parkowanie na Leśnej

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez szumski » 7 lip 2009, o 17:23

No z Tobą to się gada jak głuchy ze ślepym. O 9.29 piszesz:
zgody mi nie da bo polany poginely, zgody na odbior nie ma i de facto nic nie ma.

a teraz twierdzisz :
moje mieszkanie ma uregulowane kwestie prawne,

To albo herbaty "z piaskiem" na śniadanie się opiłaś albo nie odróżniasz stanu prawnego od tytułu do władania. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 7 lip 2009, o 18:46

wiecie co...
tak chaotycznie wszyscy gadacie że ja też bym nie chciał z wami gadać...

IDŹCIE do DOBREGO prawnika i już.

A tak przy okazji, jeśli nie macie zgody na użytkowanie to wam wszystkim grozi bardzo wysoka grzywna za zamieszkiwanie w takim mieszkaniu i w każdej chwili można was z tego mieszkania eksmitować :)
Wystarczy że ktoś doniesie do NB

pozdrawiam.
Cielak

Postprzez stasiu » 8 lip 2009, o 14:26

Przecież czytam powyżej cyt: ".... żadnej zgody mi nie da bo polany poginely, zgody na odbior nie ma i de facto nic nie ma".

To jest porządek prawny czy go nie ma ?
stasiu

Postprzez ygloo » 8 lip 2009, o 14:39

oj chłopcy chłopcy
tak to jest jak gada głychy z niemową ......
Mowimy teraz o porządku prawnym samego mieszkania czy tez o porządku prawnym całej nieruchomości.
Owszem, jak wskazał kazek, może i pomyliły się mnie pojęcia własności i porządklu prawnego.
Nie ma planów calości=nie ma planów mieszkań. Kazdy kto zna to osiedle (Cielak: do Ciebie pije) wie o co chodzi i z planami, i z lapówkami i z odbiorami itp itd.
Mieszkania kupić/sprzedac można, bo kwestie gruntowe i własnościowe sa uregulowane, jak się uprze to i zrobi lukarny i inne wymyslone przez siebie rzeczy (ludzie to robią), właśnie dzieki temu, że owych planów nie ma! wystarczy się troszku pokłócić (ja tez tak zrobiłem o okno mam).
Ale zaczęliśmy tutaj rozmawiac o drodze, potem przeszło na budynki a teraz to już nie wiem na co .....
Pytanie moje: co może współnota i CZY CHCE coś wspólnota 9jakakolwiek na tym osiedlu) coś zrobić i za cos płacić, skoro to COŚ (droga) nie jej ....
ygloo

Postprzez Cielak » 9 lip 2009, o 07:33

ygloo
a ja dalej nic nie rozumiem....
ale to nie ma znaczenia. Z takimi sprawami, po raz kolejny to powtórzę, najlepiej udać się do prawnika. Zebrać wszystkie fakty i dokumenty do kupy, wydelegować 1 na może 2 osoby i walić do prawnika (najlepiej spoza Legionowa). Oczywiście tu się pojawia odwieczny problem bo pewno nikt nie będzie się chciał na tego prawnika złożyć. Nasza mentalność :)

Bo tutaj na forum to my możemy sobie pisać, gdybać, narzekać itd... i nic z tego nie wyniknie :)

Ale zastanawia mnie w tym wszystkim jedna rzecz. Piszesz że budynki nie mają planów. Plany muszą być, jeśli nie u was to tam gdzie było wydawane pozwolenie na budowę, no chyba że tegoż pozwolenia nie było :)

Wszystko to jakieś zagmatwane i szczerze mówiąc to wam współczuję, jednakowoż tym samym dziwię się wam żeście do ww wspomnianego prawnika jeszcze się nie udali.

Pozdrawiam.
Cielak

Postprzez ton » 28 sie 2009, o 08:52

ygloo
tak się zastanawiam jak przekonaliście do płacenia kary parkujących na Waszym dziedzińcu? Nie jestem prawnikiem, ale wydaj mi się, że taki zapis regulaminu nie jest wiążący dla nikogo i dziwi mnie, że ktokolwiek ją zapłacił. Równie dobrze moglibyście wpisać do regulaminu przepis mówiący o karze za zużywanie nadmiernej ilości tlenu (np. podczas biegania po dziedzińcu)... ;)

A tak w ogóle to co to jest Regulamin wspólnoty? Kto go stworzył i zatwierdził? Czy nie ogranicza/narusza prawa własności poszczególnych właścicieli?
ton

Postprzez ygloo » 28 sie 2009, o 12:35

ton, regulamin wspólnota wprowadza uchwałą. uchwałęakceptują członkowie współnoty - jeżeli jest większość (50+1) wchodzi w życie a zatem jest to zgodne z zasadami ustalonymi przez członków spólnoty - sami taki regulamin sobie wprowadziliśmy. Oczywiście regulamin musi byc zgodny z prawem więc kary za nadużywanie tlenu to chyba zły przykład.
Z tego co wiem, jedna osoba, notorycznie łamiaca regulamin, zapłaciła taka karę.

A a propos regulaminu - spółdzielnie tez mają regulaminy, mieszkania komunalne także, więc nie bardzo wiem o co komon?
ygloo

Postprzez ton » 29 sie 2009, o 06:54

Już tłumaczę o co mi chodzi. W ustawie o własności lokali masz wyraźnie wyszczególnione pozycje za co można obciążyć kosztami współwłaściciela. Łamania prawa tam nie ma. Od ścigania łamiących prawo i nakładania na nich kar są odpowiednie instytucje. To, że jesteś współwłaścicielem nie oznacza, że masz prawo samemu karać osoby które to prawo łamią i nic tu nie zmienią żadne uchwały. Stąd moje wątpliwości co do takiego zapisu w regulaminie.
ton

Postprzez WiTEK » 29 sie 2009, o 09:08

Dlatego w regulaminie nie powinno być zapisu o karze, ale o opłacie za parkowanie. Parkowanie jak najbardziej dozwolone ale kosztuje np. 300PLN dziennie.
WiTEK

Postprzez ton » 29 sie 2009, o 11:41

Też o tym myślałem, ale wtedy jest problem bo opłata za użytkowanie części wspólnej nie może przekraczać rzeczywistych kosztów poniesionych przez to użytkowanie. Jeśli mógłbyś sobie dowolnie ustalać opłaty to nic nie stałoby na przeszkodzi by wprowadzić opłatę za oddychanie...
ton

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie