Marzy mi się dom w Chotomowie

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez Olena » 4 cze 2012, o 20:06

Szmergiel w 2004 też szukałam w Chotomowie gotowego domu. Nawet znalazłam. Może nie był taki całkiem wymarzony ale byliśmy na niego zdecydowani. Facet chciał 360 tys. jakoś tak logiczne dla mnie było, że potargować się wypada i 350 tys. bardziej "okrągłe". Nie chciał opuścić! I w sumie teraz się z tego cieszę, bo znalazłam większą działkę i zbudowałam dom swoich marzeń za mniej.
A jedyne czego mogę w tej chwili żałować, to tego, że znalazłam tą działkę w gminie Jabłonna... :?
Olena

Postprzez szmergiel » 4 cze 2012, o 20:34

A czemu tego żałujesz?

Pozdrawiam!
szmergiel

Postprzez Olena » 4 cze 2012, o 22:30

Poczytaj trochę forum to może zrozumiesz. No ogólnie rzecz ujmując jeśli interesuje Cię mieszkanie w infrastrukturalnej pustyni (jeśli zdecydujesz się na dom przy Żeligowskiego to przynajmniej unikniesz kąpieli błotnych) i ogólny tumiwisizm naszych władz na potrzeby mieszkańców - wal jak w dym do gminy Jabłonna. Przez najbliższe naście a nawet pewnie dziesiąt lat możesz zapomnieć o takich zdobyczach cywilizacji jak kanalizacja, wodociąg czy utwardzone drogi. O jakimkolwiek merytorycznym dialogu z lokalnymi władzami tez można zapomnieć. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza - Chotomów jest naprawdę fajny :)
Olena

Postprzez szmergiel » 5 cze 2012, o 06:57

Ok. No mnie trochę przeraża brak wodociągów i własna studnia. Jakoś tam gdzie się wychowałem (łódzkie) nawet wiochy miały ujęcia wody, to wokół Wawki jest to rzadkością zwłaszcza po prawej stronie Wisły.
szmergiel

Postprzez szumski » 5 cze 2012, o 07:39

Przed wyborami zrobiono w Chotomowie ujęcie. Można się spodziewać, że przed następnymi będzie pompownia i stacja uzdatniania, chociażby ze względu na zasilanie nowej szkoły. Sam wodociąg - ruła jest w miarę tania, nie będzie stanowić problemu w rejonach gdzie właścicielem dróg i pasów drogowych jest gmina.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 5 cze 2012, o 08:16

szmergiel napisał(a):Ok. No mnie trochę przeraża brak wodociągów i własna studnia. Jakoś tam gdzie się wychowałem (łódzkie) nawet wiochy miały ujęcia wody, to wokół Wawki jest to rzadkością zwłaszcza po prawej stronie Wisły.

Wody jeszcze długo nie będzie, a kanalizy chyba W OGÓLE, drogi utwardzone zrobi chyba tylko Społeczny Komitet ale ludziska są fajne w Chotomowie i nie żałuję że tu zamieszkałem, w porównaniu z przereklamowanym Konstanciinem, Magdalenką dojazd ok otoczenie też i nie ma co cenowo porównywać, tu za dam zapłacisz mniej niż za działkę np w Sulejówku, nie wspominając o Wawrze (800-1000zł z m kw i jeszcze zalewowe)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez cosinus » 9 cze 2012, o 14:54

Jendrula napisał(a):Wody jeszcze długo nie będzie, a kanalizy chyba W OGÓLE...............

A czy czasem gmina nie będzie płaciła kary od 2015r.? Wydaje mi się (może się mylę), że dyrektywa unijna zobowiązuje do zrobienia kanalizacji zwłaszcza jeżeli te osady leżą w pobliżu zbiorników wodnych.
pozdrawiam :papa:
cosinus

Postprzez Jendrula » 11 cze 2012, o 07:41

będziemy płacić i tyle :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 11 cze 2012, o 09:47

jeszcze nie wiadomo, bo zaraz się okaże, że wprowadzą jakieś przedłużenie i się obejdzie.

Jeśli chodzi o Chotomów, to jedno wiem na pewno, bardzo mili i sympatyczni ludzie tu mieszkają (w większości) a i integracyjne spotkania są organizowane... :viva:

Co do inwestycji: totalna klapa, ale trzeba patrzeć w przyszłość i pocieszać się, że przecież taki stan nie może trwać wiecznie.

Woda wcale nie jest taka tragiczna jak wszyscy to opisują, widziałem dużo gorsze wyniki od naszych. Szambo kosztuje, ale kanalizacja też będzie kosztować i nawet przypuszczam że nie mniej.
Chyba, że w końcu ktoś mądry zacznie rozważać ulokowanie w Gminie własnej oczyszczalni, żeby się nie uzależnić od monopolu Warszawskiego.

Jeżeli macie trochę czasu, to rozważcie zakup działki i budowę. Wyjdzie was to samo ale przynajmniej nie będziecie mieli niespodzianek :)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez MagdaM » 11 cze 2012, o 09:55

Chociaż powiedzenie głosi, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie. :) Jednak wybudowanie własnego domu to podobno i taniej (my kupiliśmy gotowy) i większa satysfakcja.
MagdaM

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie