parkowanie na Leśnej

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez on » 30 cze 2010, o 08:15

Informuje "informacyjnie" że doszły mnie słuchy z wiarygodnego źródła, że nasza Gmina znowu chce zrobić porządek z drogą wzdłuż bloków. Zamierza przy pomocy jakiegoś „kruczka” usunąć za pomocą policji wszystkie samochody zasłaniając się względami bezpieczeństwa i chce wprowadzić ruch dwu kierunkowy. Przy sklepie (na miejscu klombów) chce stworzyć zatoczkę na 5, 6 samochodów zapewniając tym samym miejsca parkingowe ogólno dostępne. Tak sobie sam dopowiadam że akcja będzie pewnie po wyborach :D . Więc w ramach za: „błędne czy …” decyzje poprzedników w Gminie, Gmina zapewnia nam 5 miejsc na ponad 120 "potrzebujących samochodów". Proponuje zrobić akcje: Parkuj pod Gminą dojdź do domu pieszo. Ponad 100 samochodów pod Gminą – niezły bałagan. :D
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez szumski » 30 cze 2010, o 08:24

Zamierza przy pomocy jakiegoś „kruczka” usunąć za pomocą policji wszystkie samochody zasłaniając się względami bezpieczeństwa i chce wprowadzić ruch dwu kierunkowy.

Obawiam się, że żadne kruczki nie są potrzebne.
Tu chodzi o bezpieczeństwo pożarowe - droga pożarowa i nie gmina powinna to załatwić a zarządca. Nie wiem w jaki sposób zarządca uzyskuje pozytywną opinię PSP co roku w książce obiektu, ale w razie nieszczęścia może skończyć się "zawiasami". Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez on » 30 cze 2010, o 08:31

... Gmina jest właścicielem drogi.
P.S. Ma jeszcze na karku służebność
On

on

Postprzez on » 30 cze 2010, o 08:49

.... i tak jak już kiedyś pisałem. Sędziowie na rozprawach wielu osób (zaznacze że byli bardzo dobrze zapozanni ze względami bezpieczeństwa ponieważ Beton Stal opierał na tym swoje zarzuty) jednogłośnie stwierdzili zebyśmy pod żadnym pozorem nie zrzekali się służebności ponieważ mamy na tej działce prawomocnym wyrokiem prawo parkować. Jeśli Gmina chce zadbać o bezpieczeństwo musi każdemu zrzekającemu się służebności zapewnić 1 miejsce parkingowe. Nie są tu winni mieszkańcy że nie mają gdzie parkować tylko Gmina (poprzednicy) którzy wydali pozwolenie na oddanie bloków nie zapewniając wystarczających a wręcz minimum miejsc parkingowych.
On

on

Postprzez ton » 5 lip 2010, o 13:38

on masz jakieś sygnatury wyroków o których piszesz? Bardzo chętnie przeczytam jak sąd uprawomocnia łamanie prawa... ;)
ton

Postprzez on » 12 lip 2010, o 17:39

Niestety Ton sygnatur wniosków nie posiadam (zawsze można je odebrać - mi się już nie chciało). Uważam jednak że Sąd jednak nie "uprawomocnia" łamania prawa. Gdy Sąd wydawał prawomocne wyroki odnośnie służebności istniały tylko 3 bloki (ulica spełniała wtedy przepisy ppoż) Nawaliła Gmina która pozwoliła na dalsze dobudowanie bloków tworząć tak długą ulicę. Jak sobie wyobrażasz że odbierzesz teraz prawo do parkowani tym mieszakńcom którz kupując mieszaknia w pierwszych blokach kupili mieszaknia z możliwością parkowania. Kto jest winny obecnej sytuacji Gmina czy Mieszkańcy ?
On

on

Postprzez ton » 14 lip 2010, o 14:53

Ale ja nie chce im odbierać prawa do parkowania, niech parkują tylko zgodnie z przepisami (wymagana szerokość drogi pożarowej). Jedno nie wyklucza drugiego. A to, że wtedy zmieści się co najwyżej motor to już inna sprawa.

PS W jaki sposób ulica mogła spełniać wtedy przepisy ppoż? Chyba nie była szersza, a może dla trzech pierwszych bloków nie była oznaczona jako droga pożarowa (nie wiem, dlatego pytam)?
ton

Postprzez on » 14 lip 2010, o 18:36

Znam ten temat z opowieści "Dinozaurów" naszego osiedla. Droga była na tyle krótka że podobno te warunki (cofanie pojazdów) spełniała i dlatego sąd wydał służebność gruntową. Co do parkowania (mówisz że zgodnie z przepisami niech parkują motocykl - dlaczego mają tak zrobić skoro mają prawo parkować samochód) To jest problem Gminy - to ona musi zapewnić miejsca postojowe mieszkańcom ze służebnością bo na taką służebność ileś lat temu "wydała pozwolenie" Ktoś później wydał pozwolenie na kolejne bloki i ....... Gmina ma problem !!! Najlepszym przykładem jest to że nic się w tym temacie nie dzieje bo z tego problemu doskonale zdaje sobie sprawę. To co napisałem wyżej że "sędziowie powiedzieli" żeby mieszkańcy nie zrzekali się służebności bez otrzymania miejsca parkingowego od gminy bo to jej obowiązek .... - Musi być coś na rzeczy !!! (P.S. Tak na marginesie wygląda to tak, jakbyś kupił wraz z mieszakniem miejsce na parkingu a poźniej ktoś z jakiegoś powodu nawet ppoż ktoś oznajmił, że musisz je oddać !!! - przecież wtedy nikt z mieszkańców takiej sytuacji nie przewidywał i mieszaknia kupował wraz z miejscem)
On

on

Postprzez vispar » 31 lip 2010, o 11:17

Z tą służebnością to ja kiedyś miałem taki przypadek w Nowym Dworze.

Mój blok był oddawany jako pierwszy z trzech zaplanowanych. Po zakończeniu inwestycji deweloper (firma Budrem - nie polecam) wygrodził nam ładnie parking na tyłach budynku i rozpoczął kolejny etap budowy - dwa następne budynki. Po pewnym czasie okazało się, że panowie z firmy Budrem mają chytry plan poprowadzenia przez nasz parking drogi, którą będzie dojazdem do parkingów planowanych w nowych budynkach.

Zaczęli być dla nas strasznie mili, chociaż wcześniej nie można się było doprosić o poprawienie różnych niedoróbek. Ponieważ parking stanowił już własność wspólnoty - mogliśmy odmówić, dzięki czemu nie mamy ulicy bezpośredni przy wyjściu z klatek schodowych. Ale strach pomyśleć co by było, gdyby taką służebność zastrzegli np. w akcie notarialnym...

A wszystko to dlatego, że powiększyli sobie ostatni budynek stawiając go w miejscu, gdzie miał być wjazd na posesję. Dzięki temu sprzedali kilkadziesiąt m2 mieszkań więcej, ale musieli wyrąbać w bloku wjazd na parking :)
Sklep Cygara - ekskluzywne cygara kubańskie, humidory, akcesoria do cygar
vispar

Postprzez on » 3 sie 2010, o 09:05

Zapraszam do dyskusji: http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php?p=22900#22900

[ Dodano: Wto 22 Mar, 2011 21:43 ]
Nie da się nic nowego napisać bo dopisuje do starego postu i nie widać że ktoś napisał coś nowego :-(

[ Dodano: Pon 23 Maj, 2011 19:42 ]
Dowiedziałem się dziś że Gmina parkujących samochodów nie ruszy. Prawo jej na to nie pozwala !!! Więc znowu wszystko po staremu i ostatnie groźby że coś Gmina wymyśliła są znowu nieaktualne !!!

[ Dodano: Wto 24 Maj, 2011 10:25 ]
gjfjjh
On

on

Poprzednia strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie