parkowanie na Leśnej

Nasze lokalne społeczności.

parkowanie na Leśnej

Postprzez ulenulen » 12 wrz 2007, o 23:22

jestem mieszkanką jednego z 4 bloków na ul. Leśnej. Mieszkam tutaj od lipca. Kilka dni temu dostałam wezwanie na policję. Robiąc szybki rachunek sumienia i nie znalazwszy większych grzechów stawiłam się na posterunu w Jabłonnie. Jak się okazało wezwanie dotyczyło parkowania samochodu na ul. Leśnej. Jest to jedyna ulica i miejsce gdzie można (albo i nie, bo brak wolnej luki) zaparkować... Jak się dowiedziałam od miłego policjanta na posterunku właściciel ul. Leśnej, czyli firma - która na jej końcu buduje kolejne bloki od 1 sierpnia zdobyła pozwolenie i ustawiła znaki zakazujące parkowania samochodów na jedynej ulicy. W związku z tym mieszkańcy 4 bloków zostali całkowicie pozbawieni możliwości korzystania ze swoich automobilów, ponieważ nie można ich nigdzie w okolicy (promieniu co najmniej kilku kilometrów) zaparkować. Jak się ma plan zagospodarowania przestrzennego do rozporządzenia z 94 roku (czyli 6 lat przed zbudowaniem tych 4 bloków) o zapewnieniu mieszkańcom i ewentualnym odwiedzającym możliwośi zaparkowania samochodu? Kto wydał pozowlenia na budowę osiedla przy ulicy Leśnej nie zapewniajac mieszkańcom miejsc parkingowych?
Jak mnie bardzo rzeczowo poinformował pan policjant na posterunku, firma ta (niestety nie pamiętam nazwy) 'udowodniła' policji że ma się zająć tą sprawą - czyli najlepiej wlepiać mandaty za parkowanie na zakazie. Oczywiście oni tego robić nie będą, ale są zmuszeni wykonywać procedury, w związku z czym, po spisaniu protokołu z przesłuchania kierują sprawę do sądu grodzkiego, aby ten zadecydował o ewentualnej karze. Jak się dowiedziałam, wezwania dostała większa część mieszkańców tego osiedla. Wezwań tych może być dużo więcej, ponieważ właściciel ulicy Leśnej robi fotki zdjęć o 5 rano średnio raz w tygodniu i przekazuje policji, aby ta się dalej zajęła procedurą. Policja wnioski będzie kierowała do sądu grodzkiego w Legionowie hurtem, czyli jak się im zbierze przynajmniej
około 20.
Sądzę, iż mieszkańcy ulicy Leśnej - musimy zająć się tą sprawą. Niestety nie wiem gdzie mam się udać, ponieważ jak wspomniałam wyżej mieszkam tutaj od lipca. Jeśli moglibyście udzielić mi jakichś wskazówek i rad, do kogo mam skierować się w tej sprawie będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam wszyskich.
ulenulen

Postprzez szumski » 13 wrz 2007, o 05:52

Niestety prawo po n nowelizacjach nic nie mówi o obowiązku zapewnienia miejsc parkingowych. Mowa jest o obowiązku zapewnienia dojść i dojazdów. Jak to zinterpretuje sąd nie mam pojęcia. Można natomiast bronić się dość pojemnym art. o ochronie uzasadnionych interesów osób trzecich. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ygloo » 13 wrz 2007, o 08:53

Droga ulenulen,

bardzo mi przykro, ale niestety ZROBIĆ NIE MOŻESZ NIC, NIC NIE MOŻESZ ZROBIĆ (jak onegdaj śpiewała słynna aczkolwiek juz zapomniana Kasia Ka).
Z tego co mi wiadomo - mieszkańcowi Lesnej nr De od 2 lat, nasza kochana ulica (jak to szumnie brzmi przy szerokości 1,5 m) jest już drogą Gminną. Firma, której nazwy nie pamiętasz - BETON SATL ostrołeka, przekazała swoje udziały w drodze jak i pozostali jej udziałowcy we władanie Gminy. A teraz to policyja - hulaj dusza!!
Znak zakazu jest, bloki wybudowane przez poprzedni Zarząd tj upadłe TBSy wybudowały je, dla przypomnienia, bez zgody nadzoru budowlanego, odebrane zostały bez zgody tegoż nadzoru itp itd. Historyja, którą ja próbowałem poznać przez 2 lata, odkąd zamieszkałem a i jeszcze do tej pory zaskakują mnie pewne fakty.
Jeżeli chcesz poznać stanowisko mieszkańców Leśnej na ten temat, zarówno przeciwników parkowania jak i ich zwolenników, osdsyłam do innego forum, gdzie swojego czasu była n/t dyskusja. Niestety jak to w naszym przypadku - bez efektów :(
pozdrawiam,
R.

PS. link do dyskusji poniżej:
parkowanie na Leśnej
ygloo

Postprzez ulenulen » 15 wrz 2007, o 17:49

dziękuję za odpowiedź... poczytałam sobie historyczne /histeryczne/ wpisy na forum już wcześniej gorąco dyskutowane na ten temat. Widzę, że przyszłość nie rysuje się optymistycznie, jeśli chodzi o miejsca parkingowe dla mieszkańców Leśnej.
Zastanawia mnie, czy byłoby zainteresowanie, aby np wykupić teren, na którym dziś się znajduje parking na przeciwko bloków 17 A i B? To zapewne byłoby lepsze rozwiązanie, aniżeli dożywotnie płacenie za wynajem miejsca parkingowego. Czy wspólnoty byłyby zainteresowane? Może udałoby się w to zaangażować także gminę, która też w pewnej mierze odpowiada za istniejącą sytuację. Rozumiem, że były wtedy inne władze etc, ale także Ci, którzy przychodzą później przejmują cały inwentarz, jaki zastali - a wraz z nim i odpowiedzialność... tak myślę...
pozdrawiam,
ulenulen

Postprzez szumski » 15 wrz 2007, o 20:23

Może udałoby się w to zaangażować także gminę, która też w pewnej mierze odpowiada za istniejącą sytuację.

Gmina ponosi odpowiedzialność żeś w momencie podpisywania aktu notarialnego nawalona była i nie widziałaś, że miejsca parkingowego nie ma zapisanego? Ja helikopter nie długo będę miał to gmina ma mi lądowisko na dachu z twoich podatków wybudować? A czy gmina Cię zaciągnęła do dewelopera na siłę albo doradzała przy zakupie mieszkania? Jak Boga kocham, dzieciarnia. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ygloo » 15 wrz 2007, o 20:41

ulenulen, tutaj niestety Kazek ma rację.
Ponadto teren, o którym piszesz, jest terenem prywatnym i z tego co widze nieźle dochodowym dla jego wlascicela. Nie sadze zatem, aby zdobyl sie na jego zbycie, bo niby czemusz?? no chyba ze wspolnoty stac zaplacic niewiadomo jakie pieniadze za ten teren a ponadto i tak wszyscy by sie tam nie zmiescili, to tylko 100iles miejsc :(

Ja bym poszedl w innymkierunku:
ostatnio z sasiadem dyskutowalisy nad kwestia prawna tego zjawiska-Ty dostajesz mandat za parkoanie w niedozwolonym miejscu ale jednoczesnie miejsca, ktore zgodnie z prawem budowlnym powinno byc - NIE MA. Nie moge byc karany za cos, co zostalo wybudowane niezgodnie z prawem, odebrane niezgodne z prawem itp itd. Tu by sie przydaldobry prawnik do rozstrzygniecia sporu ...

pozdr.
r
ygloo

Postprzez ulenulen » 15 wrz 2007, o 23:49

Dziękuję Ygloo za info :). Mam już dosyć jasny obraz sprawy parkowania na naszej ulicy.
A pan - panie Szumski, jeśli nie chce pan pomóc, to pan sobie oszczędzi mało konstruktywnych i zjadliwych komentarzy. Myślę że byłbyś Pan szczęśliwszy, gdyby tyle żółci w Tobie nie było.
ulenulen

Postprzez szumski » 16 wrz 2007, o 03:09

Cemu bo zjadliwa? Wyżej napisałem jak wygląda to w świetle prawa budowlanego i jak się bronić w Grodzkim.

Jak teren jest prywatny to w ogóle ament, donos do PINBa i postępowanie administracyjne na pokolenia. W takich sprawach doradcy niestety trzeba szukać przed a nie po zakupie nieruchomości. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez gosia » 25 wrz 2007, o 22:11

Zawsze jeszcze zostaje zakup miejsca parkingowego od Beton-Stalu.
gosia

Postprzez mazoja » 17 kwi 2008, o 16:28

Witam,
Nie jestem mieszkanką Waszego osiedla, ale oglądałam plany zagospodarowania terenu i z tego co widziałam to przed Waszymi blokami są dwie działki, które są przeznaczone pod parking.... Nie wiecie kto jest właścicielem? teren jest po lewej stronie ul. Leśniej od uliczki z betonowych bloków aż do osiedla - a w szerokośc to tak mniej więcej do końca drugiego bloku.

http://www.jablonna.pl/gmina/pliki/plan ... 8_2006.pdf

§ 32 pkt 12 i 13
mazoja

Następna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie