Pytanie do mieszkańców gminy Jabłonna :)

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez robertr » 4 lut 2012, o 21:41

szumski napisał(a):
gaz czy pelet czy ekogroszek??? Kto ma i może coś powiedzieć?

Przy dodatnich temperaturach nie powinno być "pióropusza"!!! spaliny gazu nie powinny być widoczne a w tym roku są. Zła regulacja odpada, bo cała wioska nie może mieć spieprzonej a pióropusze są u wszystkich, pozostaje zła jakość paliwa.

PS TUTAJ ZNALAZŁEM DLA M3 GAZU łatwiej policzysz bo płaci się za m3.

Kazek nie przesadzaj, normalnym prduktem spalania metanu jest też woda. Nie powinna być widoczna tylko w dobrze dobranych piecach kondensacyjnych. Jak zrobisz głeboki wydech przy - 20 to zobaczysz o czym mówię...
Obecnie uruchomione zapasy ze zbiorników podziemnych to jedynie zbyt wysoka zawartość azotu (niższe ciepło spalania), nie może być inaczej...
pozdr
robertr

Postprzez szumski » 4 lut 2012, o 21:55

Napisałem "przy dodatnich temperaturach"
- 20 to dodatnia???
Czołem
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 4 lut 2012, o 23:41

No nareszcie się czegoś konkretnego dowiedziałem.
Dziękuję to mi daje pewien pogląd na sprawę.
Rozumiem z tego że tak czy owak najlepiej GAZ.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 5 lut 2012, o 11:09

Jeśli jesteś emerytem to siedzisz w domu i palisz w starym piecu czym się da mając w D sąsiadów i ich płuca, inne sreko-groszki pelety itp to niestety trzeba uzupełniać zasobniki i o 4 dniowym wyjeździe na "łykend u Teściowej" można zapomnieć, a z paliw które nie wymagają dozoru i obecności w domu to gaz ziemny tańszy (póki co) od propanu, nie mówiąc o QR....o drogim oleju (w 2003 jak zaczynałem budowę był porównywalny z płynnym gazem).
W CHTM rzadko kto siedzi w dzień w domu by szuflować do pieca więc pozostaje wybór RURA PUTINA lub baniak z gazem (na szczęście coraz częściej go zakopują by nie szpecił ogródka)
Jutro kończę z kominkiem bo dosyć tego dokładania i do roboty trza sie brać bo "zielona Wyspa Tonie :27:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 5 lut 2012, o 12:22

Jeśli jesteś emerytem to siedzisz w domu i palisz w starym piecu

A no stary piec (lub nowa koza) ma to do siebie, że współczynnik przesyłu = 1 czyli ile włożysz tyle odda, żadnych strat na przesyle, czego nie da się osiągnąć w żadnym innym urządzeniu.
Problem może być ze wsp. regulacji ale do emerytury chyba da się sztukę regulacji wypracować optymalnie ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 5 lut 2012, o 19:02

no właśnie, moi znajomi kupili sobie piękną stylową kozę i mówią, że upał w domu.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 6 lut 2012, o 11:47

Wczoraj rozpaliłem "kotłownię w salonie" czyli kominek , usiedliśmy przy nim z żoną, wychyliliśmy po kieliszku naszej wyklarowanej od października naleweczki z pigwy i zrobiło się błogo na duszy i ciele, tylko dzisiaj trzeba będzie popiół wynieść z kominka i szybę wyczyścić a i w nocy było troszkę za gorąco ((+23 st.C).
Od dziś znowu po weekendzie zasilę "fundusz Wyborczy Vołodii Putina"+PGNIG+paru naszych WC Pośredników w handlu gazem. Nazwisk nie wymienię bo mają za dobrych prawników i mogliby mnie puścić w skarpetkach (na mróz!) :16:
Jendrula

Postprzez kpoletylo » 6 lut 2012, o 15:11

dzieki za wyczerpujące informacje :) ostatnio przegladałem oferty kupna i szczerze mowiac niema za wiele ofert, szukamy czegoś w rozsądnej cenie 3 pokoje lub niewielki domek :)
kpoletylo

Postprzez Jendrula » 6 lut 2012, o 15:45

Podaj proszę limity ceny za doem lub mieszkanie, podrzucę ci kilka ofert, może coś będzie interesującego :)
Jendrula

Postprzez szumski » 6 lut 2012, o 15:51

szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie