Zakazy nasze Sąsiedzkie

Nasze lokalne społeczności.

Re: Zakazy nasze Sąsiedzkie

Postprzez ton » 28 paź 2013, o 12:32

Oj tam, żadnego zakazu przecież nie złamiesz. Beton Stal ma na pewno zapewnione użytkowanie tej drogi (a może i współwłasność) więc osoby dojeżdżające na jego działkę mogę swobodnie z tej drogi korzystać, niezależnie od jakiś zakazów. :)
ton

Postprzez Jendrula » 28 paź 2013, o 20:36

Gooreck! Właśnie potwierdziłeś moje słowa, nie wchodzi się na czyjś teren bez zgody właściciela, właśnie jak w Stanach gościu zamiast drutu kolczastego grzecznmie prosi o nie łażenie po jego terenie i trzeba to uszanować.
Słowem Getto prosze nie szafować bo oznacza ono dzielnicę żydowską do której Żydzi są przez kogoś przymusowo osadzeni, więc klasyczne więzienie tylko inaczej zorganizowane (wynalazek włoski!). Osdela ogrodzone są przez ich mieszkańców- WSPOŁWŁAŚCICIELI, więc nam nic do tego jak kto oznacza swoją własnośc o komu pozwala tam wchodzić. Drzwi Twojego domu/mieszkania także mają zamki więc też chronisz swoją własność. Mamy w Polsce i tak dużo przestrzeni wspólnej publicznej po której KAŻDY może się poruszać, szanujmy czyjąś własność, nawet jak dotąd używaliśmy prywatnej drogi bez wiedzy właściciela. Niestety będziesz musiał z pieskiem nadłożyć drogi w ramach spacerów. Nic tego nie zmieni
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez on » 28 paź 2013, o 21:41

Jędrula .... a co napisałem tam że z psem chodzę ? Bo nie pamiętam. Drzwi do mojego mieszkania mają zamki i dlatego napisałem że za ogrodzenie do kogoś na działkę i do domu bez pytania nie wchodzę.
Uważam natomiast że droga powinna być ogólnie dostępna i tyle. Oczywiście z pełnym poszanowaniem otoczenia o które mieszkańcy na niej mieszkający dbają (dotyczy to szczególnie wyprowadzania psów).
Jak pisałem ja to bardzo szanuje. Niestety z takimi kretyńskimi zakazami nigdy się nie zgodzę.
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez Jendrula » 29 paź 2013, o 06:35

Ale jakie kretyńskie zakazy? Gościu ZAPŁACIŁ nie tylko za działkę ale i za drogę i to ON (ONA) decyduje kto może wejść. Widzę że tej prostej zasady nie możesz zrozumieć. Moja droga nie musi być dla wszystkich ,sta są np różne służebności i mogę się z sąsiadem dogadać żeby mogł ją użytkować, jest też instytucja "drogi Koniecznej" to wtedy jak nie możesz ze swojej posesji się wydostać bo jesteś otoczony przez grunty prywatne (błedy urzędasów prowadzą do takich sytuacji) wtedy PRZED SĄDEM walczysz o "ustalenie drogi koniecznej" i sąd po 1-2 latach w końcu da prawo przejazdu przez prywatne grunty ZA ODSZKODOWANIEM.Uwierz mi ta tablica to to samo co drzwi do TWOJEGO mieszkania, wcale nie muszą być zasieki, tablica w sposóbwidoczny informuje iż jest to teren prywatny i wchodzić/wjeżdżać nie wolno. Czemu masz z tym problem?
Dziżus Marya! Jak ta komuna namieszała nam w głowach,! Jak ktoś wykonuje swoje prawo własności to wszyscy wokół się burzą zamiast USZANOWAĆ.
Jendrula

Postprzez on » 29 paź 2013, o 09:05

Zagródź to nie będę wchodził. Tablica mnie nie interesuje.
On

on

Postprzez Jendrula » 29 paź 2013, o 16:15

Udajesz Szwejka? Jak postawię tablicę a ty wejdziesz to np w Usa mogę zastrzelić takiego intruza... mało ci ogólnodostępnych parków, lasów, pól i łąk, naprawdę uwziąłeś się na własciciela terenu? Dam ci telefon do znajomego psychiatry. :razz:
Jendrula

Postprzez ton » 29 paź 2013, o 16:20

Jendrula w tym samym USA, jeżeli nie ogrodzisz odpowiednio swojego terenu, a złodziej złamie sobie nogę na dziurze w ziemi, to będziesz mu wypłacał odszkodowanie do końca życia. USA to kraj z bardzo specyficznym prawem i odradzałbym przenoszenia go w nasze realia.
ton

Postprzez on » 29 paź 2013, o 18:03

Oj Jędrula, Jędrula ... Psychiatra to Tobie by się przydał Ty ciągle o tych Stanach i Stanach. W Polsce jesteś, w Polsce.
On

on

Postprzez Jendrula » 30 paź 2013, o 08:02

Ależ byłem u psychiatry wyleczyć się z patologicznej niechęci do Urzędasów, prawie już byłem wyleczony ale musiałem pojść po jeden papierek który urzędas może po prostu wydrukować (jest to odpis wcześniej wydanej decyzji) od ręki ale kazał mi czekać 2 tygodnie i cała terapia poszła w Pi....u jak mawiał SIARA w Killerze :D
Przykład Stanów podałem bo tam jeszcze szanuje sie prawo własności a raczej Gooreck i tak nie da się przekonać i będzie żądał od Właściciela gruntu określonego systemu umocnień bo on inaczej wiedzać że jest to czyjeś, będzie celowo tam właził. Ciekawe jakby zareagował jakby o np Jendrula mówił mu jakie ma mieć drzwi do mieszkania i mówił że jak zwykłe drzwi to wejdziemy, a dopiero jak wstawi metalowe z 3 zamkami to uszanuje i nie bedzie właził.
Czasem blokersi nie potrafią zrozumieć co to własność i teren prywatny żyjąc w kołchozie, pardon "wspólnocie".
Gooreck! U mnie furtka i brama nie są zamykane na noć, wejdziesz? Bo i też tabliczki brak że teren prywatny :10:
Jendrula

Postprzez mazoja » 30 paź 2013, o 22:53

O tak - zapomniałam, ze dla tych, co nie znają pisma obrazkowego potrzeba zapory fizycznej - szlabanu.... Bo tabliczki nie rozumieją....
mazoja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie