przedłużenie ul.Politechnicznej

Nasze lokalne społeczności.

przedłużenie ul.Politechnicznej

Postprzez bart77 » 12 gru 2008, o 19:30

chyba wreszcie doczekaliśmy się normalnego wyjazdu z "getta", może nawet chodnik dla pieszych się pojawi??
Cuda nad cudami, jeszcze tylko
bart77

Postprzez mazoja » 14 gru 2008, o 16:44

chyba nawet juz sie szczatkowo pojawił ten chodnik :)
mazoja

Postprzez myoni » 19 gru 2008, o 12:52

Wyszło bardzo ładnie. Czekam na ciąg dalszy, chodniki i szeroka ulica, ładne.
Pytanie tylko czy jest to ul. Leśna czy ul. Politechniczna? No i co ze "starą Leśną"?
Rozbiorą, zostawią i to będzie Leśna a nowa ul to Politechniczna? Może parking?

Na razie stara ul. Leśna pozostała w stosunku do ul. Przylesie drogą z pierwszeństwem przejazdu a nowa ul Politechniczna jest ulicą podporządkowaną w stosunku do ul. Przylesie.
Myślę, że może to być bardzo niebezpieczne szczególnie biorąc pod uwagę, że już teraz jadący ul. Przylesie wymuszają pierwszeństwo (myślę, że nie świadomie) na wyjeżdźających z ul Leśnej.
myoni

Postprzez ygloo » 19 gru 2008, o 13:18

powiem szczerze, ze mnie osobiscie wyjazd w Przylesie z "nowej" Lesnej, lub jak kto woli Politechnicznej, ogromnie przeraza! jak nie postawia tam luster jakis to dojdzie wczesniej czy pozniej do tragedii! zeby wyjechac z "nowej Lesnej w lewo, auto calym przodem musi wjechac na Przylesie zeby zobaczyc, czy przypadkiem nic nie pedzi w kierunku obwodnicy. Jak dla mnie zamienil kijek siekierke na kijek ....
ygloo

Postprzez myoni » 19 gru 2008, o 13:36

Przy ul. Przylesie znajduje się duże osiedle, przedszkole, kilka domów i jest też ograniczenie do 40 km/h. Niestety dopóki sami nie nauczymy się stosować do przepisów i czterdziestkę mieć w poważaniu to w końcu będzie dochodziło do wypadków w takich miejscach jak to.
Lustra w takim miejscu (ograniczenie widoczności) to dobry pomysł.
myoni

Postprzez mazoja » 19 gru 2008, o 15:10

Zdecydowanie się zgadzam, lustro musi być, chyba, ze Przylesie będzie ulicą podporządkowaną i Leśną/Politechniczną będzie można jechać swobonie.
mazoja

Postprzez myoni » 19 gru 2008, o 20:56

Niestety,
Dzisiaj się wyjaśniło. Przylesie nadal ma pierwszeństwo. Można pędić... Jedyne pocieszenie, że na nowej leśnej wel nowa politechniczna od strony wyjazdu z bloków jest znak stopu.
myoni

Postprzez mazoja » 21 gru 2008, o 10:27

co i tak nie poprawia bezpieczeństwa, bo żeby zobaczyć, czy prawa jest wolna, musze się wyczołgać do połowy jezdni...... Chyba nawiedzę gminę w tej sprawie ....
mazoja

Postprzez ygloo » 27 gru 2008, o 10:59

taką oto otrzymałem odpowiedź w zakresie luster:

Zgodnie z przebiegiem ul. Leśna (w nowym przebiegu) będzie drogą podporządkowaną w stosunku do ul. Przylesie. Przed skrzyżowaniem zostanie ustawiony znak STOP.

Marek Buniewicz, Wydział Inwestycji i Rozwoju

....
pozdr.
ygloo
ygloo

Postprzez myoni » 30 gru 2008, o 16:32

No tak, ale czy wiadomo jak nazywa się niowy odcinek drogi. Nie ma tabliczki z nazwą ulicy. Tabliczka z napisem leśna znajduje się przy starej drodze "ślepej". Jest umiejscowiona na terenie prywatnym. Jest to bardzo mylące. Ciekawe czy nowy odcinek drogio to politeczniczna czy leśna.
myoni

Następna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie