parkowanie na Leśnej

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez on » 10 maja 2009, o 10:05

" ... Prawo do miejsca postojowego trzeba zapewnić poprzez ustanowienie służebności gruntowej parkowania pojazdu. ... " Więc drogi szumski. Wpis o służebności brzmi następująco: prawo przejazdu, przechodu, parkowania, postoju jak również przeprowadzania mediów oraz przewodów do odbioru telewizji kablowej i intenrnetu ... Więc jak widzisz służebność do parkowania jest również ustanowiona
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez szumski » 10 maja 2009, o 10:22

No to w czym problem? Masz służebność miejsca postojowego, musisz więc mieć wyznaczone to miejsce z wyłączeniem innych osób i parkuj na zdrowie. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez myoni » 30 cze 2009, o 10:57

Witam,

Dobra wiadomość dla parkujących pomimo zakazu na ul. Leśnej (również dla parkujących wzdłuż bloków przy leśnej 17). Na parkingu pojawiła się informacja o wolnych miejscach parkingowych. Myślę, że jest to okazja do pozbycia się problemu przynajmniej dla kilku osób.

MYONI
myoni

Postprzez stasiu » 6 lip 2009, o 09:01

No tak jak to wcześniej tak i teraz mieszkańcy sobie, gmina sobie, a jakieś tam zebranko sobie a jak parkować na Leśnej każdy widzi - ciężko. Jak chodzić z dziećmi - ciężko. Jak odpoczywać - itd. To w takimn razie mieszkańcy powinni zobligować swoich zarządców - lub wspólnoty - do zrobienia w imieniu ogółu porządku. Co o tym myślicie na wakacjach ?
stasiu

Postprzez ton » 6 lip 2009, o 12:53

stasiu napisał(a):To w takimn razie mieszkańcy powinni zobligować swoich zarządców - lub wspólnoty - do zrobienia w imieniu ogółu porządku.
A czym dla Ciebie byłoby zrobienie porządku? Co przez to rozumiesz?
ton

Postprzez Cielak » 7 lip 2009, o 07:41

Przepraszam że się wtrącę, nawet nie wiem gdzie jest to wasze osiedle... :)

Ale jak czytam wasze posty to przypomina mi się jak mieszkałem w Warszawie na nowym osiedlu które zawiązało wspólnotę (bo z resztą nie ma innego wyjścia).

Uderza mnie u was jedno, Kazek wam pisze, podpowiada a wy i tak macie to w d... i dalej swoje dywagacje.

Trochę was ostudzę. Nie uda wam się połączyć osiedli w jedną wspólnotę. Musieli by się na to zgodzić WSZYSCY członkowie wspólnoty. Wystarczy że jeden się nie zgodzi i lipa. To samo się tyczy połączenia działek (bo było by to konieczne). Wspólnoty mogą jedynie współpracować.

Nie bardzo rozumiem waszego problemu i poprawcie mnie jeśli się mylę. Macie kilka boków z czego jedne w umowie z deweloperem miały zagwarantowane tzw. darmowe miejsce parkingowe a inne nie miały darmowych tylko musiały za nie płacić, tak?

Jeśli tak, to teoretycznie rzecz biorąc te miejsca parkingowe, które leżą na działce tego pierwszego bloku są przeznaczone jedynie dla mieszkańców pierwszego bloku i POWINNY one się znajdować na tegoż bloku działce. Można to sprawdzić albo na mapce która powinna być załączona do aktu notarialnego albo w starostwie.

Generalnie macie problem złożony i z tego co czytam to wina leży po stronie Dewelopera. Najlepszą radą jest, aby zarządcy wspólnot umówili się razem i poszli do jakiegoś lepsiejszego prawnika zajmującego się nieruchomościami.

On wam wszystko wytłumaczy.

Jeżeli tych miejsc parkingowych jest mniej niż ilość przewidziana w MPZP, to tak jak Kazek napisał winny jest INWESTOR czyli Deweloper i bez najmniejszego problemu wygracie z nim w sądzie (najlepiej jako wspólnota, która może w takich sprawach reprezentować swoich członków).

I macie sprawę rozwiązaną.

ALE!
Jeśli jest tak, że wszystko jest wybudowane zgodnie z MPZP, miejsc jest tyle co powinno ale to wy macie po 3 samochody...
to wina leży po waszej stronie :) Trzeba o takich rzeczach myśleć przed a nie po.

Pozdrawiam.
Cielak

Postprzez ygloo » 7 lip 2009, o 08:29

Cielak,

myli Ci się wszystko i chyba własnie dlatego, ze nie mieszkasz na naszym osiedlu a nawet nie wiesz gdzie ono jest.
Nasze bloki to byłe TBS-y, wybudowane za wielkie łapóki dla Łuby.
Gmina, starostwio i inne wydziały nawet nie chcą o nas słyszeć - jak poszedłem z wnioskiem o zgodę na wybicie okna (mając zgode architekta bloków) pani w wydziale budownictwa w starostwie na słowo: Lesna i byłe TBS-y nawarczała na mnie, że żadnej zgody mi nie da bo polany poginely, zgody na odbior nie ma i de facto nic nie ma.
Co do planu MPZP to juz wszyscy wiemy, ze bloki są wybudowane niezgodnie z MPZP i zaden sad nam nic nie pomoze - kogo mamy sadzić?
ygloo

Postprzez szumski » 7 lip 2009, o 10:25

Ygloo, ktoś tym zarządza, ze strzępów informacji, które są na forum, wynika że formalnie zarządzać nie ma czym :razz:
Czyli płacicie kasę komuś, kto pośredniczy między kominiarzem a Wami, resztę ma w dupie i żadnej odpowiedzialności nie ponosi.
Musicie zacząć od legalizacji, bo problemy będą się nawarstwiać, aż kiedyś obrót nieruchomościami stanie się niemożliwy.
Pani w starostwie nie jest zła i burczeć nie będzie jeżeli zaczniecie po kolei. Postaw się teraz w jej sytuacji i wydaj zgodę na przebudowę czegoś co nie istnieje :P , bo sam piszesz że decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nietu. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez stasiu » 7 lip 2009, o 14:10

Właśnie zostało to dokładnie opisane. Ten kto zarządza w imieniu wspólnoty powinien się zabrać do roboty i:

- wyprostować wszelki możliwy stan prawny nieruchomości tak aby mieszkańcy, z których pieniędzy zarządca żyje, nie mieli problemu z niczym,

- jeśli stan prawny parkowania mija się z rzeczywistością to uporządkowanie tegoż stanu rzeczy też należy do zarządcy w imieniu tych, którzy mu płacą. Bo jak nic do niego nie należy lub wykonuje swoje obowiązki nienależycie to może powinien dopłacać mieszkańcom za ich starania w kierunku zrobienia porządku ?

A kto tym zarządza ?
stasiu

Postprzez ygloo » 7 lip 2009, o 16:07

a tym zarządza Gmina bo droga juz publiczna. i co? moje mieszkanie ma uregulowane kwestie prawne, za co mam się brać?
ygloo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie