Zachciało mi się nowej ulicy Leśnej!

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez pigwa » 27 paź 2007, o 23:48

szumski napisał(a):Postaw wniosek na radzie gminy o wyłączenie z zasobów gminy

...życzę powodzenia :papa: - bo nie wiem jak można wyłączyć drogę z zasobów gminy która nie należy do zasobów gminy - to jest droga osiedlowa należacca do SMLW, ale Sołtyska na pewno wie o tym... :x
szumski napisał(a):]Przyjdzie zima, śnieg to masz z łebca użeranie się z nawiedzonymi, niech dymają z łyżeczkami do odśnieżania

gadasz jakby zeszłej zimy gmina cokolwiek zrobiła 8/ ... całe szczeście ze nasz zarządca tym się zajmuje ;) bo inaczej nasze osiedle wyglądało by jak zasnieżona i oblodzona ul Szkolna i Przylesie :razz:

proponuję zasięgnąć troszkę wiedzy zanim się coś palnie :keep:
pigwa

Postprzez szumski » 28 paź 2007, o 05:16

A po co mi ta wiedza? Ale mówisz i masz, we wtorek podam nr. działki, właściciela i wysokość podatku od nieruchomości. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 28 paź 2007, o 07:09

Zgadza się droga ta należy do zasobów osiedla ,ale czy mieszkańcy osiedla zastanawiają się do czyich zasobów należą drogi po których jeżdżą zmierzając do domu ?Z czyich zasobów zostały wydzielone ulice gminne ? W naszej gminie nie ma zwyczaju odkupować ziemi od mieszkańców pod drogi.Znane mi są przypadki że ludzie przy podziale działek musieli oddać 1/3 części działki pod drogę za darmo ,żeby mogli korzystać wszyscy, i tej drogi nie zamykają chociaż w tym przypadku się nad tym zastanawiają bo też im samochody przy chałupie jeżdżą.
agata122

Postprzez gosia » 28 paź 2007, o 09:15

Skoro chcieliście sobie drogę zamknąć to wypadałoby ją oznakować że jest bez przejazdu.
gosia

Postprzez Naretta » 28 paź 2007, o 09:50

agata122 napisał(a):Zgadza się droga ta należy do zasobów osiedla ,ale czy mieszkańcy osiedla zastanawiają się do czyich zasobów należą drogi po których jeżdżą zmierzając do domu ?

Z całym szacunkiem, Agatko, mam wrażenie, że ja o gruszce, a Ty o pietruszce :razz: . My nie zamknęliśmy nikomu drogi dojazdowej, bo to nie była ŻADNA droga dojazdowa do czegokolwiek. Droga dojazdowa dla mieszkańców okolicznych domostw została oddana do użytku w październiku br. i jest to ulica Leśna, która odchodzi od ronda S1 na obwodnicy, biegnie wdłuż naszego osiedla i dalej, zakręca w prawo i dochodzi do ulicy Przylesie. Każdy może nią sobie jeździć w tę i z powrotem.

Proponuję złożyć wizytę na naszym osiedlu, zanim ustosunkujesz się do całej sprawy :] .

To, że akurat nasze osiedle nie jest ogrodzone, nie oznacza, ze każdy może sobie tędy jeździć w tę i nazad z dowolną szybkością, skracając drogę, bo mu się nie chce jechać paręset metrów po pięknej nowej asfaltówce. Chyba właśnie po to ją wybudowano, aby służyła mieszkańcom, a nie się kurzyła. Sorry, ale to nie jest dla mnie żaden argument na rzecz niezamykania naszej wewnętrznej drogi.

Ja też bym chciała iść prosto do Modlińskiej na przykład przez posesję weterynarza lub przez warsztat samochodowy, ale muszę nakładać kilosów na Szkolnej i korona mi z głowy nie spada. A mogłaby, bo chodzę PIECHOTĄ, więc mam więcej powodów do narzekania niż samochodowi malkontenci. I tym bardziej mnie dziwi, ze ktoś, kto wiezie cztery litery autem, może jeszcze mieć jakieś ALE, że musi poświęcić 2 minuty na pokonanie paruset metrów.

Nasza wewnętrzna,dosyć wąska droga pokryta kostką chodnikową nie nadaje się do przejazdów sznurów samochodów, które poza wszystkim stanowią wielkie zagrożenie przede wszystkim dla małych dzieci. Jak wiesz, mieszka ich tu dosyć dużo.

:papa:

PS
Do momentu zakończenia wjazdu na nasze osiedle wszyscy jeździli grzecznie nową drogą i nie było sprawy, ale gdy tylko robotnicy położyli kostkę, to nagle nasza droga stała się JEDYNĄ DROGĄ DOJAZDOWĄ w okolicy.
Ostatnio edytowano 28 paź 2007, o 11:17 przez Naretta, łącznie edytowano 1 raz
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez szumski » 28 paź 2007, o 11:01

Ja też bym chciała iść sobie prosto do Modlińskiej przez posesję weterynarza, a nie mogę i muszę nakładać kilosów na Szkolnej, ale korona mi z głowy nie spada. A ja chodzę PIECHOTĄ, więc mam więcej powodów do narzekania niż kierowcy.

Wniosek: weteryniarz ma prawo jazdy i nie ma szans być premierem. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez WiTEK » 28 paź 2007, o 11:40

Chciałbym przypomnieć, że drogę przez nasze osiedle miała zrobić gmina. Miała też wykupić od PANu ziemię pod drogę. Juz wtedy wiadomo było którędy będą poprowadzone dojazdy do obwodnicy... Niestety tak sie nie stało i to my z naszych pieniędzy sfinansowaliśmy dzierżawę ziemii (to chyba jest dzierżawa a nie własność) oraz budowę drogi. Także my ponosimy koszty odśnieżania, co działa o niebo lepiej niż służby gminne. Zimą z reguł wyjeżdżałem odśnieżoną osiedlową uliczką na zasypaną ulicę Przylesie.

Co do zamykania drogi: myślę, że z momentem uruchomienia całej obwodnicy sytuacja sie unormuje. Wiekszość samochodów jadących do Warszawy, które skracały sobie drogę przez osiedle, będzie pewnie jeździła od razu na rondo na górce.
WiTEK

Postprzez szumski » 29 paź 2007, o 06:31

No i było tak od razu a nie niezdrowe emocje budzić. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie