Osiedle Hepi - Trasa Mostowa

Nasze lokalne społeczności.

Osiedle Hepi - Trasa Mostowa

Postprzez Jarosław Waszkiewicz » 7 sty 2008, o 11:13

Szanowni Państwo, mieszkańcy osiedla Hepi i gminy Jabłonna,

W dniu 29 listopada 2007r. wyłożono do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu cmentarza. W projekcie przewidziano budowę tzw. Trasy Mostowej, która zagrozi bezpieczeństwu życia okolicznych mieszkańców, doprowadzi do zanieczyszczenia środowiska i powstania źródła hałasu i wszelkich uciążliwości związanych z ruchem drogowym o wysokim natężeniu. Przebieg trasy wyznaczono na granicy naszego osiedla oraz terenów leśnych od strony Nowego Dworu.

Jako osoby żyjące w strefie bezpośredniego zagrożenia tej drogi przygotowaliśmy następujące dokumenty:

1. Protest przeciwko lokalizacji tej drogi w planie zagospodarowania przestrzennego rejonu cmentarza.

2. Projekt pisma do radnych gminy z wnioskiem o poparcie projektu i głosowanie za odrzuceniem projektu planu.

3. Projekt pisma o przedstawienie informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji, które każdy może przygotować indywidualnie dodając do niego aspekty, które dotyczą w szczególności jego interesów (innych niż Trasa Mostowa).

Apelujemy do wszystkich mieszkańców osiedla Hepi (i nie tylko) o przystąpienie do protestu przez podpisanie dwóch pierwszych pism oraz o wystosowanie własnego pisma wnoszącego uwagi do planu – zgodnie z ogłoszeniem terminem zgłaszania uwag do planu jest 29 stycznia 2007r.
Jarosław Waszkiewicz
 

Re: Osiedle Hepi - Trasa Mostowa

Postprzez Jarosław Waszkiewicz » 7 sty 2008, o 12:20

PLIKI DOŁĄCZYMY JAK TYLKO UZYSKAMY UPRAWNIENIA - DLA CHĘTNYCH PROSZĘ WYSŁAĆ MAILE I PRZEKAŻEMY NA WSKAZANY ADRES

Na stronie urzedu gminy Jabłonna ukazało się ogłoszenie o spotkaniu dotyczącym "trasy mostowej" zaplanowanej w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Jabłonna rejonu cmentarza we wsi Jabłonna
Data wydarzenia: 11.01.2008 r., godz. 18.00
Miejsce: Urząd Gmina Jabłońska, ul. Modlińska 152, sala konferencyjna

Zapraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców do zapoznania się z tematem i przyłączenia się do naszego protestu.

[shadow=cyan]UWAGA: ZMIANA MIEJSCA SPOTKANIA
Gminne Centrum Kultury i Sportu, ul. Modlińska 102, sala widowiskowa[/shadow]
Ostatnio edytowano 9 sty 2008, o 15:34 przez Jarosław Waszkiewicz, łącznie edytowano 1 raz
Jarosław Waszkiewicz
 

Postprzez maamoniowa » 9 sty 2008, o 12:33

Projekt Trasy Mostowej istnieje już od niepamiętnych czasów, nie jest ani nie było tajemnicą, którędy ma ona przebiegać, wszystko dostępne w internecie od zawsze:

http://www.jablonna.pl/gmina/pliki/plan ... _trasa.jpg

Ludzie, kupowaliście tam działki czy domy za pół ceny, dlatego za mniej niż gdzie indziej, no bo obok planowanej trasy mostowej !
Fascynuje mnie to, że świadomie nabyliście działkę taniej obok trasy, a teraz protestujecie przeciwko tej trasie! :o
Avatar użytkownika
maamoniowa
 
Posty: 130
Dołączył(a): 19 lut 2007, o 18:32
Lokalizacja: CHOTOMÓW

Postprzez Assessander » 9 sty 2008, o 16:28

no generalnie maamoniowa masz rację, no cóż trasa ta jest po prostu potrzebna.
Assessander
 

Postprzez Jarosław Waszkiewicz » 9 sty 2008, o 19:01

Assessander napisał(a):no generalnie maamoniowa masz rację, no cóż trasa ta jest po prostu potrzebna.


Nie chciałem odpowiadac na pierwszy komentarz – dyskusja schodzi do poziomu wywołującego wymioty. Tym niemniej dla wszystkich czytających ten wątek uprzejmie wyjaśniam.
Jestem przeciwny rozpoczynaniu dyskusji społecznej na temat dużego projektu drogowego od stwierdzania, iż droga ta jest w planach od dziesiątek lat, a w związku z tym jest najbardziej konieczna i jest najlepszym sposobem na wykorzystanie naszych podatków. Otóż w każdym cywilizwanym świecie tak nie jest. Projekt budowy drogi i mostu należy do grupy najbardziej uciążliwych inwestycji, wszyscy decydenci (lokalni i regionalni) są więc mu przeciwni (obowiązkowo inaczej nioe zostaliby wybrani). Do promotora budowy tej drogi należy przekonanie społeczeństwa (w dialogu), że nie ma innego rozwiązania problemów komunikacyjnych – że wszystko zostało zrobione w innych obszarach. W przypadku Trasy Mostowej i budowy mostu tak po prostu nie jest.
Jestem codziennie dojeżdżającym do Warszawy i pytam co władze Warszawy we współpracy z władzami lokalnymi zrobiły dla poprawienia połączeń kolejowych na linii legionowskiej – jest coraz gorzej (mam nadzieję, że to przejściowe z uwagi na modernizację linii). Szczerze, nie znam drugiej stolicy europejskiej z gotową linią kolejowej (wysokoprzepustową) tak niewykorzystaną – przecież metro w wielu miastach kursuje po torach kolejowych, a do tunelu wjeżdża w centrum. Popatrzcie na Wisłę – gdzie jest tramwaj wodny, który byłby najtańszym rozwiązaniem – jest stosowany wszędzie, gdzie rzeka stanowi naturalną linię komunikacyjną. Do cholery, patrzcie na inne kraje i się uczcie. Most z trasą mostową to będzie piąta wysokoprzepustowa przeprawa przez Wisłę dla północnej Warszawy (Nowy Dwór, Jabłonna, Most Północny, Trasa Toruńska po modernizacji na drogę ekspresową i Most Krasińskiego) – pytam się po co i za jakie pieniądze.
Na koniec trochę o samym wpływie na gminę. Mieszkam w jednym z najpiękniejszych rejonów gminy, na razie wolnym od uciążliwości komunikacyjnych – dlatego właśnie tu zamieszkałem. Trasa to wszystko zniszczy, a Jabłonna otoczona ze wszystkich stron drogami rozwiązującymi problemy innych umrze, bo nikt nie będzie tu chciał mieszkac.
Jarosław Waszkiewicz
 

Postprzez szumski » 9 sty 2008, o 19:28

Ładnie Pan gadasz, jakbyś był Pan przynajmniej Dyrektorem Departamentu Rządowego Programu Budowy Dróg i Autostrad.

Z tymi tramwajami wodnymi to przypominam, że Wenecja leży na 380 wyspach. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Jarosław Waszkiewicz » 9 sty 2008, o 22:04

Dzięki i pozdrawiam zaprzyjaźnione osiedle z Chotomowa - a może się przyłączycie Chotomów też chcą przeciac na pół tą trasą.
Jarosław Waszkiewicz
 

Będziemy na spotkaniu Alternatywa dla Chotomowa

Postprzez Mariusz Grzybek » 10 sty 2008, o 13:18

Radni Alternatywy dla Chotomowa podzielają Państwa obawy dotyczące przebiegu Trasy Mostowej.

Przebieg ten wytyczony przed wielu laty, nie uwzględniał prawdopodobieństwa powstania tak licznych osiedli wzdłuż wytyczonej trasy.

Będziemy na Waszym spotkaniu w piątek.


Alternatywa dla Chotomowa
Mariusz Grzybek & Wiesław Sawicki
Mariusz Grzybek
 

Postprzez szer-szeń » 10 sty 2008, o 14:23

Ludzie, kupowaliście tam działki czy domy za pół ceny, dlatego za mniej niż gdzie indziej, no bo obok planowanej trasy mostowej !

idąc tym torem rozumowania ,można zapytać

Po co kupowaliście działki w szczerym polu,jak wiadomo było,że na wiosnę i w zimę będą problemy z powodu braku dojazdu? Trzeba było kupić działkę przy już wybudowanej drodze a nie teraz domagać się się na gwałt takiej inwestycji.

Uważam ,że właśnie dlatego ,że ten plan robiony był wieki temu ,należy poddać go weryfikacji i dostosować do aktualnych potrzeb mieszkańców.
szer-szeń
 
Posty: 221
Dołączył(a): 29 maja 2007, o 12:54
Lokalizacja: obywatel świata

Postprzez szumski » 10 sty 2008, o 14:42

Uważam ,że właśnie dlatego ,że ten plan robiony był wieki temu ,należy poddać go weryfikacji i dostosować do aktualnych potrzeb mieszkańców.
3/4 Trasy Mostowej jest na terenie Wschodniego Chotomowa, dla którego nie ma nawet projektu MPZP. Więc argumenty o aktualnych potrzebach WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW to pic na wodę.

Adwersarzom uprzejmie donoszę, że projektowana trasa nie przebiega przez moją kuchnię, więc w opinii powyżej, interesu osobistego proszę się nie dopatrywać. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Następna strona

Powrót do Osiedla JabłonowskieKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron