WENTYLACJA niesprawna- kto naprawia?

Nasze lokalne społeczności.

WENTYLACJA niesprawna- kto naprawia?

Postprzez iweczka » 8 lis 2012, o 14:28

Witam,
czy ktoś z Leśnej też ma problem z wentylacją??

Po tegorocznym przeglądzie wentylacji w bloku na ul.Leśnej 17 otrzymaliśmy pismo od Wspólnoty o konieczności naprawy przewodu wentylacyjnego w kuchni, ma bowiem średnicę 100 a nie 150mm. Kontrole były już przeprowadzane przecież od kilku lat, wcześniej nikt nic nie kazał nam poprawiać, a teraz przyszło pismo aby naprawić w trybie 2 tygodni.
Czy ktoś się orientuje na kim leży obowiązek (czytaj koszt) naprawy przewodu wentylacyjnego- użytkownik mieszkania czy wspólnota czy deweloper?
Może ktoś z Was ma podobny problem i co zamierza z tym zrobić?

pozdrawiam,
iweczka
iweczka
 
Posty: 10
Dołączył(a): 30 cze 2011, o 12:11
Lokalizacja: Jabłonna

Re: WENTYLACJA niesprawna- kto naprawia?

Postprzez gooreck » 9 lis 2012, o 15:29

"Większość opinii przychyla się do poglądu, ze przewody wentylacyjne są częścią nieruchomości wspólnej, tak więc jeśli nie spełniają norm, czy też wymagają napraw, to powinna się tym zająć wspólnota.
Niektóre orzeczenia sądowe rozrózniają jednak kwestię czy przewód kominowy/wentylacyjny służy tylko do użyku jednego lokalu, czy też obsługuje kilka lokali (np. Wyrok WSA w Szczecinie z 09.12.2009, sygn. akt II SA/Sz 795/09) i tylko w tym drugim przypadku zaliczają go do NW.

Standardowo Państwowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego wszczynając postępowanie administracyjne w sprawie nieprawidłowego funkcjonowania wentylacji za stronę uznaje zarządcę budynku nie zaś właściciela lokalu (por. np. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 13.05.2009, sygn. akt II SAB/Go 32/08). "

źródło: wspolnota.net.pl
gooreck
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 sty 2011, o 13:35
Lokalizacja: Jablonna


Powrót do Osiedla JabłonowskieKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron