Amoniak, azotany, mangan i pH.. badanie ujęcia wody

Nasze lokalne społeczności.

Re: Amoniak, azotany, mangan i pH.. badanie ujęcia wody

Postprzez szumski » 19 lis 2014, o 17:43

Adam Łojek napisał(a):
szumski napisał(a):Podłączyć do kanalizacji Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną po 10 latach dyrektorowania, w centrum NDM gdzie kanalizację wybudował jeszcze Gierek, to jak wdrapać się zimową porą na Mount Everest w samych gaciach.

Janusz
Nie wiesz to nie pisz głupot!!!
Po pierwsze akurat na tym odcinku Bohaterów Modlina nie było Kanalizacji (pomiędzy Domem Rzemiosła a sklepem meblowym), bo tu trzeba było połączyć dwa odcinki, a wysokość terenu jest różna. Więc ktoś za czasów Gierka wymyślił, żeby tego odcinka nie robić, bo to tylko kilkanaście działek. Od kilkunastu lat jest to droga wojewódzka, więc mimo wielu lat starań (od 2006 roku się o to starałem), Zakład Wodociągów nie mógł tej inwestycji zrobić, bo wiązało się to z zamknięciem ruchu na około miesiąc. A na to Zarząd Wojewódzki Dróg nie chciał się zgodzić.
Po drugie podłączyłem w ubiegłym roku, a dyrektorem jestem od września 2005 - więc nie wiem jak Ci wyszło przy liczeniu te 10 lat.
Może kiepski ze mnie matematyk, :razz:

A to bardzo przepraszam. 50 mb ruły fi 150 przez 8 lat to tylko K2 ale za to bez majtek.
Było pojechać te 50 mb. przeciskiem a nie 8 lat robić pod siebie i pieprzyć o "onych" w województwie.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Adam Łojek » 19 lis 2014, o 19:09

szumski napisał(a):A to bardzo przepraszam. 50 mb ruły fi 150 przez 8 lat to tylko K2 ale za to bez majtek.
Było pojechać te 50 mb. przeciskiem a nie 8 lat robić pod siebie i pieprzyć o "onych" w województwie.

Przeciskiem czy nie przeciskiem, to już kwestia do rozważenia przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przecież sam tego nie mogłem zrobić na nie swoim terenie i nie swojej instalacji sanitarnej. Toż to byłaby samowolka. :shoot: Przecież jako ekspert od wszystkiego powinieneś o tym doskonale wiedzieć. :pada:
Idąc za Twoim tokiem rozumowania - podłącz się sam pod miejską linię ciepłowniczą ....
PRZECISKIEM. Fi jakie tam sobie chcesz.
POWODZENIA :faint:

TY masz zawsze prostą receptę NA WSZYSTKO....
Szkoda tylko że nie trzymająca się realiów.
Adam Łojek

Postprzez szumski » 19 lis 2014, o 19:37

A szkoła jak podłączona? I ciut więcej niż 50mb. Realne czy nie? I u ministra byłem i w Sejmie bo "łune" w starostwie stwierdziły że nie są kompetentne żeby wydać zgodę na rułę do goowna. I przez 1,5 roku na etacie wykidajły a nie 8 lat derektorowania. Bo szefową miałem z otwartą głową a nie cipę asekuranta.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Adam Łojek » 19 lis 2014, o 21:47

szumski napisał(a):A szkoła jak podłączona? I ciut więcej niż 50mb. Realne czy nie? I u ministra byłem i w Sejmie bo "łune" w starostwie stwierdziły że nie są kompetentne żeby wydać zgodę na rułę do goowna. I przez 1,5 roku na etacie wykidajły a nie 8 lat derektorowania. Bo szefową miałem z otwartą głową a nie cipę asekuranta.

:11: Jak zwykle rzucasz błotem na prawo i lewo.
Policz do dziesięciu dla uspokojenia i pomyśl:
szkoła czyja - gminna
rura czyja - gminna
droga pod którą jest wkopana czyja - gminna

Powiat tylko wydał pozwolenie na budowę. :04:
I to zasadnicza różnica.
Jak jej nie dostrzegasz....

....to próżne gadanie.
Adam Łojek

Postprzez szumski » 19 lis 2014, o 22:26

Łżesz jak to całe zagrzybione forum.
Zgodę na odstępstwo wydawał minister!!! Bo chęć roz..bania tej inwestycji była tak wielka, że Grabiec stwierdził iż nie jest władny wydać zgody gminie na rurę gminną w pasie drogowym. Jutro wkleję.

Wszystkie zgody na kabel, gaz i każdą bździnę w pasie drogowym U NAS WYDAJE MINISTER!!! Nasz wójt nie może NIC ZROBIĆ W PASIE WŁASNEJ DROGI !!!
Do takich absurdów doszło w wydziale architektury starostwa pod rządami Grabca.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Adam Łojek » 20 lis 2014, o 22:07

szumski napisał(a):
Adam Łojek napisał(a):W ubiegłym roku podłączałem instytucję którą kieruję w Nowym Dworze do kanalizacji, i z wszelkimi zgodami, wykonaniem, odbiorem, zaewidencjonowaniem i przeróbkami zamknęło się to w kwocie 3,5 tysiąca.

Przejrzałem cennik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim. Tyle co piszesz to kosztowało Cię dyrektor, WŁĄCZENIE przez zakład a nie wykonanie przyłącza. Czym się różni jedno od drugiego to se sam poszukaj zanim podpiszesz następne faktury.

Przyłącze: mapa + projekt daje Twoją cenę a gdzie jeszcze do kupki?

Księgowa sprawdzała 3 razy i wszystko się zgadza.
Faktura za przyłącze z dokumentacją z dnia 3 lipca 2013, wystawiona przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji opiewa na kwotę 1.168 zł...
a reszta z tych 3,5 tysiąca to wykonawstwo.
Jak nie wierzysz to przyjedź i zobacz
Chętnie zobaczę jak ci kopara opada :12:
Adam Łojek

Postprzez szumski » 21 lis 2014, o 06:24

Napisałem:
Tyle co piszesz to kosztowało Cię dyrektor, WŁĄCZENIE przez zakład a nie wykonanie przyłącza.

Znalazłaś fakturę Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim i się zgadza! Szukaj dalej.

Żeby zakład mógł dokonać włączenia potrzebne było wcześniej (tego najprawdopodobniej nie wykonywał ZWiK): mapa, projekt, wykopki koparą większą niż moja, kawałek ruły od budynku do płota, studnia rewizyjna i jeszcze parę bździn, wykonanych pod nadzorem ZWiK i z nimi uzgadnianych.
Dyrektor nie musi szczegółowo tego rozróżniać ale też nie powinien się kompromisować na publicznym forum.

P.S. I tak jesteś szczęściarz, bo naszego wykonawcę, legionowski PWiK za nadzór i włączenie skasował na ponad piątkę. Może dlatego że ruła tłoczna a może wzrosły ceny.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Adam Łojek » 21 lis 2014, o 09:36

szumski napisał(a):(tego najprawdopodobniej nie wykonywał ZWiK): mapa, projekt

Właśnie że wykonał w ramach pozycji "dokumentacja" na fakturze o której pisałem.
A co do przyłączenia (fizycznie wykonanego), to u nas nie ma płota ani terenu. Tyle terenu co na nim stoi Poradnia.
Więc do podłączenia była potrzebna tylko studzienka rewizyjna i kawałek rury. Ścieki płyną w dół, więc ich nie trzeba nigdzie pchać.
Żebyś nie powiedział że po znajomości tak tanio, to wyjaśniam:
Poradnia jest powiatu,
wodociąg i kanalizacja miejskiego ZWiK
a droga w której się znajduje - wojewódzka. :04:
Adam Łojek

Poprzednia strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie