Nasze Chotomowskie Wenecje.

Nasze lokalne społeczności.

Nasze Chotomowskie Wenecje.

Postprzez szumski » 21 sty 2007, o 17:36

Mam zaszczyt przedstawić Szanownemu Państwu drogę, którą codziennie dwa razy musi pokonać ok. 20 ścioro dzieci chcących pobierać nauki w szkole podstawowej. Alternatywy nie mają bo albo będą wiosłować albo pasać kozy.

Jednocześnie uprzejmie donoszę, że moje dzieci tamtędy chodzić nie muszą a kobyła staje dęba i wybiera objazd inną arterią. Nie zaprzeczę też obłudnie, że gdyby stan taplarskiej autostrady uległ poprawie to kobyle ściągnę lejce i pojadę właśnie tędy. Pozdr.

Obrazek Obrazek Obrazek

Cały album:
http://kazimierzszumsk.fotosik.pl/albumy/117655.html
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez szumski, łącznie edytowano 3 razy
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 21 sty 2007, o 18:35

Najlepsza jest nazwa Albumu i kategoria :)
Taplary - Wakacje/Urlop - Egzotyczne - Fotosik.pl:

Szkoda, że już jest ciemno.
Sam bym porobił parę zdjęć z końcówki Wspólnej i Wawrzynowej w Dąbrowie :)

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 21 sty 2007, o 18:42

Miałem dylemat między żeglarstwo a egzotyczne, wybrałem drugie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 22 sty 2007, o 10:08

No dobra.... skoro @szumski rozpoczął cykl : "Pokaż nam swoją dziurę..." czyli "Moja Wenecja"
dołożę parę swoich zdjątek.
Na wstępie proszę wziąć poprawkę, że od wczoraj przez noc znaczna część wsiąkła w glebę,
a mi nie chciało się po prostu po nocy latać i pstrykać zdjęć - więc dopiero z rana to zrobiłem.
Nie będę pisał o dzieciach dochodzących do szkoły itd... bo dla mnie to ostatnio dość
popularny argument i jak go słyszę to... jakoś tak się irytuję.
Brzmi to jak napis na dropsach :) - wszędzie te dzieci.
Po drugie- jako dziecko uwielbiałem kałuże i błoto...
Po trzecie- dla mnie większym problemem jest starszy człowiek który tędy musi dojść do sklepu,
czy wyprowadzić kundelele na spacer niż dzieciak z 2 czy 3 klasy podstawówki który spokojnie
przeskakuje między kałużami mając przy tym niezłą zabawę.
A mojego grzyba (Mariusz- bez urazy) to jak nie będzie sobie radzić jak kózka to dowiozę do szkoły
- jak nadejdzie jej czas.

Teraz zapraszam do oglądania:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Link do albumu: http://pivi.fotosik.pl/albumy/118314.html
Jako że kategorie: Wakcje/Egzotyczne wykorzystał @szumski- ja swoje wrzuciłem do Wakacje/Żeglarstwo.
Nazwa albumu: "Wenecja św. Wawrzyna".
Proponuje powiększać zdjęcia- miniaturka nie ukazuje całego "piękna" :)

Założę się, że są miejsca jeszcze bardziej egzotyczne w Naszej Gminie niż szumskiego Taplary,
czy moja Wenecja św. Wawrzyna.
Zapraszamy więc do publikacji :)
A za cztery lata... umieścimy tutaj aktualne zdjęcia by zobaczyć co się zmieniło :P

Piotr 'PiVi' Engelbrecht
Ostatnio edytowano 22 sty 2007, o 10:32 przez PiVi, łącznie edytowano 2 razy
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szumski » 22 sty 2007, o 10:24

Taka sobie bajka co się zmieni:

W pewnej wsi na największej stodole olejną białą farbą nieodpowiedzialny mieszkaniec wysmarował napis: "Sołtys to złodziej, precz ze złodziejami ". Napis wywołał duże poruszenie, bo jak wiadomo największe stodoły zawsze należą do sołtysa a i napis poniekąd władzy wsi został nadany z obywatelskiego nieposłuszeństwa. Nie było rady, sołtys musiał zwołać rade sołecką i zmierzyć się z postulatem w formie graffiti. Na radzie sołeckiej dość szybko utworzyły się dwa obozy: koniunkturalny obóz zielonych "Solidarni z sołtysem" i opozycyjna frakcja "Dom ojczysty-sołtys musi odejść". Po wielu nierozstrzygniętych debatach, sprawa stanęła na ostrzu noża, obóz patriotyczny zgłosił interpelację, aby odwołać sołtysa i przeprowadzić nowe wybory. Ponieważ opozycja miała większość i pomysł spodobał się mieszkańcom propozycja weszła w życie. Zaczęła się błyskawiczna kampania wyborcza, obecna władza próbowała populistycznie bronić sołtysa, zgłaszając wolę wyjaśnienia sprawy, bo jak wiadomo od samego napisu do żywego złodzieja daleka droga. Z drugiej strony patriotyczna opozycja grzmiała z trybuny, że dość już wypaczeń i nadużyć władzy, my patrioci rozliczymy złodziei na chwałę naszej wsi. Mieszkańcy ruszyli do urn i zdecydowaną większością głosów wybrali nowe władze z obozu patriotycznego. Radości nie było końca, cała wieś biesiadowała dwie niedziele, aż w końcu stary sołtys spytał nowej władzy, co z tymi zmianami i czy będzie miał szanse na oczyszczenie się z zarzutów. Uczciwy następca przypomniał sobie, że obiecał mieszkańcom radykalne zmiany i zagrały mu pod czaszką niegdysiejsze hasła: "sołtys dla obywateli”, "nasza wieś uczciwa", "dla każdego mieszkańca nowa stodoła ". Po tej refleksji poważnym i majestatycznym, godnym patrioty głosem oznajmił, że do jutra rana wszystkie obietnice wyborcze zostaną zrealizowane, a nurtujące sprawy wyjaśnione, aby wieś ruszyła z kopyta ku nowej jakości. Cóż było robić zniesionemu ze stolca urzędnikowi, poszedł spać, a sen miał niespokojny, bo jak wiadomo było się, czym martwić. Skoro świt jeszcze w kalesonach wyleciał były sołtys przed stodołę i ku swojemu zdziwieniu przy znanym sobie napisie, zauważył, że ktoś świeżą farbą domalował:
"Były sołtys to złodziej, precz ze złodziejami", a pod spodem: "Witamy w nowej sprawiedliwej wsi ". Tym sposobem obietnicom wyborczym stało się zadość, a wyrwane z sołtysowej stodoły drzwi wraz z hasłami umieszczono przy wjeździe do sioła jako symbol nowej jakości wiejskiego życia.

Z pionierskim priwietom Kazek.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Nasze Chotomowskie Wenecje.

Postprzez dezorganizator » 22 sty 2007, o 10:59

A to zeszłoroczna Wenecja z pogodnego. Corocznie nasze Wenecja płynnie (nomen omen) przechodzi w Serbinów, bo błocko sie robi po kolana. Myślimy o postawieniu budki dla ratownika.
Obrazek
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Mariusz Grzybek » 26 sty 2007, o 09:11

Mieszkam niedaleko tego rozlewiska. Całe szczęście, że w tym roku jeszcze śnieg jest i mróz trzyma bo rzeczywiście ciężko jest pokonać tą "Wenecję" na Pogodnym. Dodam tylko żeby się przebić do głównej (Partyzantów) muszę pokonać dwa: jedno pokazane na ww. rysunku, jak i na Tęczowej również niemałe. Chcąc cofnąć się do Bagiennej np. do Tokaja trzeba pokonać kolejne na Radosnej.

Jak widać nie ma drogi, którędy można przejść w bamboszach. Wiem nikt nie mówił że będzie łatwo.

Pzdr.

Mariusz
Mariusz Grzybek

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 1 mar 2007, o 21:26

Kazik,
zapomniałeś podać loginu i hasła :hihi:
Joanna Kajdanowicz

Postprzez szumski » 1 mar 2007, o 21:57

Popieprzyło mi się. Lepiej się trochę pochwal zamiast czepiać analfabety komputerowego.
Miało być to:
Obrazek
Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 2 mar 2007, o 08:54

Do zdjęć z mojego pierwszego wpisu:

Dzisiaj wykopałem rano rowki (nie pierwszy raz), żeby woda zeszła z tych bajor ale typy aspołeczne jak zwykle będą jeździć akurat po tej stronie co są rowki żeby je zniszczyć. Ja jestem uparty i sobotę oraz niedzielę będę tam stał z siekierą aż woda spłynie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie