Internet

Nasze lokalne społeczności.

Internet

Postprzez ton » 20 lut 2008, o 08:31

Jaki internet polecacie na Leśnej 17E? Interesuje mnie łącze około 1Mb, najlepiej symetryczne, mało zawodne, w dobrej cenie z umową na 1 rok lub na czas nieokreślony. Jak na razie sprawdzałem GVT, Netmaniaka i Neostradę. I wyszło mi tak: GVT się poddało z instalacją bo stwierdziło, że nie jest w stanie dojść do niczego w burdelu jaki zrobił z kablami Netmaniak. Netmaniak dał klika razy plamę (umówili się na konkretny dzień i godzinę, po czym nie przyjechali i nawet nie zadzwonili, że ich nie będzie), a ostatnio stwierdzili, że najwcześniej będą za 2 tygodnie. Neostrada odpada bo jest droga, musiałbym założyć telefon, którego nie potrzebuję i nie ma łącza symetrycznego. W akcie desperacji zastanawiam się już nad internetem z sieci komórkowych iPlus lub blueconnect (z orange już miałem i zrezygnowałem, bo niestety w domu miał tylko dostępną łączność po GPRS). Nie jestem pewny, ale mogą mieć one łączność poprzez UMTS lub HSDPA. Jeżeli ktoś z Was wie czy mamy w Jabłonnie zasięg UMTS lub HSDPA dla iPlus lub blueconnect to proszę dajcie mi znać. Jeśli macie jakieś inne propozycje na internet to też napiszcie.

(Powtarzam temat z gazety, bo tam jakoś nikt ostatnio nie zagląda).
ton

Postprzez bart77 » 22 lut 2008, o 13:57

mieszkam w budynku D, mam GVT i jest ok. zadzwoniłem, umówiłem się, przyjechali i gra gitara. bez problemu.
bart77

Postprzez szumski » 23 lut 2008, o 14:09

Poczytajcie tu: http://wiadomosci.onet.pl/1698065,441,item.html Ciekawe co z tego wyniknie? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Internet

Postprzez alf » 23 lut 2008, o 14:23

ton napisał(a):Jaki internet polecacie na Leśnej 17E? proszę dajcie mi znać. Jeśli macie jakieś inne propozycje na internet to też napiszcie.

(Powtarzam temat z gazety, bo tam jakoś nikt ostatnio nie zagląda).

Cyt "Wydarzenia

03-10-2007

Ruszyła stacja w Legionowie

Kolejna stacja bazowa systemu radiowego dostępu do sieci została zainstalowana w Legionowie. Na bazie systemu radiowego NASK oferuje klientom biznesowym wysokiej klasy usługi transmisyjne: szerokopasmowy dostęp do Internetu, bezpieczne sieci korporacyjne, usługi telefonii oraz łącza cyfrowe z zachowaniem najwyższych parametrów gwarantowanych umowami SLA.

Stacja bazowa uruchomiona w Legionowie działa w koncesjonowanym paśmie radiowym 3,6-3,8 GHz, a j ej zasięg wynosi około 30 km. Usługi NASK świadczone drogą radiową są dostępne dla firm mających swe siedziby nie tylko w samym Legionowie, ale również w okolicznych miejscowościach: Izabelinie, Łomiankach, Ząbkach, Radzyminie, Nieporęcie, Serocku, Nasielsku i Nowym Dworze Mazowieckim.

Z usług NASK za pośrednictwem sieci radiowej korzystają już klienci w Warszawie, Trójmieście, aglomeracji katowickiej, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu; dodatkowo sześć stacji działa w województwie świętokrzyskim objętym projektem „e-świętokrzyskie – budowa sieci radiowej”. Ze względu na duży popyt na usługi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy NASK uruchomił trzy stacje w okolicach Warszawy: w Pruszkowie, Wołominie i Legionowie. "

Zobacz również:
http://www.nask.pl/wydarzeniaID/id/446 07-01-2008
http://www.nask.pl/wydarzeniaID/id/442 18-12-2007
http://www.nask.pl/wydarzeniaID/id/440 23-11-2007
http://www.nask.pl/wydarzeniaID/id/436 12-10-2007
pozdrawiam
alf
alf

Postprzez DrE_WILL » 1 lip 2009, o 12:54

..a Aster? Chyba też już jest na osiedlu...
DrE_WILL

Re: Internet

Postprzez my63 » 9 lip 2009, o 19:43

Netmaniak dał klika razy plamę (umówili się na konkretny dzień i godzinę, po czym nie przyjechali i nawet nie zadzwonili, że ich nie będzie), a ostatnio stwierdzili, że najwcześniej będą za 2 tygodnie.

Witam
własnie NETMANIAK, a obecnie HOBBY zrobiło wielkie spustoszenie w CHOTOMOWIE, wielu niemiało przez miesiąc internetu, by potem właczyc na chwile/ kilka dni / i wylączyć ich na stale bez słowa PRZEPRASZAM, mimo ze mają UMOWE PODPISANĄ i RACHUNKI PŁACILI

uwaga:kto zostal ucięty w CCCCHOTOMOWIE niech sie odezwie, a wogule nIe polecam tej firmy , DUUUUUŻA AWARYJNOŚĆ
my63

Postprzez abakusso » 12 lip 2009, o 19:18

Ja tez bylem/jestem w netmaniaku - hobby. Mieszkam w Chotomowie na pogodnym osiedlu.

Po urlopie wracam do hotnetu.
Bylem przylaczony 3 mies. Jak dzialalo to bylo fajnie - bo 2mb/s ale......

NETMANIAK vel HOBBY to amatorzy, partacze ( i inne epitety) nie szanujace cudzego czasu i pieniedzy.(!!) itp itd.
1. Nie dostarczaja internetu (na 3 miesiace jak u nich jestem 40% niesprawnosci)
2. Nie odbieraja telefonow
3. Nie ma z kim kompetentnym pogadac.
4. Rozmawialem z wlascicielem - Kubackim - ale ten mial w nosie, bo firme wlasnie sprzedal.
5. Umawiaja sie, i w ogole nie przyjezdzaja. Ba nawet nie informuja, ze nie przyjada.
6. Dzwonilem do nich z 40raz + pomimo tego, ze obiecywali nigdy nie oddzwaniaja.
7. Ostatnio zrobilem im avanti - w 2h mieli oddzwonic, minely 4 dni i nic.

Mam zamiar szerzej i dokladnie ich opisac... ale teraz nie bardzo mam czas.
Wszystkich przestrzegam.
abakusso

HOBBY Nie nie i jeszcze raz nei!!!!!!

Postprzez mazoja » 13 lip 2009, o 13:21

Ja tez doda swoje 3 grosze. Netmaniak=Hobby - ODRADZAM!!
Urządzenia zlokalizowane na Lesnej wywalają się dokładnie w każdy piatek, i do poniedziałku nie ma komu ruszyć tyłka i zrestartować urządzenia. W czerwcu jak pierdyknęli awarie to 2 tygodnie nie było internetu WCALE. Miliony razy dzwonię do nich i Pani mnie już po głosie poznaje. Zawsze obiecują, ze oddzwonią. Udało się im to ok 3 razy.
W umowie maja 12h na naprawę, a czesem dochodzi do 4 - 5 dni.
Jak mieszkałam na Przylesiu to miałam GVT - NIGDy na nich nie narzekałam, zawsze (piątek, sobota i niedziela) przyjeżdżali, zawsze oddzwaniali, zawsze wyjaśnili. Tu, niestety nie chwytam ich nadajnika... A szkoda... Zostaje mi modlić sie o kabel....
mazoja

Postprzez myoni » 15 lip 2009, o 12:36

Witam,

O netmaniaku - hobby się nie wypowiadam nie znam, o GVT opinia w okolicach ul. Leśnej jest dobra.

pozdrawiam

MYONI
myoni

Postprzez Cielak » 16 lip 2009, o 07:36

ALF

ale oni dostarczają jedynie usługi z łączem symetrycznym, czyli za ok 1Mb pacisy ponad 1000zł :)
I tylko dla firm.
Pozdrawiam.
Cielak

Powrót do Osiedla Jabłonowskie