utwardzenie podwórka

Nasze lokalne społeczności.

utwardzenie podwórka

Postprzez mieszkaniec28 » 5 lut 2013, o 15:17

Witam,

Jako że pogoda za oknem jest taka a nie inna i zima zamienia się w wiosnę, poruszę temat który nie dotyczy na pewno tylko mnie. Mianowicie podwórka które nie są wyłożone kostką, zaczynają zamieniać się bagna (przynajmniej u mnie tak jest). Woda cały czas stoi, ponieważ nie ma gdzie spłynąć, tworzą się koleiny w błocie od przejazdu samochodów. Czy macie może jakiś pomysł jak poza kostką (odpada ze względu na cenę, ponieważ w grę wchodzi dość duża powierzchnia) utwardzić "estetycznie" podwórko? Nadmienię iż na podwórku bawią się małe dzieci, więc nie każde rozwiązanie wchodzi w grę. Proszę o poradę ponieważ z dnia na dzień coraz ciężej jest mi dojechać do garażu który stoi na końcu podwórka. Może znacie kogoś kto mógłby w przystępnej cenie wykonać taką usługę?
mieszkaniec28

Re: utwardzenie podwórka

Postprzez kaola » 5 lut 2013, o 16:07

To zapewne brak odwodnienia na twojej działeczce i dużo kamieni pod spodem po budowie, powinno się najpierw zrobić we wlasnym zakresie usunąc zbedne kamyczki, a potem posiać trawke i problem z wodą zniknie, ale by byc zadowolony i nornice nam nie robiły kopców, to trzeba sobie teren wyrównac we własnym zakresie, potem kupic siatke na ziemie i matę ekologiczną i nałożyc nową ziemie na wierzch a potem posiac trawkę?, tam gdzie masz dojazd do garazu ułóż płyty na szerokość kół byś miał odpowiedni dojazd..
Możesz sie z ta firmą skontaktować , tu masz telefon 535-737-185 :14:
Załączniki
euro-garden.jpg
euro-garden.jpg (84.59 KiB) Przeglądane 56111 razy
kaola

Postprzez mieszkaniec28 » 5 lut 2013, o 17:39

Pomysł fajny, ale że tak powiem jestem dziedzicem majątku, a od lat w celu utwardzenia podwórka sypany był jakiś tam tłuczeń i gruz tak żeby to podwórko utwardzić (z tego co pamiętam). Myślę że na chwilę obecną trzeba by było zebrać ok 1m gruntu żeby móc działać cokolwiek (a są to spore koszta). Myślałem o tym żeby zebrać jakąś część gruntu, obkrawężnikować i utwardzić teren po którym będę jeździł i ta gdzie parkowane są samochody, i na to rzucić jakiś kamień no jak na zdjęciu w załączniku. Nie wiem tylko jak by to kosztowo wyglądało.
mieszkaniec28

Postprzez Jendrula » 5 lut 2013, o 17:55

W/opisane działania, usunięcie warstw gruntu i kamieni, wyrównanie dzialki...będzie droższe niż ułożenie kostki w miejscu postoju samochodów+ zrobienie ścieżek pieszych. a i przy okazji odwodnienia oraz prawidłowy spadek, inaczej latami będziesz sypać tłuczeń i płacić kasy ile wlezie ale po trochu, co wywoła wrażenie jakie już masz teraz iż "kostka za droga nie stać mnie". Jeśli ciężar aut nie za wielki i zaakceptujesz szary kolor (a teraz masz kolor...błotnisty) to i koszt nie będzie za wysoki.
Podjedź do hurtowni budowlanej ze szkicem terenu, wyliczą Ci ile to będzie kosztować a potem porównasz to z "tanimi prowizorkami"
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kaola » 5 lut 2013, o 19:47

By móc coś robić i komentowac, to spróbuj po wykonaniu szkicu jak radzi @Jendrula, zadzwoń do kilku fachowców i porównaj czy się opłaci, czy pomalu sam sobie ulepszam, jednocześnie nie zapominaj że też przyda się automatyczne podlewanie i tez trzeba sobie zaprojektować, a dzieciakom na działce zrób małą zagrode z trawką i niech się tam bawią. :13:
kaola

Postprzez mieszkaniec28 » 5 lut 2013, o 20:02

Szary kolor i absolutnie nie przeszkadza, grunt żeby było twardo. Niestety minusem jest powierzchnia, wersja oszczędnościowa to jakieś 350 do 400m2. Garaż niestety mam na samym końcu podwórka i żeby do niego dojechać muszę minąć dom i całą działkę. Do tego dochodzi jeszcze kawałek który musi być utwardzony - parking na resztę samochodów innych domowników. No i niestety na działkę wjeżdża szambo + śmieciarze.
mieszkaniec28

Postprzez kaola » 5 lut 2013, o 20:18

Kurcze, ależ ta działeczka jest duża. Szambo można rurą wyciągnąć az do płotu, śmiecie kontener , postawic przy płocie,zastanawia mnie poco te służby pomocnicze hasają po tej działce? Duuuża działka >>duży problem, dołącz fotkę tej działki, może cos da się ci doradzic odpowiedniego i zadzwoń do tej firmy co wskazałem.
kaola

Postprzez mieszkaniec28 » 5 lut 2013, o 21:31

Szamba nie wyciągnę, próbowałem ten temat przeforsować przy okazji jego wymiany na nowe jesieni, i strach kopać bo w ziemi idzie gaz, prąd, telefon, domofon i nie wiem co jeszcze do sąsiadów (rodzinny podział działki długo by opowiadać). Ze śmieciuchami nie mam jak wyciągnąć kontenera do przodu, zobaczysz na szkicu. Generalnie duży obszar do utwardzenia, duży wydatek, duży kłopot :(

Załączniki
rzut działki.jpg
rzut działki.jpg (29.3 KiB) Przeglądane 56073 razy
mieszkaniec28

Postprzez Jendrula » 6 lut 2013, o 17:23

Jak zabetonujesz caly "placyk" zgodnie z rysunkiem to cię ścigną bo złamiesz zasadę ograniczonej powierzchni zabudowy. Brak tam wymiarów ale jesli na tym podwórku nie zawracają TIRY to wytycz tylko trasy dojazdowe a resztę zostaw "zieloną" może wtedy zamiast 40tysi wydasz 15-20?Już i tak masz gęstą zabudowę na działce i duże ilosci wody z budynku (dach i ściany) spływają ci na podwórko. zrób dobre odwodnienia i odprowadzenie deszczówki na ogródek(ogródki)Przy takim ułożeniu budynków nie rób nawadniania automatycznego - to dopiero będzie zbyteczny wydatek, lepiej wąż i 2 zraszacze regulowane a i tak przy opadach co 4 dni obejdzie się bez podlewania latem. Inne rozwiązania podwórka to tylko wywalanie kasy na prowizorki i stres bo większa ulewa i masz bajoro znowu
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Powrót do Osiedla Chotomowskie