Działki na Złotej

Nasze lokalne społeczności.

Działki na Złotej

Postprzez jarkos007 » 20 lut 2013, o 13:13

Witam jestem nowy na forum, szukamy działki w Chotomowie. W internecie widziałem oferte na Złotej ok.800m² za 175tys. Czy może ktoś wie więcej o tej lokalizacji ? jakieś niedogodności w tej okolicy ? Cena wydaje się atrakcyjna. Pozdrawiam
jarkos007

Re: Działki na Złotej

Postprzez Jendrula » 20 lut 2013, o 19:54

Niedogodnosci to dosyć mała GŁĘBOKOŚĆ działki, pozwalająca na budowę domu szerokiego ale płytkiego, z racji konieczności zachowania odstępu do innych działek, inne niedogodności to dorodne sosny do wycięcia, sosny nie figurują w ewidencji ale życzliwi mogą je zgłosć i potem ostra jazda z nadleśnictwem o wycięcie drzew, inny mankment to brak planu zagospodarowania i przeciągające się procedury uchwalenia nowego planu- gmina MOŻE ODMÓWIĆ wydania warunków zabudowy na 12 miesięcy a wtedy masz działkę a nie możesz budować. Normalne działki znajdziesz w cenie ok 200tys, więc po co się ładować w kłopoty? a tak w ogóle to dobre miejsce., blisko do PKP i sklepu, szkoły i do lasu, względna cisza
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez jarkos007 » 20 lut 2013, o 21:45

Dzięki za tak szybka odpowiedź. Podobało mi sie to miejsce. Ogladaliśmy kilka działek w okolicy i zawsze był jakiś mniejszy lub wiekszy mankament. Mam budżet na działkę do 200 tys. Jesli znasz jakieś konkretne oferty to byłbym wdzieczny. Glebokość działki nie jest problemem planowany dom ma miec 10 m w podstawie wiec spoko, warunki zabudowy podobno są, z drzewami faktycznie moze być problem. Pogodziłem sie z tym ze działka idealna nie istnieje.
jarkos007

Postprzez Jendrula » 21 lut 2013, o 19:58

200tys to niezła kwota. Swoich ofert nie polecę bo forum nie jest od załatwiania spraw biznesowych tylko od wymiany informacji ale jak coś będziesz miał na oku to pisz na priva, mogę doradzić lub odradzić zakup napisać o plusach i minusach.
W Googlach zobacz lokalizacje takie jak Leszczynowa(150-220tys zł), Bukowa (240tys) Lipowa (240tys) inne są droższe. Jest też Akacjowa ale tam na tyłach działek jest rezerwa pod TRASĘ MOSTOWĄ (zobacz wątek trasy na tym forum, na stronie gminy Jabłonna znajdziesz plan trasy w zakładce Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, lepiej rejonu tego unikać. Obszary bardziej zurbanizowane to już ceny z sufitu od 315 do 400tys zł za działkę, jest jedna przy głównej drodze (HAŁAS!!!) w pobliżu budującej się szkoły ale tam to już 249tys zł(wrogowi bym jej nie sprzedał!, chyba że pod sklep ale tam nie można wybudować sklepu).
Przejrzyj portale z ogłoszeniami (portali z nieruchomościami jest teraz 75!), może coś Ci się spodoba. Złota jest OK ale ta głębokość...sąsiadowi będziesz zaglądać do talerza z zupą- on tobie też, kawałek dalej mogę polecić Baśniową po 240tys ale jest PIĘKNA, ma plan zagospodarowania, droga jest OK i gaz z prądem w działce. Lepiej dołóż do ładnej działki bo otoczenia domu nie zmienisz!
Powodzenia :14:
Jendrula

Postprzez szumski » 21 lut 2013, o 20:24

Jendrula, pytać o poradę w kupnie działki pośrednika to jakby jagnię zostawić w opiece wilka.
Potrzebny jest dobry geotechnik (dobry geotechnik to gość, który wcześniej był niezłym konstruktorem), potrzebna znajomość Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu + prawa miejscowego, wskazana znajomość w stopniu min. p.poż. (ściana lasu) i ostatnio dochodzi b. poważny czynnik ochrona środowiska.
W przypadku braku MPZP, dobrze jest znać otoczenie w zależności od bliskości zabudowy sąsiedniej, żeby przewidzieć co się da wyrzeźbić do WZ (lub złożyć wniosek w UG)
Nie zaszkodzi znać mapę z infrastrukturą i co było ostatnio na ZUD.
Inaczej to wypisywanie pierdół jak o zarządzaniu 120 tys. przedsiębiorstwem (np. Poczta Polska) ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 21 lut 2013, o 22:38

Witam

Kazek wystarczy trafić w "dobre" ręce ;)

pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Postprzez Jendrula » 22 lut 2013, o 08:02

Kazek! Ato Pocztą ktokolwiek zarządza? Jezuuu ale się uśmiałem od rana!! :hah:

To co trzeba sprawdzić o działkach to prawda w 100%, najpierw trzeba znaleźć okolicę która nam odpowiada a potem wertowanie papierów i wizyta w urzędzie, analiza składu gleby jak najbardziej. Około 50% ludzi kupuje działki samodzielnie a potem płaczą i np proszą takiego Jendrulę by tą ich świeżo kupioną działeczkę szybko komuś innemu odsprzedać, najczęściej ludziska kupują coś taniego a potem płaczą. czyli np mam 500tysi na dom z działką to zamiast normalnej działki za 200tysi znajduję coś za 170tys i się cieszę że zaoszczędziłem 30 tys po czym... działkę zalewają wody gruntowe(Kolejowa u wylotu Cisowej), jest za wąska(Żeligowskiego 17 m szerokości) albo za płytka(ul Wąska, głębokość 13,5 m) i wtedy płacz. Na całej inwestycji zaoszczędził 1-2% i...nie może budować.
O tym wilku Pośredniku to walnąłeś głupa bo NIKT nie musi kupować tego co pokaże pośrednik, może sam zdecydować czy kupić i u kogo. Jest mi dokumentnie obojętne którą z pokazywanych działek Klient kupi, pokazuję zwykle 5-6 wg wyboru kryteriów przez Klienta, a czy w koncu kupiona bedzie działka Malinowskiego czy Wiśniewskiego to jest mi obojętne, o tym Klient decyduje i może oprócz mnie wziąć rzeczoznawcę (od 200 do 500zł) , geodetę geologa i prawnika. To Właściciel terenu przy sprzedaży bezpośredniej wciska SWOJE tereny kupującemu, bo nic innego nie może zaproponować i może próbować ukryć wady prawne i użytkowe działek.
PS. Kazek nie pisz już o Poczcie, nie ma o czym.
Jendrula

Postprzez jarkos007 » 22 lut 2013, o 09:49

Uczepiłem sie tej Złotej mimo malej głebokości, poniewaz za działką jest pas ok.14m do nastepnego sąsiada bez mozliwosci zabudowy, wiec nie jest tak źle. Na przeciwko nowe domy raczej w tylnej cześci działek wiec sfera prywatna jak najbardziej zachowana. Bardziej interesuje mnie czy ta działka nie jest problematyczna(śmieci, patologiczni sąsiedzi, teren zalewowy etc.)
jarkos007

Postprzez Jendrula » 22 lut 2013, o 13:47

Wystąp o warunki zabudowy dla tej działki PRZED zakupem, dopiero ja ci wydadzą WZ w gminie możesz spokojnie kupić działkę. Z tym pasem 14 to sprawdź bo już na niejednej działce tej głębokości domy widziałem.
zA 200tysi możesz mieć w pobliżu normalną działkę ale chcesz widzę NA SIŁE zaoszczędzić, i decyzję już podjąłeś. Osobiście uważam iż działka ze względu na wymienione mankamenty nie jest warta więcej niż 14, góra 145 tys zł. Ostatnio taka płytka działka o pow 740 m kw poszła za 130tysi w Chotomowie, w podobnej lokalizacji. Wiesz już wszystko więc musisz podjąć decyzję :)
Jendrula

Postprzez skierd » 9 mar 2013, o 12:44

Nie dziwie się, że chcesz kupić działkę na Złotej bo to piękna okolica, cicho w przeciwieństwie do Leszczynowej gdzie słychać odgłosy z głównej drogi i oczywiście wszędzie blisko.
skierd

Następna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie