Będziemy mieli nowe bloki ?

Nasze lokalne społeczności.

Re: Będziemy mieli nowe bloki ?

Postprzez WiTEK » 30 mar 2013, o 11:22

kaola napisał(a):Las jest dla nas bardzo ważny, tylko las jest we wladaniu zarzadu lasów i to leśnicy moga sprzedać działke , a gmina nic do tego ma , chyba jest to teren gminy

Z tego co pamiętam, to ten fragment lasu jest z rękach prywatnych. Ale takie same kawałki lasów są także w Chotomowie i tak jakoś gmina nie zgodziła się przeznaczyć terenu pod zabudowę.
WiTEK

Postprzez Cielak » 2 kwi 2013, o 09:24

jak zwykle źle zostałem zrozumiany... chyba to jednak ze mną jest coś nie tak, skoro ludziska interpretują mnie inaczej niż bym chciał się wyrazić :)

Ja nie twierdzę, że las nie jest lasem lub że las wam nie potrzebny.
Chciałem jedynie (trochę prześmiewczo, nie ukrywam) zauważyć, że blokowisko to wy już macie. Ja nie twierdzę, że to akurat źle. Znam ludzi, którzy poza blokowisko w życiu by się nie wyprowadzili i ja to szanuję. Ale jak można wszczynać PANIKĘ: "zrobią nam blokowisko!" skoro wy już na tym blokowisku mieszkacie?
Nie uważasz, że to trochę groteskowo wygląda??

Co do samego LASu - jestem przeciwko wycinaniu jakiegokolwiek lasu!!
Pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez on » 2 kwi 2013, o 09:45

Chciałbym zauważyć że niektórzy wybrali bloki "na wsi" z tego względu że mieszkania były tu tańsze niż w Warszawie.
Porównanie więc że cena mieszkania w Warszawie jest równoznaczna z ceną domu na wsi i to my wybraliśmy blokowisko zamiast dom
jest nie na miejscu.
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez Jendrula » 4 kwi 2013, o 06:55

W takim razie nie będzie blokowiska bo musiałby być zmieniony plan a w trakcie jego zmiany mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i przewlekać procedury w nieskończoność, tylko trzeba się zorganizować a ja mogę tylko za Kaolą powtórzyć- sprzedajcie mieszkania w bloku i kupcie małe domki na wsi- nie będziecie żałować bo już i tak mieszkacie na wsi, tylko w ciasno zbudowanym osiedlu typu miejskiego. W cenie 300-400tys można znaleźć ciekawe oferty domków pod Warszawą w ładnym otoczeniu lasów i łąk.Uwaga to reklama naszych Chotomowskich okolic!! :07:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez ton » 4 kwi 2013, o 08:47

Jędrula, tylko skąd wziąć te 300-400 tyś? Pewnie większość z nas kupowała mieszkanie na kredyt. Więc nie ma realnej możliwości by sprzedać mieszkanie i spłacić ten kredyt, a co dopiero kupić za niego działkę z domkiem.
ton

Postprzez Smoczajama » 4 kwi 2013, o 13:10

Witajcie.
Faktycznie na ostatnim spotkaniu w sprawie uwag do Studium... było gorąco. Uaktywniła sie duża grupa mieszkanców, którzy mocno skrytykowali proponowane zmiany zawarte w Studium. Najwieksza burza była o tereny leśne od ul. Przylesie do ul. Leśnej i z uporem forsowane przez gminę zmiany umożliwiające scalenie działek leśnych i umożliwienie ich zabudowy. To taka otwarta furtka przez - jak się okazało - Panią Wójt, która (podobno mając takie prawo) odrzuciła wnioski mieszkańców nie chcących zmian na tym terenie. Dziwne, że przewidziano minimalną pow. działek leśnych 1500 m2 z możliwością zmniejszenia do 1200 m2, gdy dla takich samych terenów w innnej cześci naszej gminy Studium przewidywało 3000 m2.
Mocno zaakcentowały obecnośc dwa stowarzyszenia, które są proekologiczne i przeciwne wycinaniu choćby kilkudziesięciu drzew.
Natomiast o "nowych blokach" nie było mowy.
Smoczajama

Postprzez Jendrula » 4 kwi 2013, o 18:16

ton napisał(a):Jędrula, tylko skąd wziąć te 300-400 tyś? Pewnie większość z nas kupowała mieszkanie na kredyt. Więc nie ma realnej możliwości by sprzedać mieszkanie i spłacić ten kredyt, a co dopiero kupić za niego działkę z domkiem.

Jeśli masz zdolność kredytową to możesz zaciągnąć nowy kredyt na zakup domu lub też sprzedać mieszkanie obciążone kredytem, raczej jednak nie liczyłbym na amatorów zamiany gdyż takowi...wymarli parę lat temu, kto pomieszkał na wsi nie chce wracać do miasta. Można za to stare mieszkanie wynająć i częściowo spłacać sobie ratę kredytu (tego nowego kredytu). Możliwości są szerokie, skontaktuj sie z doradcą Open Finance lub Domu Kredytowego Notus- mają oferty wszystkich banków, ocenią jak jest możliwość zadziałania :13:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Mycha » 6 kwi 2013, o 20:53

Za takie rządzenie jak nasi z gminy powinien spotkać ich kryminał to po prostu łapówki, kolesiostwo i nic więcej wiem o tym znam ludzi którzy w ten sposób wszystko załatwiają.Kupują pole które rolnik nie mógł od wielu lat odrolnić i przekształcić na działki budowlane dopiero po zakupie kolesia robi się to w ekspresowym tempie i nie mają z tym problemu tylko trzeba odpalić każdemu działkę . Za pieniądze dzisiaj w Polsce da się wszystko załatwić po po prostu jest grupa ludzi którzy mają władze i mogą wszystko i sami ich wybraliśmy. Czyli ta sama banda wyjadaczy od wielu lat. Myślę że trzeba dać szanse innym kandydatom ale zawsze zostanie kilku starych którzy ich wciągną i posmarują a jak to polak pazerny na to pójdzie. I koło dalej się toczy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór nowej władzy od a do z i to pod kontrolą obywatelską i decydować przede wszystkim opinią obywatelską bo to po my powinniśmy decydować a nie kilka osób które siedzą w gminie. Oni powinni nas reprezentować!!!
Mycha
Mycha

Postprzez WiTEK » 7 kwi 2013, o 11:36

Odnośnie nowych bloków:
http://jablonna.pl/index.php?cmd=komuni ... kaz&id=618

Pozwolenie na pobór wody z ujęcia Leśna 17 dla osiedla "Jabłonna I". Co to takiego?
WiTEK

Postprzez gooreck » 7 kwi 2013, o 16:41

Nie wiem jak w pozostalych blokach, ale w Lesnej 17E w godzinach szczytu na ostatnim pietrze cisnienie jest ... Niskie. Nie chce wiedziec co bedzie po dolaczeniu innych blokow pod nasze ujecie jesli wladze nie przewiduja rozbudowy hydrofornii.
gooreck

Poprzednia strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie