Remont Leśnej

Nasze lokalne społeczności.

Remont Leśnej

Postprzez on » 6 lis 2013, o 20:31

Remont ulicy Leśnej - jak Wam się podoba ?
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Re: Remont Leśnej

Postprzez on » 6 lis 2013, o 20:54

Wspaniały ruch naszej Pani Wójt ;-)
Ekipa się uwijała... 31.10 już nie pracowała ;-)
Najpierw trzeba było wydać pieniądze na przestawienie latarni ponieważ stały w świetle drogi.
Pytam kto je ustawiał wcześniej i nie brał pod uwagę że będzie remont drogi - nasze pieniądze z podatków zostały wydane 2 razy - przecież można było ustawić latarnie od razu tak jak być powinno.
Doszły mnie słuchy że na tym koniec i chodników nie będzie z powodu braku pieniędzy w tym roku a przecież na tym wszystkim najbardziej zależało - czyżby ruch promocyjny Pani Wójt żeby pokazać że coś dla nas robi ? Dziś uświadomiłem sobie że Pani Wójt w ten sposób "zwiększyła bezpieczeństwo" na naszej drodze. Pseudo kierowcy dostali super asfalt do szybkiej jazdy (dziś już to widziałem) a Matki z dziećmi zamiast iść po chodniku unikając błota na poboczu wchodzą na ten piękny nowy asfalt drogi gdzie "pseudo kierowcy" mkną wreszcie zadowoleni z nowego toru rajdowego. Pomysł bezcenny Pani Wójt. Do dziś kolejna droga tym razem wzdłoż bloków na Leśnej to śmiertelnie zagrożenie i do dziś nie założyła Pani tam progów zwalniających. Brawo
On

on

Postprzez gooreck » 7 lis 2013, o 08:51

Osobiscie bardzo podoba mi sie organizacja calego przedsiewziecia.
Mieszkancy sa wyczerpujaco poinformowani, prace odbywaja sie zgodnie z rozwieszonym harmonogramem.
Wykonawcy sa mili i uprzejmi dla mieszkancow, informuja rzetelenie o powodzie pojawienia sie zakazu wjazdu na ulice Lesna w srodku dnia.

Nie jestem inz. drogowym, lecz nie jestem pewien czy cienka warstwa piasku jest dostatecznym podlozem dla wylewania asfaltu.
Wywieszone i porozkladane ulotki sugerowaly, ze remont zakonczy sie przed Wszystkimi Swietymi. Tymczasem w dniu wczorajszym zona chcac wyjechac z osiedla,
zostala nieelkowentnie 'op...a' przez Pana w pomaranczowej koszulce, ze wjezdza na swiezy asfalt (zakazu wjazdu od str. ul. Przylesie jeszcze nie bylo) itd itp ....
Nie ma sensu wymieniac szczegolow, poniewaz za chwile odezwa sie glosy, ze 'za reke nas tu nikt nie ciagnal'.
Problem polega na tym, ze przy specyfice drogi slepej, z tyloma mieszkancami, gdzie ulica jest waskim gardlem, organizacja powinna wygladac inaczej.
Nie wiem jaki ma sens odwalania takiej roboty - wydaje się, że tylko po to, by na każde kolejne zapytanie odnośnie stanu ulicy Leśnej, odpowiedź padła 'modernizacja ulicy Leśnej miała miejsce w 2013 roku. W najbliższym czasie nie przewidujemy w budżecie kolejnych remontów'.
Zgloszony przeze mnie problem 'uskoku' odnogi ulicy Lesnej, gdzie mozna urwac zawieszenie, jak widac rowniez zostal 'naprawiony' - rzuccie okiem przy okazji :) Ciekawi mnie za ile miesiecy ta sama wyrwa znow powstanie.

Calosc tej 'inwestycji' wyglada bardzo dziwnie. Najciekawsze jest to, ze nikt nie zostal poinformowany, co bedzie przedmiotem remontu. Propaganda sukcesu na gminnych ulotkach, iz 'remont pozytywnie wplynie na jakosc zycia mieszkancow', wywoluje u mnie mieszane uczucia
gooreck

Postprzez ton » 7 lis 2013, o 09:09

on - nie bardzo wiem, co chciałeś przekazać, ale tam gdzie jest nowy asfalt chodnika nie ma, więc pieszy musi iść ulicą. Na dodatek, ze względu na to, że jest to teren zabudowany, ma pierwszeństwo przed pojazdami.
ton

Postprzez on » 7 lis 2013, o 19:27

Chciałem przekazać to że chodnik ma być dopiero w przyszłym roku i ludzie muszą wchodzić teraz z błota jak to miało miejsce do tej pory na ulicę. Zmieniło się tylko to na gorsze że Pseudo kierowcy mają teraz piękny nowy asfalt na którym szaleją. Więc bezpieczeństwo się wręcz pogorszyło :-(.

Ponadto jaki cel był akurat teraz zmieniać asfalt który jeszcze do przyszłego roku spokojnie by wytrzymał. Pieniądze można było przeznaczyć na inny cel a wszystko razem zrobić w przyszłym roku.
Ale widocznie był inny cel promocyjny.
On

on

Postprzez on » 8 lis 2013, o 13:07

Drugi dzień już nikogo z brygady remontowej nie ma. Czyli rozumem że te niskie zabłocone pobocza i wysokie garby przy wyjazdach z parkingów i ulic zostaną. Rewelacja !!! Brawo pomysłodawcom inwestycji i wykonawcom !!!
On

on

Postprzez ton » 12 lis 2013, o 10:47

Rzeczywiście, połączenie naszej uliczki z Leśną to jakiś koszmar. Nie każdy ma samochód terenowy.

Jeżeli dobrze rozumiem informacje na stronie gminy, to jednak coś jeszcze poprawią przed zimą... http://jablonna.pl/?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2286
ton

Postprzez on » 14 lis 2013, o 20:32

Byli raz i roboty znowu wstrzymane. Już tyle dni leżą na poboczach kawałki asfaltu i inne śmieci. Sznurki na bokach drogi i nie wyrównane podjazdy, a wszystko miało trwać 5 dni do 1 listopada :-(
To jakaś kpina :-(
On

on

Postprzez ton » 17 gru 2013, o 09:27

Nie wiem, czy zauważyliście, ale od niedawna na Leśnej (tej głównej) widnieje znak strefy zamieszkania, co oznacza, że wolno tam parkować tylko w miejscach wyznaczonych do tego. Ciekawe, kiedy pojawią się tam holowniki, bo jak na razie ludzie parkują jak popadnie. Oczywiście, nie dotyczy to drogi wzdłuż bloków 17a-g, bo tam jest wyznaczona strefa ruchu. Przypominam również niezorientowanym, że w strefie zamieszkania pieszy ma pierwszeństwo nad samochodem i może łazić jak mu się podoba.
ton

Postprzez gooreck » 17 gru 2013, o 14:25

co do strefy zamieszkania to nie wiedziałem o zakazie postoju, jednakże zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z 'holownikiem' obowiązuje do najbliższego skrzyżowania.
Jeśli to co napisałeś ma zastosowanie, to ktoś się wygłupił stawiając znak, który wymieniłem przy przepompowni.

Już pomijam egzekwowanie go w kontekście mieszkańców 17A, którzy mają odpowiednie zapisy w akcie notarialnym dot. parkowania.
gooreck

Następna strona

Powrót do Osiedla Jabłonowskie