Pytania przed zakupem działki

Nasze lokalne społeczności.

Re: Pytania przed zakupem działki

Postprzez Jendrula » 29 sie 2013, o 07:50

Też odniosłem wrażenie iż Pacyfist uprawia "glendu-glendu". Wodę trzeba zbadać a potem dopiero decydować jaki filtr założyć, czasem niepotrzebna filtracja zamienia wodę w "wodę destylowaną" która zamiast nawodnić człowieka tylko wypłukuje minerały z naszego ciała. Tu niezawodny w badaniach jest SANEPID, bo im nie zależy na wciśnięciu klientowi całego zestawu filtrów za 1000-2000zł.
Co do lokalizacji na Leszczynowej- jest głośno w pierwszym odcinku przylegającym do Kordeckiego, potem drogi się rozdzielają i w PN odcinku jest już ok i jesp plan zagospodarowania, co do Złotej- sytuacja wyprostuje się jak będzie uchwalony plan zagospodarowania ale niektóre działki mają nadal niejasny status drogi dojazdowej- to trzeba indywidualnie sprawdzić, ognie ta lokalizacja jest OK, blisko do PKP i do lasu, otoczenie też OK dla spragnionych spokoju od "wielkomiejskiego życia". Należy tylko unikać wąskich/płytkich działek bo sąsiad będzie nam zaglądał do talerza :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez pacyfist » 30 sie 2013, o 18:56

Co do Leszczynowej i chałasu to chodziło mi oczywiście o te działki blisko ul Kordeckiego (?) dalej oczywiście jest już ciszej ale z kolei dalej są skomplikowane warunki gruntowo wodne (nie na wszystkich prawdopodobnie ale należy mieć sięna baczności i każdą działkę sprawdząć indywidualnie pod względem obu niedogodności) na to są ekspertyzy i badania dostępne do ściągnięcia ze strony gminy.
Ja osobiście wolę trochę płytszą działkę i przyjemniejsze otoczenie ale to jest tylko i wyłącznie moje subiektywne zdanie i każdy ma prawo mieć inne nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do swoich racji :04:

Co do jakości wody to uczciwie się przyznam że nie pamiętam czy była to ekspertyza jakaś czy tylko podane wyniki badań wody z odwiertów znalezione na tym forum (całkiem możliwe że to drugie) ale nie mam pojęcia gdzie to widziałem, nie dodałem do zakładek a nie che mi się szukać ponownie :) Gdzieś takie wyniki mi mignęły w każdym razie tego jestem pewny ale wzkazać dokłądnie nie wskażę bo nie pamiętam gdzie było a nie mam czasu szukać. Jeżeli ktoś będzie przez to uważał że uprawiam "glendu glendu" nie poparte cytatami i linkami niech będzie i tak :08:
Pozdrawiam
pacyfist

Postprzez Jendrula » 2 wrz 2013, o 14:43

Skomplikowanych warunków nie ma (kiedyś 50 lat temu może były), tylko dwie działki mają "doła" który wiosną i jesienią wypełnia się wodami opadowymi, wystarczy pojechac na tę ulicę i pogadć z mieszkańcami czy mają problemy z woda albo tak na początku listopada "naocznie " stwierdzić gdzie jest problem. Działki mają poziomicę 78-79 m n p m tak jak większość terenu Chotomowa, Kałuszyna, Olszewnicy i Dąbrowy.
Jendrula

Postprzez pacyfist » 3 wrz 2013, o 10:57

W sprawie skomplikowanych warunków gruntowo wodnych opieram się na projekcie zagospodarowania przestrzennego wyłożonego w maju bodajże
http://www.jablonna.pl/gmina/pliki/plan ... index.html
http://www.jablonna.pl/gmina/pliki/plan ... chwala.pdf

Opierałem się również na mapach do "Analizy przyczyn podtopienia posesji na terenie miejscowości Chotomów i Dąbrowa Chotomowska" do pobrania tutaj:
http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=za ... ang=glowne

Nie mówię oczywiście "nie kupować bo syf" absolutnie nie, mówię tylko że część(nie wiem jak duża bo aż tak dokładnie nie analizowałem) z działek przy leszczynowej ma skomplikowane warunki gruntowo wodne (przynajmniej zgodnie z w/w dokumentami) i należy wziąć to pod uwagę przy kupnie aby być świadomym tego co się kupuje i znać potencjalne zagrożenia a co się z tym wiąże potencjalne późniejsze koszty.

Zresztą nie ma co demonizować, sporo działek się tam sprzedało i na pewnio większość nabywców jest zadowolona i o to chodzi żeby człowiek się cieszył z nabytku.
Ja zamierzam kupić działkę która też ma wady (np. jest stosunkowo wąska) ale jestem tego świadom i biorę to na klatę. Moim zdaniem (kto inny może oczywiście sądzić inaczej) ma więcej plusów niż minusów.
Najważniejsze żeby człowiek kupował ze świadomością wad i zalet to wtedy nie ma poczucia że ktoś go oszukał.
no i znowu wyszło wypracowanie :razz:
pacyfist

Postprzez Jendrula » 3 wrz 2013, o 16:02

Te skomplikowane warunki to pozostałość tego iż były tam jeszcze 50 lat temu CZASAMI większe kałuże po roztopach wiosennych a dla nabywcy to oznacza iż trzeba by zrobić badania gruntów. Jak dota w 3 miejscach na Leszczynowej były robione badania gruntu i wykazały iż na 3 m gł czasami pojawia się glina a tak piasek, piasek, piasek i mała warstwa humusu bo 10-15 cm, brak natomiast niespodzianek typu gruntw kamienistych i niejednorodnych. Jak ktoś chce być pewny to powinien zrobić sobie taki odwiert albo porozmawiać z tymi co tam mieszkają
Jendrula

Postprzez szumski » 3 wrz 2013, o 18:10

Jendrula, teraz badania geotechniczne są warunkiem KONIECZNYM do uzyskania pozwolenia na budowę.

Ale ogólnie J.I. Kraszewski wysiada przy Tobie ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 4 wrz 2013, o 07:16

Jendrula,

jak tylko nie piszesz o "urzędasach" itp. to powiem szczerze, że aż miło poczytać :) i pochwalić Cię trzeba za cenne rady.

Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 4 wrz 2013, o 09:34

O Urzędasach pisze już każdy portal internetowy i każda gazeta oraz na okrągło każda telewizja, więc chyba każdy widzi jak jest. Zaprzestałem by nie powodować iż ktoś kolejny wyemigruje lub sobie w łeb palnie albo w totalną depresję popadnie jak podsumuje fakty.
Przykład z wczoraj- MSW zamówił smartfony dla urzędników, specyfikację napisał tak że tylko iPhone 5 spełnia warunki, zaden inny producent czy dostawca. Stanowisk pracy gdzie ten najdroższy smartfon będzie kupiony jest 55, a.... zamówienie jest na 100szt!!! Więc prawie po 2 szt na 1 pracownika!!! Tak mnie już swoim imbecylizmem przywalili iż "ręce i cycki opadają" dlatego trzeba przestać o NICH pisać lecz maksymalnie ZREDUKOWAĆ!
Jendrula

Postprzez szumski » 4 wrz 2013, o 15:08

Jendrula, co Ty wiesz o zabijaniu ;)
Po latach "konsultacji" społecznych i ze środowiskami inżynierów, architektów, urbanistów. Po milionach obietnic o uproszczaniu procedur i ułatwianiu procesów inwestycyjnych, masz: świeżutki, nowiutki z wczoraja Dziennik Ustaw i spróbuj sam to wypełnić:

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 013&type=2

a interpretacji do tego będzie w każdym wydziale architektury, jak Polska długa i szeroka więcej niż masz sierści na łepetyni :P
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Robi » 4 wrz 2013, o 16:50

Jędrula skąd masz info że stanowisk pracy jest 55 (przecież MSW to duże ministerstwo ze służbami mundurowymi).

Owszem co do wymogów to przegięli, bo wg mnie wystarczyłby im zwykły smartfon coby obsługiwał pocztę, kalendarz (pewnie któryś urzedass kazał napisać pod iPhona - bo tak dziecko powiedziało, że jest OK).
Robi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie