PROBLEM DZIKÓW!!

Nasze lokalne społeczności.

PROBLEM DZIKÓW!!

Postprzez Patryk » 16 mar 2012, o 07:34

Witam, apeluje do idiotów( bo inaczej nazwać nie potrafię ludzi którzy dokarmiają dziki), aby tego nie robili!!!! Zgłaszałem Gminie, że w rejonie osiedla Pogodnego, szczególnie na ulicy Świetlistej i Dobrej na stałe zamieszkały dziki. Początkowo były same dorosłe osobniki(sztuk około 15) teraz są 2 lochy, jeden samiec i około 10 młodych! Wracając pieszo osiedlem pogodnym wielokrotnie musiałem uskuteczniać wyścigi z dzikami( na szczęście do tej pory wygrywałem). Po zgłoszeniu problemu do Gminy spotkałem się z łowczym, który następnego dnia przyjechał, znalazł dziki w gąszczu krzaków i strzelał do nich z gumowych kul, po to żeby miejsce( Osiedle Pogodne) kojarzyło im się nie zbyt przyjemnie i aby nie powracały tam. Wszystko było by dobrze i może dziki nie wracały by do nas, gdyby nie to że niektórzy są albo nie douczeni, albo zwyczajnie są kretynami i dokarmiają je! Jeśli ktoś ma ochotę zaopiekować się nimi bardzo proszę wpuścić je na podwórko i się opiekować!!! ALE NIE DOKARMIAĆ!!! Bo dzięki takim ludziom problem jest i narasta wciąż!!!!!

[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2012 15:48 ]
Jest szansa ze dziki z osiedla pogodnego przeniosa sie na tereny nie zabudowane:) Po bardzo dlugich dyskusjach z Gmina Jablonna, udalo mi sie wyegzekowac aby odpowiedzialna za to osoba cos zrobila z tym problemem... Otoz, w przyszlym tygodniu maja przyjechac panowie i zastosowac na naszym osiedlu, szczegolnie na ulicy Świetlistej jakis oprysk o zapachu hormonow niedzwiedzia i wilka ktory ma odstarszac dziki, natomiast w lasach ma zostac zastosowany oprys przyciagajacy dzikie zwierzeta... nie chce przed wczesnie chwalic Gminy lecz mam nadzieje ze nie rzucaja slow na wiatr!
Patryk
Patryk

Powrót do Osiedla Chotomowskie