Pytanie do mieszkańców gminy Jabłonna :)

Nasze lokalne społeczności.

Postprzez Jendrula » 6 lut 2012, o 15:55

Jest super bo niepowtarzalny! Ile chcesz i gdzie stoi to cudo. ;)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kpoletylo » 6 lut 2012, o 16:37

myślę że tak miedzy 250 a 350tys w obu przypadkach:)
Jendrula napisał(a):Podaj proszę limity ceny za doem lub mieszkanie, podrzucę ci kilka ofert, może coś będzie interesującego :)
kpoletylo

Postprzez Jendrula » 6 lut 2012, o 17:26

359 dom w stanie surowym zamkniętym nad jeziorem Klucz, ok 6 km za Chotomowem, koszt doprowadzenia do stanu deweloperskiego ok 50tys zł, możliwosć negocjacji ceny, dom wolnostojacy z garażem działka 850 m kw miejsce super ale brak komunikacji publicznej, osiedle 12 domów.
Zobaczę jak mieszkania, i podeślę kontakty.
wyślij mi na priva swój adres mailowy, otrzymasz kontakty.
Pozdrawiam :)
Jendrula

Postprzez Cielak » 7 lut 2012, o 12:47

miałem okazję współpracować z Jendrulą i polecam. Gość zna dobrze nasz rejon i ma ciekawe oferty.

P.S.
Do klucza jest tylko 6 km??? :shock:
Raczej 10...
a dokładniej 10,2km :)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 7 lut 2012, o 13:21

miałem okazję współpracować z Jendrulą i polecam. Gość zna dobrze nasz rejon i ma ciekawe oferty.

Może i się zna ale buja w obłokach. Doprowadzenie z SSZ do deweloperskiego za 5 dych??? powodzenia życzę.
- posadzki (wylewki + izolacje bez podłóg)
- tynki
- ocieplenia i wyprawy (w tym dachu)
- kocioł, zasobnik + grzejniki
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 7 lut 2012, o 13:32

Kazek! Masz widać w swojej firmie ceny wywalone w kosmos, może dlatego iż budujesz innego typu obiekty. Jeden z moich klientów za 50tysi dom wykończy, ekipę wziął ze Swiętokrzyskiego, sam nie buduje bo czasu nie ma. Ten sam Sprzedający ma firmę i jego cena jest wyższa, miejscowych wykonawców też, więc Kupujący znalazł ekipę ze swoich stron rodzinnych i tyle. Dom obok własciciele w 2011r wykończyli za 60 tys od surowego zamkniętego do deweloperskiego, oczywiście jak teścia budowlańca poprosiłem by sporządził kosztorys w programie to też wywalił mi cenę ze ho ho! Nie bujam w obłokach , jesli coś przedstawiam to jest to sprawdzone empirycznie bo "NA NORMACH się nie wyznaję".
Co do jakości prac nie wypowiem się bo nie widziałem jeszcze gotowego domu wykończonego przez firmę z Kielc, ale wiosną napisze jak to wyglądało.
W Wawie deweloperzy płaczą że za 7000 zł za metr deweloperskiego to dokładają do biznesu a kilka firm z Chotomowa robi za 2500 i całkiem nieźle z tego żyje, choć drożej niż duży deweloper kupuje materiały i usługi (grucha z betonem, transport elementów konstrukcyjnych itp.) a i budowa domku jest bardziej pracochłonna na 1 m kw niż bloku
Jendrula

Postprzez szumski » 7 lut 2012, o 18:54

Jendrula domek 150 m2:
- kocioł + zasobnik + kaloryfery = 15
- styropian na ściany = 4,5
- kleje + wyprawa + siatka + narożniki = 4
- styropian + folia na posadzki = 3,2
- wylewka M20 (z betoniarni wysypana przez okno do chałupy ) na posadzki = 1,8
- wełna na poddasze = 3
- karton gips + US i stelaż + paroizolacja = 4
- elektryka (prawdziwa nie pajęczyna) min. 10 (sama skrzynka z porządnymi bebechami 3,5)
- tynki 5,4
Σ 51

Dalej mi się nie chce.

Tylko to bez pierdół i tzw konfekcji, panowie z Kielc dokładając tysiora, przywożą Ci na budowę i montują za gratis!!! bo wyżej to cena materiału, płatne gotówką!!! w hipermarkecie!!! na przelew i z dostawą będzie drożej.

Wg. beletrystyki SSZ to ok. 60% kosztu inwestycji, wg. mnie max. 40% a wg. Ciebie 88%!!! Zostawiasz TYLKO 12% na dokończenie.
Trzeci bliźniak braci Grimm??? ;)
Czołem
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 8 lut 2012, o 19:10

Panowie...
dajcie se na wstrzymanie.
Ja chyba zorganizuję wam spotkanie pojednawcze z wodą mineralną żebyście sobie mogli na żywo wyjaśnić wszelkie rozbieżności.

pozdrowienia.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 9 lut 2012, o 08:23

Sporu w zasadzie niem ma Kazek mówi iż poniżej pewnej wartości się teoretycznie NI DA, ja zaś z praktyki mam firmę co da radę. Osobiście nie wiem jak z jakością ale w maju jak będzie skończone to sprawdzę co wyszło i wtedy porównamy. Przeżyłem już kilka takich sytuacji że niby przeliczenia mówią iż taniej się nie da a jednak wyszło
Jendrula

Postprzez kpoletylo » 9 lut 2012, o 18:46

czyli najekonomiczniej wychodzi stara koza i sterta drewna pod domem ;)
a teraz na serio jak wam sie mieszka w tych stronach...co wam najbardziej doskwiera jesli mozna tak sie wyrazić :)
kpoletylo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie