BIEŻĄCE TEMATY

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez szumski » 5 lip 2010, o 14:48

Nie jest obowiązkiem PSP czy to prowadzenie książki obiektu, czy też pilnowanie drogi pożarowej - to jest po stronie zarządcy (właściciela)
Nie spotkałem się w Polsce, żeby PSP dała się zmanipulować czy popuściła przepisom na włos.
PSP o stwierdzonych nieprawidłowościach powiadamia PINB a ten podejmuje odpowiednie kroki do skierowania sprawy na drogę ścigania włącznie.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ton » 6 lip 2010, o 05:52

Właśnie osoby z PINB twierdzą, że w przypadku takim jak na Leśnej należy zawiadomić PSP, która ma obowiązek pociągnąć sprawę dalej (w razie nieprawidłowości).
ton

Postprzez szumski » 6 lip 2010, o 15:05

Tak, kontroluje PSP, jest protokół, czas na usunięcie zaniedbań, grzywny - srywny, potem jest decyzja administracyjna, i egzekucja. Gdzieś po drodze jest powiadomienie PINBa przez PSP, jeżeli zagrożenie jest poważne PINB wydaje decyzję wstrzymującą użytkowanie. Cała ta droga krzyżowa występuje bardzo rzadko i w wyjątkowo niereformowalnych przypadkach i dużych zagrożeniach. Przeważnie kończy się na grzywnie dla zarządcy.

Już spowodowanie samej kontroli może Ci się nie udać. Jest jakieś tam rozporządzenie określające kto ustala harmonogram i zakresy rzeczowe kontroli PSP.

Daleko stąd miałem przypadek - gościu pociągnął kabel pod drogą powiatową i rowem ok. 1,2 km. ale był tuzem w miejscowej polityce. Kabel zasilał pompy kilkadziesiąt kW a był tak zakopany że kury go mogły wygrzebać. Wszystko bez pozwolenia. PINB mi odpowiedział żebym mu nie zawracał dupy bo WINB w grafiku kazał mu pilnować odśnieżania dachów na obiektach wielkopowierzchniowych. Najśmieszniejsze że jedyny Kaufland w powiecie był jeszcze w budowie. Szósty rok w łeb zachodzę gdzie on miał ta dachy?
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ton » 6 lip 2010, o 23:30

Dlatego potrzebna jest medialna katastrofa, wtedy czas się znajdzie na kontrolę, może nawet priorytetowo.
ton

Postprzez on » 3 sie 2010, o 09:06

Zapraszam do dyskusji: http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php?p=22900#22900

[ Dodano: Wto 21 Gru, 2010 09:32 ]
Doszły mnie słuchy że ostatnio jest bardzo dużo włamań na naszych osiedlach - szczególnie podobno złodziej upodobali sobie partery i osiedle Przylesie. Wiecie coś więcej ?

[ Dodano: Wto 21 Gru, 2010 09:33 ]
Doszły mnie słuchy że ostatnio jest bardzo dużo włamań na naszych osiedlach - szczególnie podobno złodziej upodobali sobie partery i osiedle Przylesie. Wiecie coś więcej ?
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Re: BIEŻĄCE TEMATY

Postprzez ton » 17 kwi 2013, o 10:31

Nie wiedziałem, gdzie napisać, więc trafiło na ten temat. Mieliście ostatnio okazję poznać rodzinę dzików kręcącą się po naszej okolicy? Mam wrażenie, że w tym roku dziki pojawiają się o wiele wcześniej, niż w poprzednich latach. Zazwyczaj koło 18 dało się normalnie wyjść na spacer do lasu, bez obawy, że spotka się dziki na drodze.
ton

Re: BIEŻĄCE TEMATY

Postprzez gooreck » 17 kwi 2013, o 11:20

Są, szczególnie jedna duża locha z wieloma małymi. Ok 19 spacerują sobie w okolicach miejsca pamieci w lesie(niedaleko nagrobku, na wprost naszej Lesnej) i na prawo od niego.

Katastrofa dla tych okolic sa ludzie, ktorzy wchodza do lasu z psami bez smyczy.

W pojedynke powoli sie wycofaj w przeciwnym kierunku, dzik nie zaatakuje bez powodu, chyba ze w niego wbiegniesz. Już parę razy miałem spotkanie 3 stopnia ;)
gooreck

Poprzednia strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie