Pytania przed zakupem działki

Nasze lokalne społeczności.

Pytania przed zakupem działki

Postprzez flopy » 27 sie 2013, o 10:23

Witam wszystkich :)

Kilka pytań które nasuwają mi się przed planowanym zakupem działki w okolicy Chotomowa (ew. Dąbrowy).

Mam nadzieję, że innym poszukującym przyda się takie "kompendium" wiedzy o infrastrukturze.

1. Czy jest wodociąg i czy jest dostępny w każdym miejscu?
2. Czy jest kanalizacja i czy jest dostępna w każdym miejscu?
3. Czy jest operator kablówki/internetu, jeśli tak to jaki i jakie proponuje usługi?
4. W którym miejscu działek unikać i z jakich powodów?
5. Które miejsca są świetne do zamieszkania i dlaczego? Może jakieś ulice lub odcinki ulic są lepsze niż inne.
6. Czy działki przy ulicy Kolejowej w bezpośrednim sąsiedztwie torów nadają się do zamieszkania? Jak z hałasem z torowiska?
7. Czy jest gaz ziemny i jest wszedzie dostępny?

Póki co tyle. Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne odpowiedzi i sugestie :)

Pozdrawiam
Krzysiek
flopy

Re: Pytania przed zakupem działki

Postprzez Jendrula » 27 sie 2013, o 14:32

Moje odpowiedzi będa krótkie.....
1.nie ma i nie będzie wodociągu
2.nie ma kanalizacji i nie będzie
3. nie uzalezniaj zakupu działki od tego jaki jest operator internetu, trudno opierać najważniejszą decyzję w życiu od tego jaka jest prędkość internetu
4.unikać działek wszedzie tam gdzie nie podoba się oraz w zaglębieniach terenu
5.to rzecz indywidualna- czy lubisz przyrode i poranne ptaszki budzące ze snu (to ul. Baśniowa) a jak lubisz drożyznę, duże zagęszczenie domów to Bagienna
6.Działki przy Kolejowej nadają sie do zamieszkania, a czy hałas przeszkadza- musisz stanąć i własnym uchem zmierzyć. nie ma obiektywnych mierników "przeszkadzającego hałasu", ekrany trochę wytłumiaja hałas ale jeszcze są samochody
7. gaz gdzieniegdzie jest, za działkę z gazem zapłacisz do 20-30tys drożej niż za tą bez gazu, starczy Ci na 10-15 lat dodatkowych kosztów grzania LPG lub innym paliwem (pelet, ew solar i pompa ciepła).
Przede wszystkim musisz pojechać i zobaczyć ofertę na miejscu a potem WSZYSTKO SPRAWDZIĆ zanim podejmiesz decyzję
Napisz ile przeznaczasz na działkę, powiem Ci jakie są szanse :papa:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez flopy » 27 sie 2013, o 15:12

Dzięki za odpowiedź.

Budżet to max. 200 000zł. Najchętniej oczywiście poniżej. Jest szansa na coś ciekawego Twoim zdaniem?
Działka nie musi być potężna. Zadowala mnie nawet 700-800m^2. Myślę że 1000m to górna granica.

Jendula a jak jest naprawdę z tą wodą ze studni?
Z różnych postów wyczytałem różne informacje. Nie ukrywam, że niepokojące, ciągle tylko coś nt. manganu i niskiej jakości.

Jak z biurokracją?
Czy można stosunkowo szybko przebrnąć w UG przez formalności związane z budową?

Jak kształtują się ceny działek w okolicach np. Leszczynowej w Chotomowie?

Pzdr
Krzysiek

P.S. prędkość internetu ma ogromne znaczenie jeśli pracujesz często zdalnie ;-)
flopy

Postprzez Jendrula » 28 sie 2013, o 09:27

Hej!
Poniżej 200tysi kupisz właśnie w rejonie Leszczynowej, trochę tam drzew do wykoszenia, jest plan zagospodarowania, gaz, prąd i droga trochę utwardzona, co do neta to nie wiem, chyba jest GVT i Hot-net?, może jest LTE.
Formalności budowlane załatwisz w Starostqwie, gdyż jest to obszar objęty planem, z gminy potrzeba jedynie "Wypis i Wyrys z planu zagospodarowania, który i tak musisz załatwić do aktu notarialnego zakupu działki. Załatwienie pozwolenia na budowę- napisz na priva to skontaktuję Cie z człowiekiem który pomoże to sprawnie załatwić, tak byś nie musiał z pracy rezugnowac.
Ok 240tysi byłaby ul Bukowa, bliżej PKP, cena do negocjacji, jest prąd i gaz i droga utwardzona
Jendrula

Postprzez flopy » 28 sie 2013, o 11:49

Dzięki Jendrula,

A coś o wodzie jesteś w stanie powiedzieć? Jak to faktycznie wygląda, bo powiem szczerze, że odstrasza trochę wizja wody ze niezdatnej do kąpieli czy prania jak to wyczytałem w którymś poście.

A z tego co wiem, nie ma innej możliwości na sprawdzenie jakości wody jak wykopanie studni i sprawdzenie próbek :)

Pzdr
Krzysiek
flopy

Postprzez Jendrula » 28 sie 2013, o 11:57

U mnie woda jest OK smaczna, brak kamienia, była badana przez Sanepid ale podobno mają ludzie gdzieś tam mangan? Trzeba zbadać odwiert. Generalnie w CHTM jest piaszczysty grunt, z żelazem w wodzie nie ma chyba problemu.
Jendrula

Postprzez MagdaM » 28 sie 2013, o 14:43

Trochę to chyba zależy od głębokosci studni. My wierciliśmy drugą studnię na mniejszej głebokosci i teraz manganu mamy mniej niz poprzednio. :)
MagdaM

Postprzez Jendrula » 28 sie 2013, o 15:48

Nie mniej niż 7 m bo załapiesz gruntówkę a nie więcej niż 15-20 bo potem może być zażelaziona, weź miejscowego studniarza to będzie wiedział.
Mojej wody zazdroszczą mi goście z Wawy i nadziwić się nie mogą iż czajnik czysty a na powerzchni herbaty kozuch nie pływa
Jendrula

Postprzez pacyfist » 28 sie 2013, o 15:51

Generalnie czytałem jakąś tam ekspertyzę że w Chotomowie wody podskórne mają baterie koli a głębinowe mają mangan obie warstwy wodonośne mająjeszcze inne świństwa ;) :razz:
Co do wody i kanalizacji w Chotomowie całym to jest porażka niestety, nieszczelne szamba (nie u wszystkich ale z pewnością jest ich więcej niż by się wydawało) nie idą w parze ze studniami zwłaszcza płytkimi a głębiej Mangan.... :shoot:
Ja już na etapie planowania budowy w budżecie rezerwuję tysiąc lub dwa na DOBRY filtr wody (może nawet Odwróconej osmozy) to powinno załatwić sprawę kiepskiej wody moim zdaniem :04:
Gorzej ma się sprawa z kanalizacją, tej brak nawet w planach z tego co się orientowałem w gminie a na przydomowe oczyszczalnie urzędy nie wydają zgody nawet na te porządne (że na zwykłe rozsączalnikowe nie dają to się nie dziwię ale na takie które mająpapiery na likwidację99% zanieczyszczeń biologiczno-chemicznych to już się dziwię)

Ja planuję się budować przy ul. Złotej ( niestety mam pod górkę z Paniami w gminie :medit: ale mam nadzieję że kłopoty miną wkrótce) część działek przy Złotej ma już wydane Warunki Zabudowy. Mnie osobiście miejsce się bardzo podoba: poniżej 200 tys., jest gaz, cisza, ptaszki, drzewa itd oczywiście działki nie są bez wad ale w moim mniemaniu więcej plusów. (nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedającym ale jeżeli chcesz namiary to PW). Przy leszczynowej jest plan zagospodarowania ale na części działek jest głośno a pozatym na części działek są skomplikowane warunki wodne. Południowa część Chotomowa bardziej zurbanizowana ale głośniejsza i droższa.
Pozdrawiam
pacyfist

Postprzez Cielak » 29 sie 2013, o 07:23

pacyfist napisał(a):Generalnie czytałem jakąś tam ekspertyzę że w Chotomowie wody podskórne mają baterie koli a głębinowe mają mangan obie warstwy wodonośne mająjeszcze inne świństwa ;) :razz:

Czy mógłbyś podesłać tą ekspertyzę? Nigdy o takiej nie słyszałem i trochę się dziwię na jakiej podstawie powstała...
Generalnie wyniki badań wody poszczególnych osób, które takie badania zlecają, to ich prywatna sprawa i ani urząd anie prywatna firma nie ma prawa ich upubliczniać - stąd moje zdziwienie.

Osobiście nie słyszałem, żeby u kogoś wyszło zanieczyszczenie mikrobiologiczne w badanej wodzie. Mangan i żelazo owszem, ale to zależy od głębokości studni oraz od MIEJSCA gdzie jest odwiert. Najlepiej popytać bezpośrednich sąsiadów czy wykonywali takie badania i jakie mieli wyniki.

UWAGA - każdy przypadek wyniku badania wody wskazujący na zanieczyszczenie mikrobiologiczne studni powinien zostać jak najszybciej zgłoszony do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie.

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Następna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie