Leśna 17 A,B,C,D,E.... Dzieci

Nasze lokalne społeczności.

Leśna 17 A,B,C,D,E.... Dzieci

Postprzez on » 3 lip 2008, o 08:35

Witam, zakładam nowy temat ponieważ nikt z tego co czytałem na forum tego nie poruszył.
Chciałbym poznać wasze zdanie i opinie oraz pomysły na temat placu zabaw dla naszych dzieci.
Spieramy się na forum o różne sprawy, czy nie jesteśmy w stanie wspólnie idąc za przykładem innych okolicznych osiedli zorganizować jakiegoś nawet niewielkiego placu zabaw dla naszych dzieci. Słyszałem już że nasze dzieciaki wraz z opiekunami są "przepędzane" jeśli nawet na chwile wejdą gdzieś na kogoś plac zabaw. Jest nas "kilka bloków" małych dzieci również przybywa czy nie czas żebyśmy razem coś zorganizowali odkładając na bok podziały na rzecz tych najmniejszych. Zapraszam do dyskusji.
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez ygloo » 3 lip 2008, o 09:24

swojego czasu słyszałem, że B-S ma zorganizować swojego rodzaju plac zabaw po ukończeniu ostatniego z budynków (G) gdzieś pod samym lasem lub na tyłach budynku G. Nie wiem na ile były to plotki a na ile realne plany, nie mniej jednak jezeli nawet powstanie taki plac, obawiam się, znając zarząd B-S, że zamknie je tylko dla lokatrów swoich bloków (czyli E, F i G).
Mimo, że moje dzieci dawno wyrosły z palców zabaw, masz we mnie pierwszego sprzymierzeńca. Co prawda nie widzę miejsca na taki plac, gmina na 100% nam go nie da (bo chyba nawet nie ma).
Jak dla mnie rozwiązaniem najlepszytm z możliwych byłaby zamiana budpowanego parkingu przy bloku A na owy plac, z tym że to chyba też inicjatywa prywatna a zatem ten plac do kogos nalezy.
Jeżeli tylko znajdzie się miejsce na taki przybytek, ja w to wchodze ...
Pozdro
yglo
ygloo

Postprzez on » 3 lip 2008, o 09:44

Dzięki Ygloo za odpowiedź. Tak na marginesie moje dziecko również już wyrosło z placu zabaw ale żal patrzeć jak "te" Matki i Ojcowie z dziećmi nie mają się gdzie podziać. A słysząc od sąsiadów o wypraszaniu z innych placów (oczywiście inne osiedla mają takie prawo) to żal się robi tych małych bo co one są winne i skąd mają zrozumieć dlaczego one nie mogą skoro inne dzieci tak "fajnie się bawią". Może dobrym rozwiązaniem byłoby wystosowanie jakiejś petycji do Gminy z prośbą o pomoc w zorganizowanie takiego placu. W końcu nasze osiedle nie jest osiedlem zamkniętym i niema wspólnego terenu.
On

on

Postprzez ton » 3 lip 2008, o 14:01

Pytaliśmy się o to B-Su jeszcze przed kupieniem mieszkania w bloku "E" i obiecano nam, że będzie plac zabaw po wybudowaniu ostatniego bloku. Niestety do tego czasu nie ma miejsc. Sam jestem gorąco zainteresowany takim placem, ale nie widzę dla niego miejsca. Chcieliśmy mieć pod blokiem piaskownicę, ale nawet to się nie udało (na to też są paragrafy).
ton

Postprzez on » 3 lip 2008, o 14:42

Więc może właśnie dlatego zwrócić się o pomoc do Gminy, nie żeby dała ale pomogła zorganizować.
On

on

Płotek przy B

Postprzez on » 1 wrz 2008, o 09:31

Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat również związany z dziećmi.
Bardzo interesuje mnie wasza opinia na ten temat.
Blok B ogrodził się metalowym płotkiem od strony chodnika.
Tu na wstępie bardzo chcę pochwalić za dbanie o wygląd bloku i otoczenia.
Lecz przerażające jest wykonanie tego płotku pod względem bezpieczeństwa a to dotyczy wszystkich naszych dzieci.
Wystające jak sztylety w górę metalowe części które po dotknięciu są już ostre sprawiają niesamowite zagrożenie.
Po chodniku jeżdżą dzieci na rowerach rolkach – biegają, czy ktoś pomyślał co się może stać gdy któreś dziecko przewróci się na to ogrodzenie. Przecież o tym myśleć się nawet nie da, pręty spokojnie mogą wbić się wtedy w ciało.
Rozumiem takie rozwiązanie przy wysokim płocie ale nie takim niskim.
Czy potrzeba dopiero jakiegoś nieszczęścia żeby ktoś zrozumiał że to nie jest płot drewniany który może najwyżej siniaków narobić.
On

on

Postprzez szumski » 1 wrz 2008, o 10:08

Zgłoś do PINBa. Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. :

§ 41. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.

Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ygloo » 1 wrz 2008, o 10:15

a jakby cos się stało (tfu tfu odpluć) pomogę wyegzekwować nie małe odszkodowanie i zadośćuczynienie od wspólnoty ...
ygloo

Postprzez szumski » 1 wrz 2008, o 10:35

Chyba nie chodzi o to żeby coś się stało, bo wtedy na podst. zapisów prawa bud. i przytoczonego wyżej zapisu z rozporządzenia to i art. 156 par. 2 (od roku do 10) można wlepić. Interweniujcie natychmiast w administracji bo bezmyślność osób odpowiedzialnych za taką "inwestycję" jest porażająca. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 1 wrz 2008, o 13:24

Moi drodzy piszecie że TBS to osiedle zamknięte co zatem idzie prywatne więc gmina nie może wykładać pieniędzy na prywatne grunty.
Ładny plac zabaw ma powstać przy Domu Ogrodnika tylko pytanie kiedy?
Pozdrawiam Agata
agata122

Następna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie