przed laty znalazł ogłoszenie o sprzedaży domu w Chotomowie to ja wcale nie chciałam o tym słyszeć (wczesniej obstawialiśmy ze zwględów biznesowych Piaseczno i okolice), "co...wody ani kanalizacji nie ma...nie ma mowy" - powiedziałam. Pojechałam tak od niechcenia no i zakochałam się w Dąbrowie od pierwszego wejrzenia :) ...dom w Chotomowie sprzedano nam przed nosem a ja nie chciałam juz o niczym innym słyszeć tylko o domu w Dąbrowie, znaleźliśmy, kupiliśmy i powiem Ci że nie żałuję, nawet jak czasem stoję w porannym korku na Modlińskiej i klnę na przebudowy, które kiedyś jednak muszą się skończyć :) Przede wszystkim nie żałuję dlatego, że fajni ludzie tutaj mieszkają, mamy wsiowe baby i imprezki organizowane przez Edytkę, aerobik, knajpkę sushi a ostatnio nawet Zumbę na tej naszej wsi ;)
MagdaM

Postprzez szumski » 26 paź 2011, o 15:34

Magda, TAK!!! to właśnie żona z córką wybrały to miejsce. Wybrały w `97 i mają. Myślę dobre jest.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 26 paź 2011, o 20:42

Ja miałem sprzedawać swój (centrum Chotomowa) ale jednak zdecydowaliśmy się go nie sprzedawać a jedynie wynająć (zostanie dla dzieci).
Dąbrowa to naprawdę dobry wybór. Ładnie, spokojnie...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez skierd » 27 paź 2011, o 13:36

Dąbrowa jest piękna, chyba nawet widziałam działki na sprzedaż. Musicie wybrać się tu i połazić, tak pieszo - na pewno małżonek będzie zachwycony. Ważne abyście obydwoje chcieli domu bo wiesz jednak przeprowadzka z centrum będzie nie lada wyzwaniem. Ja nigdy bym nie zamieniła na Warszawę.

[ Dodano: Czw 27 Paź, 2011 18:51 ]
W Olszewnicy starej są nowe domki na sprzedaż pięknie usytuowane, ogłoszenie chyba jeszcze wisi nr telefonu przed wjazdem w uliczkę, przy której są te domki, w Kałuszynie na granicy z Chotomowem też powstało nowe osiedle domów a drugie jest w budowie , usytuowane w lesie -przedłużenie ulicy Wypoczynkowej.
skierd

Re: Marzy mi się dom w Chotomowie

Postprzez Jendrula » 28 paź 2011, o 07:39

sweetheart79 napisał(a):Witam Wszystkich,
Planujemy z mężem sprzedać mieszkanie w W-wie (chętnych już mamy) do końca tego roku.
Mąż chce kupić większe mieszkanie w W-wie, natomiast mi się marzy domek i to w Chotomowie! :)
Przeglądałam tutaj posty i wertuję właśnie ogłoszenia.
Chciałabym przekonać męża przynajmniej do odwiedzin Chotomowa i rozejrzenia się w okolicy.
Z wątków wyselekcjonowałam Dąbrowę Chotomską i Olszewicę.
Znalazłam kilka ogłoszeń i chciałabym umówić się na obejrzenie posiadłości. Tylko właśnie muszę przekonać męża i potrzebuję argumentów. ;)
Mąż pewnie by wolał w centrum Chotomowa, by mieć bliżej kolejki (takie ogłoszenia też znalazłam), ale czytałam w wątkach o Dąbrowie Chotomskiej i zakochałam się w okolicy w trybie zaocznym :)
Mam jeszcze trochę czasu by przeforsować pomysł domku.
Macie jakieś wskazówki? Może obok Was ktoś sprzedaje w Dąbrowie domek (tak do 600-700 tys. zł)?
Będę wdzięczna za rady i wskazówki!

Hej! ponieważ forum to nie miejsce na oferowanie swoich usług to ogólnie tylko:
Domki koło kolejki- drogo! Pozostała kolka domków w centrum Chotomowa ale w mało interesującym otoczeniu(kurniki itp, stare garaże),. Jesli mąz chciałby przy kolejce to zapytaj czy zapłaci za tą bliskość kolejki 100tys więcej.
ALE- domy w odległości 1,5 km (a więc 15 minut spacerkiem) nie dość że nie dociera tam hałac pociągów to jeszcze tańsze i działeczki są ok. Sprawdzicie oferty domów na granicy z Kałuszynem, w Dąbrowie Chotomowskiej i ul. Złota Chotomów. Są fajne oferty w olszewnicy za stan surowy zamknięty już 399tys zł (+ok 80 tys na dokończenie budowy, głównie instalacji), ta oferta jest w bajkowym położeniu, jest też w Olszewnicy domek w stanie deweloperskim za 519tysi z działką ogrodzoną 900 m kw oraz za 525tysi niepełny deweloperski z działką 1200 m kw.
Trzeba przyjechać popytać lub pogrzebać w necie bo najwiecej maja ofert tace ja k ja Pośrednicy (prowizji nie bój się tylko ostro negocjuj!) ;D
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 28 paź 2011, o 09:28

ja wiem jeszcze o domu (bliźniak, ale bardzo ładny) chyba w cenie coś ok 550tyś w stanie deweloperskim w Chotomowie na Obrońców Modlina (co do ceny to mogę się trochę mylić - w sensie, że zawyżyłem). Przede wszystkim super sąsiedzi, przedszkole prawie za płotem, szkoła 5 min na piechotę. Blisko do stacji i pętli autobusowej. Od osoby prywatnej - znajomi.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez sweetheart79 » 31 paź 2011, o 19:19

Dziękuję wszystkim za posty i wiadomości!
Próbuję męża pomalutku przyzwyczaić do myśli o obejrzeniu Chotomowa. Na razie nie daje się przekonać.
Jeśli jesteście na miejscu i macie jeszcze jakieś cenne uwagi odnośnie ulic (za i przeciw) to będę wdzięczna za każdą kolejną wskazówkę!!!
Jeśli ktoś przeprowadzał się z W-wy i może napisać jak to jest, żeby się przestawić to będzie super!
sweetheart79

Postprzez szumski » 31 paź 2011, o 21:04

Jeśli ktoś przeprowadzał się z W-wy i może napisać jak to jest, żeby się przestawić to będzie super!

"Podrośniesz" ;) jeszcze z rok, dwa i sama dojdziesz do wniosku, że zdrowiej się użerać z naszą władzą samorządową niż z tramwajem przejeżdżającym przez kuchnię.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Arayashiki » 31 paź 2011, o 22:13

My się przeprowadziliśmy w maju właśnie z Wawy. Żadnych problemów z przestawieniem się nie było :D Wręcz przeciwnie... tu dopiero można odetchnąć: cisza, świeże powietrze i święty spokój ;) Poza kilkoma drobnymi niedogodnościami typu brak kanalizacji i woda, która "delikatnie mówiąc" kiepsko pachnie (choć inni piszą że nie mają z tym problemu, a więc to u nas musi być coś nie tak), to naprawdę mogę Wam to miejsce bardzo polecić :)

Jeśli chodzi o domki na sprzedaż, to obok nas jest wolny bliźniak (ul. Jasna), ale cena chyba znacznie powyżej 700 tyś.
Arayashiki

Następna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie