Brak zasięgu w domu

Nasze lokalne społeczności.

Brak zasięgu w domu

Postprzez Kaspirowa » 13 kwi 2012, o 01:59

My z mezem w ogóle nie mamy zasiegu w mieszkaniu,chodzi o telefony komórkowe.Musimy rozmawiac na balkonach lub przy oknie.Masakra.A tez balkony sa tak ulozone na Leśnej ze sasiad sasiada widzi ;/ Zero intymności.
Kaspirowa

Postprzez ton » 13 kwi 2012, o 11:16

Z zasięgiem rzeczywiście jest kiepsko. Szczególnie, jeżeli mieszka się od strony ulicy wzdłuż bloków. Teraz mieszkam po drugiej stronie i jest znacznie lepiej, zasięg w prawie całym mieszkaniu. Niestety, często zdarza się, że na chwilę sygnał ginie i przerywa połączenie lub telefon jest niedostępny. Telefon mam w Play, a wcześniej miałem Orange i było podobnie (może nawet gorzej). Ogólnie, rozmowy na balkonie, to nasza codzienność.
ton

Re: Brak zasięgu w domu

Postprzez Jendrula » 13 kwi 2012, o 11:20

Kaspirowa napisał(a):My z mezem w ogóle nie mamy zasiegu w mieszkaniu,chodzi o telefony komórkowe.Musimy rozmawiac na balkonach lub przy oknie.Masakra.A tez balkony sa tak ulozone na Leśnej ze sasiad sasiada widzi ;/ Zero intymności.

Z tym "Zero intymności" to chyba wiedziałaś co kupujesz/wynajmujesz, więc chyba nie ma co się żalić.
Zasięg sieci-sprawdź jaki zasięg mają konkurencyjne sieci i zmień przy najbliższej okazji. Kiedyś w Orange reklamowałem zasięg w budynku w centrum miasta i próbowali mi zainstalować antenkę ale to nic nie dało więc dali dodatkowy limit minut na 3 miesiące bo oczywiście umowy nie mogłem rozwiązać (takie zapisy mają dranie! :shoot: )
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez ton » 13 kwi 2012, o 12:51

Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej radzi sobie Plus i Play (ma roaming Plusa). Trochę gorzej jest z T-Mobile, a najgorzej wypadł Orange. Oczywiście, to są moje wnioski na podstawie doświadczeń własnych i rodziny podczas pobytu w naszym mieszkaniu. Czasami może pomóc wyłączenie 3G jeżeli ma słaby zasięg. Telefony domyślnie wybierają lepsze połączenie jeżeli jest kilka możliwych (np 3G zamiast G), nawet jeżeli mają słabszy zasięg. Zatem, jest bardzo prawdopodobnie, że telefon będzie działał na 3G z słabym zasięgiem, a nie na zwykłym połączeniu z dobrym, konsekwencją tego mogą być częste rozłączenia lub utraty zasięgu. Dodatkowym problemem może być kilka przekaźników w podobnej okolicy, telefon może przełączać się między nimi i gubić zasięg (tak miałem z Orange jak nie mógł się zdecydować, czy łączyć się z Legionowem, czy z Nowym Dworem). Ogólnie, to polecam sprawdzić ustawienia telefonu, bo może uda Ci się coś poprawić w tej sprawie.
ton

Postprzez Kaspirowa » 17 kwi 2012, o 18:39

Jendrula ale ty normalnie uprzejmy
Kaspirowa

Postprzez Jendrula » 18 kwi 2012, o 07:21

Kaspirowa napisał(a):Jendrula ale ty normalnie uprzejmy

Nie obrażać Cię chciałem ale obudzić byś następnym razem przed kupnem / wynajęciem sprawdziła co jest/będzie wokół. Co mam robić, płakać razem z Tobą nad TWOIM złym wyborem miejsca do mieszkania. W obecnej sytuacji gdy sąsiad zagląda Ci w okno możesz:
1.Zburzyć dom sąsiada i odzyskać kawałek widoku na błekitne niebo
2.Sprzedać swoje M(jak kupiłaś przed 2007 r to jeszcze zarobisz na tym!) i przenieść się w miejsce z ładnym otoczeniem i przestrzenią (moge bezpłatnie polecić Ci parę miejsc w pobliżu za rozsądną cenę
3. Dalej narzekać i psioczyć na "nieuprzejmego" Jendrulę, CO NA PEWNO POPRAWI TWÓJ LOS

Głowa do góry i ...do działania :)
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Powrót do Osiedla Jabłonowskie