Amoniak, azotany, mangan i pH.. badanie ujęcia wody

Nasze lokalne społeczności.

Re: Odp: Amoniak, azotany, mangan i pH.. badanie ujęcia wody

Postprzez Kokos » 17 lis 2014, o 09:08

Jendrula napisał(a):Trochę mnie rozśmieszyło wiara w to że jak ja robię lody na nieruchomościach to sprawię iż powstanie wodociąg ;D
Sprawdź lepiej głębokość odwiertu i inne czynniki, bo ja wodę mam 11 lat super. Wszyscy wokół pier... o kanalizacji która wyniosłaby ok 30.000za domek ale nikt nie mówi iż wodociąg załatwiłby problem.
Szkoda ze nie kandydowałeś by zmien ić sytuację swoją, na kogo głosowałeś, na starą ekipę czy na zmiany?

Cześć,

Trochę nie podoba mi się ton Twojej wypowiedzi jako całości, ale mimo to odpowiem.
- Doroczny medialny raban na temat problemu z wodą moim zdaniem mógłby coś wnieść do tempa realizacji wciąż słyszanych obietnic. Padająca wartość gruntów + mniejsza ilość osiedlających się zamożniejszych ludzi to mniejszy wkład w kasę gminy, czarny PR itd.
- Dzięki za sugestię z głębokością - tutaj nie mamy już pola do manewru.
- Wodociąg również byłby zacny. Osobiście nie mam pojęcia, które z nich jest prostsze do realizacji.
- Oczywiście propos kandydowania to wyczuwam dosyć jasno złośliwość z twojej strony. Nie kandydowałem, bo zwyczajnie nie odnajduję się w polityce i realizuje się świetnie w innej materii. Na kogo głosowałem? W zasadzie to powinna być moja prywatna sprawa, ale również odpowiem licząc na rewanż z Twojej strony -- Arkadiusz Syguła, Zbigniew Garbaczewski, pozostali -- losowo z KNP. Nie sądzę aby wniosło to coś wartościowego do dyskusji o tym jak porawdzić sobie z syfem w wodzie, ale proszę. :-)
[...]
Kokos

Re: Amoniak, azotany, mangan i pH.. badanie ujęcia wody

Postprzez szumski » 17 lis 2014, o 12:45

Wodociąg jest o wiele tańszy, można pchać dryllingiem - 120 zł/mb + przyłącza. Poza tym jest już ujęcie, jest nawet jedna pompa docelowa, brak SUW ale jest projekt.
Kanalizacja bez wodociągu zmasakruje kieszenie użytkowników. Pomiar ścieków będzie się odbywał poprzez zakładanie wodomierzy na własnych ujęciach i rozliczanie ścieków na tej podstawie, to katastrofa. Zakładanie przepływomierzy na ściekach + legalizacja to bardzo duży koszt, następne min. 20 tys. na posesję.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 17 lis 2014, o 12:59

Kokos! masz odpowiedź. Sarkazm nie miał Ciebie urazić -tylko banery o brudnej wodzie nic nie dadzą a kandydowanie do Rady MOŻE, nikt nie mówi o polityce tylko o wodociągu i kanalizacji.Wszyscy lubią narzekać ale by zrobić cokolwiek dla SWOJEGO losu to już nie. Głosowanie- tu raczej chodziło mi czy głosowałeś za zmianą czy za pozostawieniem ekipy obecnej. Ja również chcę zmian ale na lepsze dlatego nie wybrałem cudaków co to kanalizę obiecują, bo sprowadzili by na nas wszystkich i na gminę katastrofę finansową(po 30.000zł+ OPŁATY ADIACENCKIE!!!!!) bo "wzrośnie " wartośc nieruchomości.
Na razie musisz dobrać odpowiednie filtry :14:
Pozdrawiam
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Kokos » 17 lis 2014, o 13:17

Dzięki. Tak więc gdyby ktoś posiadał odpowiednią wiedzę na temat filtrów jakie należałoby stosować bardzo proszę o sugestię. :-)
[...]
Kokos

Postprzez Adam Łojek » 18 lis 2014, o 10:02

Jendrula napisał(a): nikt nie mówi o polityce tylko o wodociągu i kanalizacji.Wszyscy lubią narzekać ale by zrobić cokolwiek dla SWOJEGO losu to już nie. Głosowanie- tu raczej chodziło mi czy głosowałeś za zmianą czy za pozostawieniem ekipy obecnej. Ja również chcę zmian ale na lepsze dlatego nie wybrałem cudaków co to kanalizę obiecują, bo sprowadzili by na nas wszystkich i na gminę katastrofę finansową(po 30.000zł+ OPŁATY ADIACENCKIE!!!!!) bo "wzrośnie " wartośc nieruchomości.

Nie bardzo Ciebie rozumiem Jendrula :shock:
To co proponujesz?
Pić to szambo przez najbliższe 30 lat i chodzić za potrzebą za stodołę. :faint:
Chyba lepiej zrobić kanalizację.
A co do kwoty 30 tys. od jednej posesji - to skąd wziąłeś takie wyliczenia?
W ubiegłym roku podłączałem instytucję którą kieruję w Nowym Dworze do kanalizacji, i z wszelkimi zgodami, wykonaniem, odbiorem, zaewidencjonowaniem i przeróbkami zamknęło się to w kwocie 3,5 tysiąca.
Adam Łojek

Postprzez szmergiel » 18 lis 2014, o 13:36

Z kanaliza nie jest tak łatwo oszacować, jedni będą mieli tanio bo przy głównych ulicach mieszkają, inni przy prywatnych uliczkach drogo, a jeszcze inni mieszkających na "dołkach"z przepompownią ścieków jeszcze drożej - wszak teren ma różne poziomy a spadek musi być. Ale wodociąg jak jest ujęcie wody to już temat o rząd wielkości tańszy, wykonalny a koszt bardziej ujednolicony, wszak spadków nie trzeba mieć aby woda płynęła :-) Kanalizacja przez wodociągiem to nieracjonalna kolejność, zwłaszcza ze wodociąg jest tańszy w budowie i chyba ważniejszy. Nawet ze względu na p.poż. Ostatnio obserwowałem jak gaszono pożar stolarni, i wozy musiały jeździć do legionowa po wodę. Gdyby były hydranty temat byłby inny. W przypadku wielkiego pożaru lub kilku ognisk na ulicy strażacy mieliby bardzo utrudnione zadanie.
szmergiel

Postprzez Jendrula » 18 lis 2014, o 14:26

Adam!
Koszty wziąłem z miejscowości o podobnym charakterze jak Chotomów. Oczywiście nie obejmują one kosztu samego przyłącza do domku. Sam wodociąg nie rozwiąze 100% problemów ale 90%.
Nie wiem kto chodzi za stodołę sikać , bo ja robię to w toalecie i szambo opróżniam 1 raz w miesiącu a mój szambiarz pilnuje terminów i tylko po opróżnieniu sms-em prosi o przelew.
płacę 170 zł to znaczy iż te 30.000zł wystarczy na 15 lat opróżniania szamba...ale jeśli uwzględnić iż za odbiór ścieków też trzeba płacić to różnica w cenie jest niewielka
ok 7,60 za 1 m sześc*10 m sześć miesięcznie=76 zł miesięcznie, a obecnie płacę 170 zł miesięcznie, czyli oszczędziłbym 100zł. 30.000zł podzielone na 100zł oszczędności miesięcznej daje 300 miesięcy czyli 25 LAT, czyli zacznę oszczędzać na ściekach po 25 latach!!!!!!! Wtedy Jendruli już nie będzie!!! Po co pakować się w tą inwestycję. Wodociąg możemy załatwić szybko i tanio!!
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 18 lis 2014, o 15:50

Adam Łojek napisał(a):W ubiegłym roku podłączałem instytucję którą kieruję w Nowym Dworze do kanalizacji, i z wszelkimi zgodami, wykonaniem, odbiorem, zaewidencjonowaniem i przeróbkami zamknęło się to w kwocie 3,5 tysiąca.

Przejrzałem cennik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim. Tyle co piszesz to kosztowało Cię dyrektor, WŁĄCZENIE przez zakład a nie wykonanie przyłącza. Czym się różni jedno od drugiego to se sam poszukaj zanim podpiszesz następne faktury.

Przyłącze: mapa + projekt daje Twoją cenę a gdzie jeszcze do kupki?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 18 lis 2014, o 20:46

A swoją drogą gratuluję refleksu i odwagi!!!
Podłączyć do kanalizacji Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną po 10 latach dyrektorowania, w centrum NDM gdzie kanalizację wybudował jeszcze Gierek, to jak wdrapać się zimową porą na Mount Everest w samych gaciach.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Adam Łojek » 19 lis 2014, o 08:34

szumski napisał(a):Podłączyć do kanalizacji Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną po 10 latach dyrektorowania, w centrum NDM gdzie kanalizację wybudował jeszcze Gierek, to jak wdrapać się zimową porą na Mount Everest w samych gaciach.

Janusz
Nie wiesz to nie pisz głupot!!!
Po pierwsze akurat na tym odcinku Bohaterów Modlina nie było Kanalizacji (pomiędzy Domem Rzemiosła a sklepem meblowym), bo tu trzeba było połączyć dwa odcinki, a wysokość terenu jest różna. Więc ktoś za czasów Gierka wymyślił, żeby tego odcinka nie robić, bo to tylko kilkanaście działek. Od kilkunastu lat jest to droga wojewódzka, więc mimo wielu lat starań (od 2006 roku się o to starałem), Zakład Wodociągów nie mógł tej inwestycji zrobić, bo wiązało się to z zamknięciem ruchu na około miesiąc. A na to Zarząd Wojewódzki Dróg nie chciał się zgodzić.
Po drugie podłączyłem w ubiegłym roku, a dyrektorem jestem od września 2005 - więc nie wiem jak Ci wyszło przy liczeniu te 10 lat.
Może kiepski ze mnie matematyk, :razz:
Adam Łojek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie