Strona 1 z 2

przedłużenie ul.Politechnicznej

PostNapisane: 12 gru 2008, o 19:30
przez bart77
chyba wreszcie doczekaliśmy się normalnego wyjazdu z "getta", może nawet chodnik dla pieszych się pojawi??
Cuda nad cudami, jeszcze tylko

PostNapisane: 14 gru 2008, o 16:44
przez mazoja
chyba nawet juz sie szczatkowo pojawił ten chodnik :)

PostNapisane: 19 gru 2008, o 12:52
przez myoni
Wyszło bardzo ładnie. Czekam na ciąg dalszy, chodniki i szeroka ulica, ładne.
Pytanie tylko czy jest to ul. Leśna czy ul. Politechniczna? No i co ze "starą Leśną"?
Rozbiorą, zostawią i to będzie Leśna a nowa ul to Politechniczna? Może parking?

Na razie stara ul. Leśna pozostała w stosunku do ul. Przylesie drogą z pierwszeństwem przejazdu a nowa ul Politechniczna jest ulicą podporządkowaną w stosunku do ul. Przylesie.
Myślę, że może to być bardzo niebezpieczne szczególnie biorąc pod uwagę, że już teraz jadący ul. Przylesie wymuszają pierwszeństwo (myślę, że nie świadomie) na wyjeżdźających z ul Leśnej.

PostNapisane: 19 gru 2008, o 13:18
przez ygloo
powiem szczerze, ze mnie osobiscie wyjazd w Przylesie z "nowej" Lesnej, lub jak kto woli Politechnicznej, ogromnie przeraza! jak nie postawia tam luster jakis to dojdzie wczesniej czy pozniej do tragedii! zeby wyjechac z "nowej Lesnej w lewo, auto calym przodem musi wjechac na Przylesie zeby zobaczyc, czy przypadkiem nic nie pedzi w kierunku obwodnicy. Jak dla mnie zamienil kijek siekierke na kijek ....

PostNapisane: 19 gru 2008, o 13:36
przez myoni
Przy ul. Przylesie znajduje się duże osiedle, przedszkole, kilka domów i jest też ograniczenie do 40 km/h. Niestety dopóki sami nie nauczymy się stosować do przepisów i czterdziestkę mieć w poważaniu to w końcu będzie dochodziło do wypadków w takich miejscach jak to.
Lustra w takim miejscu (ograniczenie widoczności) to dobry pomysł.

PostNapisane: 19 gru 2008, o 15:10
przez mazoja
Zdecydowanie się zgadzam, lustro musi być, chyba, ze Przylesie będzie ulicą podporządkowaną i Leśną/Politechniczną będzie można jechać swobonie.

PostNapisane: 19 gru 2008, o 20:56
przez myoni
Niestety,
Dzisiaj się wyjaśniło. Przylesie nadal ma pierwszeństwo. Można pędić... Jedyne pocieszenie, że na nowej leśnej wel nowa politechniczna od strony wyjazdu z bloków jest znak stopu.

PostNapisane: 21 gru 2008, o 10:27
przez mazoja
co i tak nie poprawia bezpieczeństwa, bo żeby zobaczyć, czy prawa jest wolna, musze się wyczołgać do połowy jezdni...... Chyba nawiedzę gminę w tej sprawie ....

PostNapisane: 27 gru 2008, o 10:59
przez ygloo
taką oto otrzymałem odpowiedź w zakresie luster:

Zgodnie z przebiegiem ul. Leśna (w nowym przebiegu) będzie drogą podporządkowaną w stosunku do ul. Przylesie. Przed skrzyżowaniem zostanie ustawiony znak STOP.

Marek Buniewicz, Wydział Inwestycji i Rozwoju

....
pozdr.
ygloo

PostNapisane: 30 gru 2008, o 16:32
przez myoni
No tak, ale czy wiadomo jak nazywa się niowy odcinek drogi. Nie ma tabliczki z nazwą ulicy. Tabliczka z napisem leśna znajduje się przy starej drodze "ślepej". Jest umiejscowiona na terenie prywatnym. Jest to bardzo mylące. Ciekawe czy nowy odcinek drogio to politeczniczna czy leśna.