Leśna 17F

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez ton » 27 kwi 2009, o 22:31

dario napisał(a):A jakie dodatkowe koszty sie z tym wiaza
Z tego co pamiętam, to żadne - no może za wyjątkiem kosztu paliwa na podróż do Legionowa.
asar napisał(a): Pierwsze primo: jak wygląda ogrzewanie, czy jest to jeden wspólny piec, czy każde mieszkanie ma indywidualne źródło ciepła?
Każde mieszkanie ma własny piec.
Mieszkam na parterze więc nie mam pojęcia jak wygląda sprawa poddasza.
ton

Postprzez stary-nowy » 28 kwi 2009, o 05:01

asar napisał(a):Witam,
przymierzamy się do kupna mieszkania w ostatnim bloku G, na Leśnej. Interesuje nas poddasze. Mamy parę pytań do forumowiczów. Pierwsze primo: jak wygląda ogrzewanie, czy jest to jeden wspólny piec, czy każde mieszkanie ma indywidualne źródło ciepła? Drugie primo: czy ktoś z forumowiczów mieszka na poddaszu? Jeśli tak, to jak się tam mieszka? Cy izolacja chroni przed zimnem zimą i gorącem w upalne dni? pytanie moze nie na miejscu w dobie dzisiejszej technologi, ale kto pyta nie błądzi. :] . Pozdrawiam potencjalnych sasiadów.

Na poddaszu mieszka się jak na poddaszu :) Ma swój urok i jest po prostu INNE. Trzeba skosy polubić :) Nikt po głowie nie chodzi poza tym :). Jeżeli wszystko jest porządnie zrobione to nie powinno być problemu, a z tego co widzę (często wpadam na budowę) to robią raczej porządnie. Jedyna rzecz o której trzeba pamiętać to, że nie ma wentylacji tzw. grawitacyjnej (i bardzo dobrze!) tylko rekuperacja (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła). A więc jak nie bedzie pracować mniej więcej stale (przy zamkniętych na fest oknach) to będzie się skraplać para i można sobie zawilgocić mieszkanie. A tak poza tym to ma się przepiękne widoki :)
stary-nowy

Postprzez sobolka » 9 maja 2009, o 21:33

Mieszkam na poddaszu - mieszka sie fajnie, gazu na ogrzewanie idzie na pewno wiecej niz w mieszkaniach ponizej ale cieplo jest :) W lato jeszcze nie testowalam, ale juz teraz robi się gorąco....
A co do rekuperatorów - strasznie wysuszaja powietrze - ja zaopatrzylam sie w nawilzacze powietrza bo suchosc powietrza byla mocno odczuwalna....
No i wszystko pęka :) ale ponoc poddasza tak maja przez pare lat - developer oczywiscie te pekniecia naprawia, ale trzeba sie z tym liczyc.

asar napisał(a):Witam,
przymierzamy się do kupna mieszkania w ostatnim bloku G, na Leśnej. Interesuje nas poddasze. Mamy parę pytań do forumowiczów. Pierwsze primo: jak wygląda ogrzewanie, czy jest to jeden wspólny piec, czy każde mieszkanie ma indywidualne źródło ciepła? Drugie primo: czy ktoś z forumowiczów mieszka na poddaszu? Jeśli tak, to jak się tam mieszka? Cy izolacja chroni przed zimnem zimą i gorącem w upalne dni? pytanie moze nie na miejscu w dobie dzisiejszej technologi, ale kto pyta nie błądzi. :] . Pozdrawiam potencjalnych sasiadów.
sobolka

Postprzez robert81 » 18 maja 2009, o 10:39

witam wszystkich forumowiczów!
planujemy z narzeczoną osiedlic sie w jablonnie i szukamy informcji o poszczegolnych osiedlach. w zwiakzu z tym miałbym kilka pytań do doświadczonych mieszkanców.
czy budynki przy ul. leśnej to wchodza w sklad osiedla "przylesie" ,czy to sa oddzielne osiedla? ktore z osiedli to "sloneczna polana"?
jaka jest przykaldowo wysokośc czynszu na lesnej 17F i co wchodzi w jego sklad? (rozumiem,z e kazda wspolnota ma jakies ustalenia indywidulane, ale chcielibysmy wiedziec jakiego rzedu to moga byc kwoty).
i jeszcze, czy wspolnotami na lesnej zarzadzaja zarządy, czy doplaca sie jakiejs firmie za dodatkowe administrowanie?
no i ostatnie pytanie, takie subiektywne :) , czy mieszkanie na lesnej jest rzeczywiscie nalepsza opcja w jablonnie? czy warto rozwazyc jakies inne osiedle?
bedziemy bardzo wdzieczni za jakiekolwiek informacje. pozdrawiamy
robert81

Postprzez myoni » 18 maja 2009, o 11:14

Witam,

1. Osiedle przylesie to bloki budowane przez Spółdzielnie z legionowa http://www.legionowodom.pl

2. Bloki na ul. Leśnej znajdują się pod nr 17 i ciągną się rosnąco wraz z numeracją literową w stronę lasu, tak było wcześniej z nr bodajże Leśna 23 który stał się ul. Słoneczna polana tw. nie ma osiedla Słoneczna polana, jest taka ulica. Na leśnej 17 Sprzedaje Betonstal.
http://www.betonstal.ostroleka.pl/index ... na=kontakt

3. Jest jeszcze Rajska Jabłoń budowana przez Mennicę, przy Kauflandzie.
http://www.rajskajablon.com.pl/

Są to 3 oddzielne osiedla.

pozdrawiam

MYONI
myoni

Postprzez mazoja » 3 cze 2009, o 20:51

Witam serdecznie forumowiczów,
Mam pytanie:
czy faktycznie w umowach lub aktach dla właścicieli z ul. Leśnej 17 F jest zapis o tym, że ulica przed blokami stanie się ulicą jednokierunkową a wyjazd będzie ulicą za blokami (uliczką przy boisku)? (albo na odrót)Takie słuchy doszły mnie dzisiaj i jestem ogromnie zaciekawiona ta informacją. Bardzo gorąco proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Mazoja
mazoja

Postprzez ton » 5 cze 2009, o 14:28

Nie przypominam sobie by coś takiego było zawarte w akcie notarialnym lub w naszej umowie z deweloperem. A nawet jestem pewny, że w akcie tego nie ma. Umowę podpisywaliśmy dawno, ale takiego zapisu sobie nie przypominam. Myślę, że gdyby był to bym na niego zwrócił uwagę.
ton

Postprzez mazoja » 5 cze 2009, o 16:39

ok, czyli ktos plotki szerzy. dziękuję za wyjasnienie.
mazoja

Postprzez stasiu » 8 cze 2009, o 13:27

Akt notarialny z zapisem o oferowaniu drogi, która nie jest własnością stron podpisujących akt byłby nieważny.
W tym przypadku jest taka właśnie sytuacja. Mieszkania sprzedaje BETONSTAL i kupują osoby fizyczne, a właścicielami terenów i dróg poza drogą przed blokami są inne osoby fizyczne. To niby jaką bajką miałby sprzedający gwarantować korzystanie z cudzej własności aktem notarialnym ? To z pewnością plota. Impas jednak trwa i trwał będzie dopóki lokalni włodarze nie wyegzekwują porządku na terenie Gminy Jabłonna. Pozdrawiam.
stasiu

Postprzez asar » 9 cze 2009, o 06:35

Witam serdecznie "leśnych" forumowiczów :-)

Mam pytanie odnośnie ciasnego gardła jakim jest dojazd do bloków przy Leśnej. Czy będzie dobudowany jakiś parking żeby rozluźnić obecną sytuację? Z tego co się orientuje obecna sytuacja jest wbrew, chociażby przepisom pożarowym. W razie "W" wóz strażacki nie ma szans dojechać do bloków na końcu ulicy. W ogóle jak przyglądam się niektórym blokom z zaparkowanymi na ich dziedzińcach samochodami zamiast ładnych ławek, to jako żywo stają mi przed oczami kamienice w starych częściach Warszawy. Generalnie sytuacja komunikacyjna na tej ulicy wygląda fatalnie a skoda bo jest to stosunkowo nowe osiedle, więc z założenia ten problem nie powinien mieć tu miejsca.
Pozdrawiam
asar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie