Działki na Złotej

Nasze lokalne społeczności.

Re: Działki na Złotej

Postprzez Jendrula » 10 mar 2013, o 08:36

Na Leszczynowej pierwsze 10 działek leży wręcz w I i II linii zabudowy więc hałas od drogi jest ale 300-400 dalej droga odbija w lewo i dystans się zwiększa, najcichsze są działki na tyłach wojskowej radiostacji w pobliżu granicy z Olszewnicą i gruntami wsi Kałuszyn i właśnie tamten zakątek moge polecić:plan zagospodarowania, prąd i gaz w granicy działki, droga utwardzona tłuczniem, duze ładne o szerokie działki. Ale jak klient ma ciśnienie na oszczędzanie na działce to nic go nie przekona, dopiero zmieni zdanie jak zacznie budować i jak zamieszka bo "nie tak miało być". Zresztą jeśli ktoś się wyprowadza z ciasnych 2 pokoików na blokowisku to i tak sobie znacznie polepszy standart życia i nawet 400m kw działki to będzie OK (ale takich u nas na szczęście nie ma).
Działki jak na Złotej- z mojego podwórka powiem iż masowo ludziska takie działki oglądają po czym.... kupują takie normalne, zgrabne bez wad uzytkowych
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez jarkos007 » 11 mar 2013, o 17:51

Otrzymałem warunki zabudowy, sprawa jest wiec przesądzona. Głębokość działki nie stanowi dla mnie problemu, jak pisałem pas za działką ma faktycznie 12 m bez możliwosci zabudowy, do tego sąsiednie budynki w głębi wiec odległe sąsiedztwo od frontu i od tyłu.
Najważniejsze dla mnie to że cicho, po tym jak zbudowano przejazd nad torami ul. Złota jest ślepa i taka pozostanie, ukierunkowanie zachodnie wiec bedzie idealne doświetlenie tam gdzie potrzebuje.
Nasze dzieci rozjechały sie po świecie i nasz stary dom 230 m² jest dla nas dwojga za duży, nieekonomiczny i poprostu przestarzaly technologicznie. Działka 800 m² uważam jest na moje potrzeby, budynek ok.140 m², idealna.
Kazdy kto ma dużą działkę wie co to znaczy zagospodarować a potem utrzymac porządek, ja juz sie nabiegałem za kosiarką, wystarczy mi odpowiedni taras i troche zieleni. Drzewa ktore rosną postrzegam jako zaletę, nie ma problemu z wycinką wszystko sprawdzałem, pozostawię ktore będą pasowały do ogólnej koncepcji zacienienia i stworzenia intymności, nie muszę czekać latami az urosną.
Uważam za bardziej racjonalne wydanie pieniędzy na pompę ciepła niz na metry ziemi ktora będzię dla mnie tylko dodatkowym obciążeniem. Sprzedający mial 5 działek zostały 3 wiec nie będę zwlekał. Po przejrzeniu sam już nie wiem ilu ofert i obejrzeniu kilkunastu z nich, Złota robi najlepsze wrażenie( niska cena jest miłym dodatkiem ale nie decydujacym).
Pytanie do Jendruli : powiedzmy że po jakimś czasie stwierdzę że działka jest jednak za mała i się przespaceruje do sąsiada ktory ma ten pas 12x38 m i zaproponuję mu kupno tego paska. To jaką cenę byś jemu zasugerował aby mi podał żeby doszlo do tranzakcji majac swiadomość że nikt inny poza mna nie bardzo będzię zainteresowany kupnem ziemi tak wąskiej bez prawa zabudowy?
pozdrawiam
jarkos007

Postprzez kaola » 11 mar 2013, o 19:51

jarkos007 napisał(a):Witam jestem nowy na forum, szukamy działki w Chotomowie. W internecie widziałem oferte na Złotej ok.800m² za 175tys. Czy może ktoś wie więcej o tej lokalizacji ? jakieś niedogodności w tej okolicy ? Cena wydaje się atrakcyjna. Pozdrawiam

polecam skontaktowac sie z tym -p. Zdzisław Grabowski tel. 606 62 55 94 , ma dzialki w twej cenie, wraz z postawionymi fundamentami, dzialka uzbrojona, woda, swiatło, gaz, itp ,zgoda na budowe okreslonego domku firmy archon, :08:
kaola

Postprzez Jendrula » 11 mar 2013, o 21:15

Jarkos! jak już masz WZ to do dzieła! Na dokupienie tago kawałka- lepiej bym nie liczył chyba że załatwisz to teraz bo u nas w Polsce ... bedą chcieli wyrwać od Ciebie duża kasę nawet wiedząc iz jak leży odłogiem to nic nie mają, sądzę iz tak z 250-300 zł będą chcieli. Dosyć sensownie opisałeś zalety działki i to co ważne dla Ciebie, widzę że racjonalnie rozważyłeś za i przeciw, pozostaje kupować i budować.Powodzenia! :13:
Jakbyś potrzebował dobrej ekipy to pisz- polecę sprawdzonych ludzi.
Jendrula

Postprzez Cielak » 12 mar 2013, o 08:34

Jendrula,
nie dziw się, że ludzie wolą szukać sami a nie przez pośrednika, bo mnóstwo twoich kolegów i koleżanek po fachu niestety wyrobiło niezbyt pochlebną opinię o tym zawodzie i ludziach go wykonujących...
Ja wiem, że jesteś wyjątkiem, ale zanim się ktoś przekona...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez fce_tc » 12 mar 2013, o 10:55

kaola napisał(a):
jarkos007 napisał(a):Witam jestem nowy na forum, szukamy działki w Chotomowie. W internecie widziałem oferte na Złotej ok.800m² za 175tys. Czy może ktoś wie więcej o tej lokalizacji ? jakieś niedogodności w tej okolicy ? Cena wydaje się atrakcyjna. Pozdrawiam

polecam skontaktowac sie z tym -p. Zdzisław Grabowski tel. 606 62 55 94 , ma dzialki w twej cenie, wraz z postawionymi fundamentami, dzialka uzbrojona, woda, swiatło, gaz, itp ,zgoda na budowe okreslonego domku firmy archon, :08:

To teraz to pojechałeś: dzialka uzbrojona, woda, swiatło, gaz, itp
gdzie masz wodociąg w Chotomowie??!! co prócz gazu i prądu tam niby jeszcze jest, że napisałeś "itp"...?? :01:
Where there's muck there's money... that's why someone has to do the job...
fce_tc

Postprzez Jendrula » 12 mar 2013, o 17:51

Cielak napisał(a):Jendrula,
nie dziw się, że ludzie wolą szukać sami a nie przez pośrednika, bo mnóstwo twoich kolegów i koleżanek po fachu niestety wyrobiło niezbyt pochlebną opinię o tym zawodzie i ludziach go wykonujących...
Ja wiem, że jesteś wyjątkiem, ale zanim się ktoś przekona...

To prawda co piszesz, jesteśmy postrzegani coś tak między prostytutką a złodziejem dlatego czas to zmienić. Klient sam decyduje z kim współpracuje i czy szuka bezpośrednio. Kiedyś też pogoniłem pośrednika jak szukałem działki bo w Chotomowie pokazał mi ...najbrzydsze i najgorsze działki, w tym jedną zalaną przez wody gruntowe w 2011r a wybór był wtedy przeogromny, czemu się uparł akurat na te kiepskie?
Na szczęście forum nie jest od biznesu wiec doradzałem uczestnikom tematu BEZPŁATNIE i nie polecałem swoich ofert.
W normalnych rozwiniętych krajach nikt bez udziału tzw.brokera nieruchomości nie kupi ani nie sprzeda żadnej nieruchomości, a wynajem w 80% idzie przez biura. Oczywiście w Polsce daleko do takiej sytuacji, mamy wolny wybór i dobrze
Jendrula

Postprzez Robi » 12 mar 2013, o 21:14

Nie zgodziłbym się z stwierdzeniem o agentach, tylko jak ze wszystkim są Agencje i agencje.
Należy wybrać sprawdzoną agencję i nie ma problemu.
Ja kupiłem działkę przez agencję i jestem zadowolony, pomogli mi też w dalszych sprawach.
Robi

Postprzez Jendrula » 13 mar 2013, o 12:42

A ja miałem mądralę Adwokata co to mądrala sam sobie działkę kupił bo "nie da zabić tym złodziejom pośrednikom za nic" (i kto to mówi ha ha) i kupił działkę bez dostepu do drogi publicznej, jak się po ROKU zorientował to chciał sprzedać i bardzo się oburzył jak po analizie dokumentów odmówiłem wystawienia oferty. Poleciłem mu by załatwił problem drogi albo szukał naiwnych "bezpośrednio". Wystawił ją bezpośrednio (UWAGA SKRZESZEW!!!)
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie