słup w dziurze

Nasze lokalne społeczności.

słup w dziurze

Postprzez ElkaButelka » 15 mar 2007, o 12:24

Czy może ktoś wie, co robią nasi kochani drogowcy?

Czas "Wenecji" w naszej wiosce już się zakończył, słoneczko grzeje, ptaki ćwierkają a my nadal wykonujemy slalom gigant próbując nie wpaść w pozimowe dziury. Ktoś z inicjatywą nawet wsadził w dziurę słupek, cobyśmy na niej koła nie zgubili, więc wyskakujemy na lewy pas pod koła nadjeżdżających z naprzeciwka coby w ten słupek w dziurze nie walnąć... :papa:

A drogowców ze smołą zalewających dziury jak nie było tak i nie ma.

Czy któryś z naszych kochanych radnych mógłby zajrzeć do gminy i rzeknąć słówko w tej sprawie?

Byłabym zobowiązana :)
ElkaButelka

Postprzez Tommy » 15 mar 2007, o 12:56

Jeden pachołek ku mojej wielkiej radości zniknął! Chyba wczoraj takie straszne dziury pod cmentarzem w Jabłonie zostały załatane. I jest zdecydowanie bezpiecznej. Wydaje mi się więc, że jest nadzieja.

Nie wiem jaka jest skuteczność takich działań, ale bym przysiągł, że w zeszłym roku też tam była dziura.
Tommy

Postprzez dezorganizator » 15 mar 2007, o 17:22

Tommy napisał(a):Nie wiem jaka jest skuteczność takich działań, ale bym przysiągł, że w zeszłym roku też tam była dziura.

Oczywiście, że była. I w przyszłym roku też będzie. Każdy głupi (no może i nie każdy) potrafiłby zrobić tak, żeby było na lata - to żadna sztuka. Ale zrobić tak, żeby za rok, za dwa, i za dziesięć mieć dziurę do załatania, a co za tym idzie robotę, to juz wyższa szkoła jazdy. To się właśnie nazywa aktywne zwalczanie bezrobocia, tak się realizuje obietnice rządu. Dyletant by zrobił porządnie, i wszyscy by zapomnieli, a tak to długo jeszcze i firmy od łatania dróg, i warsztaty samochodowe będą miały robotę. Tak trzymać! :D
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Tommy » 15 mar 2007, o 19:33

To się właśnie nazywa aktywne zwalczanie bezrobocia,
:what:
No nareszcie coś pozytywnego o nowej władzy udało się powiedzieć. A nie tylko samo strzelanie po stopach. Chociaż obawiam się, że to mogły być władze powiatu, a nie gminy.
Tommy

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 16 mar 2007, o 08:23

Jeśli mowa o drodze Chotomowska/Partyzantów/Kordeckiego to owszem, to władze Powiatu, bo droga jest powiatowa, a łatanie dziur na powiatowych drogach zaczęło się już w lutym, tylko mrozy na chwilę przerwały akcję.
Pozdr.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Tommy » 16 mar 2007, o 10:32

Joanna Kajdanowicz napisał(a): to owszem, to władze Powiatu

To się nazywa czas reakcji, to się nazywa właściwa osoba na właściwym miejscu. I wcale o nic nie pytałem urzędowo. O!
Tommy

Postprzez Tommy » 23 mar 2007, o 23:15

Oczywiście, że była. I w przyszłym roku też będzie

Dezorganizatror, nie miałeś racji, już jest! Zaufałem fachowcom i przydzwoniłem głową w dach. Teraz będę uważał. Swoją drogą co oni tam wsypali, że tylko kilka dni przetrwało. A może się rozpuściło bo deszcz padał?
Tommy

Postprzez dezorganizator » 24 mar 2007, o 11:22

Tommy napisał(a):
Oczywiście, że była. I w przyszłym roku też będzie

Dezorganizatror, nie miałeś racji, już jest! Zaufałem fachowcom i przydzwoniłem głową w dach. Teraz będę uważał. Swoją drogą co oni tam wsypali, że tylko kilka dni przetrwało. A może się rozpuściło bo deszcz padał?

Widać się chłopaki rozwijają. Jak tak dalej pójdzie, to wbrew przysłowiu że z jednej dziury wyżyć się nie da, jakaś firma będzie żyła łatając co kilka dni tą samą dziurę. I w ten sposób problem bezrobocia mamy z głowy bo dziur nam nie brakuje.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez Tommy » 27 mar 2007, o 08:14

Znowu załatali. Proponowałbym nie płacić za to przez jakiś czas, bo aż tak na zwalczaniu bezrobocia mi nie zależy.
Tommy

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 27 mar 2007, o 09:06

Tomek, spokojnie. Za miejsca z fuszerką wykonawca nie dostał pieniędzy. Co więcej nawet się o nie nie upominał. Okazuje się, że to, co się od razu zepsuło, to była kwestia nieodpowiedniego lepiszcza (czy jak to tam się nazywa). Wykonawca źle zamówił, czy dostarczyli mu nie to co trzeba - nie wiem dokładnie. Jak się zorientował, to od razu zamówił nowy szuwaks, a miejsca naprawiane złym sam zobowiązał się poprawić bez wynagrodzenia. Mam nadzieję, że teraz będzie OK.
Jakby co, to dzwońcie do Referatu Drogownictwa, tel.022 774 20 17 (18) wew. 122.
Pozdr.
Joanna Kajdanowicz

Następna strona

Powrót do Osiedla Chotomowskie