Będziemy mieli nowe bloki ?

Nasze lokalne społeczności.

Będziemy mieli nowe bloki ?

Postprzez on » 27 mar 2013, o 19:18

Czy ktoś z Was o tym wiedział
Załączniki
DSC_0016.jpg
Ogłoszenie na tablicy przy parkingu
DSC_0016.jpg (90.13 KiB) Przeglądane 67522 razy
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Re: Będziemy mieli nowe bloki ?

Postprzez WiTEK » 27 mar 2013, o 19:36

Tak, ja wiedziałem. Przecież na stronie gminy jest ogłoszenie i właśnie teraz jest zebranie w tej sprawie. Z resztą już jakiś czas temu ktoś pisał, że nieźle trzeba było posmarować aby las stał się działkami budowlanymi. W dodatku miejscami w dołku, w dolince smużnej.
WiTEK

Postprzez Cielak » 29 mar 2013, o 08:47

nie rozumiem tylko, jak można nie pozwolić zmienić blokowiska w blokowisko...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez on » 29 mar 2013, o 09:08

Zmienić lasu w blokowisko - lasu Cielak (czyt. wyciąć piękny las) Nie każdy mieszka w Pałacyku jak Ty Książe.
On

on

Postprzez kaola » 29 mar 2013, o 17:56

Każdy ma taką możliwość mieszkac w Pałacyku, tylko wielu lubi blokowisko, dlatego nie każdy jest na tyle silny by stworzyc sobie Pałacyk, choć cena jest porównywalna...
pozdrawiam
kaola

Postprzez myoni » 29 mar 2013, o 22:09

Cena jest porównywalna, może tak jak się porówna dom w Jabłonnie z mieszkaniem na Mokotowie. :07:
myoni

Postprzez on » 30 mar 2013, o 07:04

Widzę że po za myoni to Was las nie interesuje.
Blokowisko jest dla Was ważniejsze.
On

on

Postprzez Jendrula » 30 mar 2013, o 07:34

Uwaga! nie wszędzie gdzie faktycznie rosną drzewa leśne (sosny świerki itp) jest LAS, bo jeśli kiedyś były grunty rolne i nikt tej klasyfikacji nie zmienił to nalad jest to grunt rolny i jeśli jest uchwalony plan zagospodarowania to można tam budować. Nie wiem jak jest z tym gruntem ale to w gminie można sprawdzić.Pretensji też nie rozumiem- wybierając mieszkanie w bloku decyduje się człowiek iż będzie mieszkał w zabudowie MIEJSKIEJ ( z minusami ale też z plusami) a nie wiejskiej. Ja wybrałem kiedyś tam wioskę i nie oczekuję iż ktos zbuduje tu promenadę i będzie wieczorne życie uliczne jak na Chmielnej lub na rynku we Wrocławiu. Ładny widok na las, park lub w ogóle na jakąś dalszą przestrzeń to w blokach rzecz bardzo rzadka.
Co do Jaśnie Panów z domkach- to właśnie brak kasiory wygonił nas z miasta na wieś bo zamiast 60m w bloku za bajońskie pieniądze woleliśmy taniej zamieszkać we własnych domkach z kawałkiem ogrodka. Tak z mojej branzy- są w ofercie na rynku pod Warszawą domy 130 m kw z garazem i ogrodem za 300tys czyli tyle ile kosztuje 2 pokoje na Białołęce, nie mówiac o 1 pokojowym na Mokotowie. Większość jednak z uporem maniak szuka dziupli w blokowisku, choć stać ich na dom, najważniejsze by było blisko do pracy- czyli by pospać o te 30 minut dłużej.
Kwestia wyboru, ale po wyborze proszę nie narzekać
Wesołych Świat :14:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kaola » 30 mar 2013, o 10:49

Ja swoje meszkanko w bloku/2 pokoje/- centrum włochy-ochota, w osiedlu ogrodzonym z ochroną zamieniłem tu na ta wies i taki był mój wybór, kiedy dokonywałem tej zamiany, to cena tego mego meszkanka była mniejsza o 60 tys. od domku ktory mam i tez był wyposażony , kupiłem od dewelopera, ale juz rok pózniej ten sam deweloper takie same domki sprzedawal o 250 tys wiecej.

Las jest dla nas bardzo ważny, tylko las jest we wladaniu zarzadu lasów i to leśnicy moga sprzedać działke , a gmina nic do tego ma , chyba jest to teren gminy

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy :05: :12: :05:
Załączniki
wielkanoc.jpg
wielkanoc.jpg (72.32 KiB) Przeglądane 67398 razy
kaola

Postprzez WiTEK » 30 mar 2013, o 11:19

Jendrula napisał(a):Uwaga! nie wszędzie gdzie faktycznie rosną drzewa leśne (sosny świerki itp) jest LAS, bo jeśli kiedyś były grunty rolne i nikt tej klasyfikacji nie zmienił to nalad jest to grunt rolny i jeśli jest uchwalony plan zagospodarowania to można tam budować.

W aktualnie obowiązującym planie jest to las. Odkąd pamiętam jest to las a nie zarośnięte pole.
WiTEK

Następna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie