Poczta w Jabłonnie

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

Postprzez MISIO » 7 lut 2012, o 08:11

szumski napisał(a):Machnasiu i ja się nie dziwię, jesteś tak aktywnym i zaganianym człowiekiem, że wcześniej nie miałeś czasu odebrać

Niestety "ganiam" od 22 grudnia tylko przy dziecku z kuśtykającą nóżką... :( po pierwszej operacji.

Przesyłki z allegro staram się już zamawiać tylko z opcją kuriera.
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Jendrula » 7 lut 2012, o 08:44

szumski napisał(a):
A skoro działasz ponad 20 lat w trudnej branży to wiesz jak funkcjonować na rynku,

I mam konto w Banku Pocztowym. W największej pipidówie gdzie do najbliższego zamarzniętego bankomatu jest 50 km. wchodzę do okienka pokazuję tylko dowód i dostaję kasę. A jak mam kaprys to dzwonię i listonosz przynosi kasiorę do domu. Bez limitów jak w bankomacie, że dzisiaj to mnie wypłaci 2 tys. a ja potrzebuję dychę więc muszę go molestować 5 razy ale i tak jest zamarznięty więc łyknie kartę.
Nie muszę chyba dodawać, że obrotówkę mam na gwizdek i o całe 2 % taniej niż rynkowo - liberalny Jendrula w swoim super hiper nowoczesnym banku.
Pokaż mi bank co pracownik przyniesie Ci kasę do domy.
Czołem

Właśnie wspomniałeś o atutach jakie ma PP ale je slabo wykorzystuje. Rozległa sieć placówek nawet po wioskach to jest coś co może przynieść pieniądze, tylko nie potrafią tego uruchomić . Wypłaty gotówki -atut na pewno, jeśli oczywiście w placówce jest "saldo, a z tego co wiem jest ono b. niskie. Zresztą chyba w biznesie nie musisz już jak za schyłkowego PRLu wozić reklamówki z pieniędzmi i można internetowo zrobić przelew do czego sieć oddziałów nie jest potrzebna. Jeśli potrzebujesz jednorazowej wypłaty 10tysi to podeślę Ci listę banków które mają taką opcję , ale po co dycha w zywym papierze, zioło kupujesz? Rekiet mafii płacisz?. Co do banku pocztowego to miałem możliwość współpracy z nim, zadawolony nie byłem ale szczegółów nie zdradzę bo klauzule poufności obowiązują nawet po rozwiązaniu umowy. Spotkałem tam kilku MANAGIERÓW ...wyrzuconych z komercyjnych banków za niezadawalające wyniki sprzedaży (a były to czasy gdy banki rozdawały kasę)...za to w umowach tyle biurokratycznych zapisów iż zupełnie gdzieś miedzy wierszami zagubiło się słowo "biznes". A szkoda bo patrząc za Odrę tam Post jak został prywatny to skrzydła rozwinął i Giro-Post czyli bank pocztowy na równi z komercyjnymi walczy o klienta wygrywając ....rozległą siecią placówek. U nas tego się nie doczekamy za 10 lat. Jeśli się mylę stawiam Kazkowi 25 letnią Whisky :D
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 7 lut 2012, o 10:44

No to naginaj z tym mamrotem.
Jak mi dawali linię to wszystko było przygotowane, zajechałem podpisałem w ciągu godziny kasa na koncie łącznie z otwarciem konta - dojechałem na budowę - 150 km wziąłem w okienku kasę. I nie wtedy jak rozdawali tylko w 2011.

Firma budowlana jak nie ma dychy w kieszeni to przestaje działać. Tankowanie maszyn w polu, 200 km od siedziby firmy - zapłać przelewem, coś się połamało w ciągu godziny musisz naprawić albo mieć nowe - zapłać przelewem, zapłać przelewem za węgiel do koksowników!!!. Ty w innym światku żyjesz Kolego.
Ktoś kiedyś wpadł na pomysł, żeby z PP zrobić PKP. Na szczęście dostał po łapach i odkręcanie trochę trwało ale jest już na ukończeniu.
Czołem
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 7 lut 2012, o 12:42

nie wiem jak u was, ale ja wysyłam sporo poczty.
Polecony priorytet z Chotomowa do Warszawy - średnio 3 dni. (czasem 2 czasem 4, różnie)
Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby szedł dłużej niż 4 dni. SERIO
Co innego niestety w drugą stronę. Ale ja Pana Listonosza bardzo lubię.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 7 lut 2012, o 13:41

Technologicznie Poczta jest przygotowana na to by priorytet nadany przed 14,00 dziś do jutra wylądował u adresata w Polsce, maja sortownie, system śledzenia przesyłek ale.... do D zarządzanie (nie wiem na którym szczeblu?). Czy to się da naprawić NIE WIEM, czy łatwiej byłoby wyczyścić jak Stajnię Augiasza, czy powoli szczebel po szczeblu naprawiać to też nie wiadomo, na szczęscie to nie mój problem. jak potrzebowałem pilnej wysyłki dokumentów kredytowych do banku to nie siliłem się na grosze za priorytet tylko płaciłem 12-25 zł za Kuriera i na drugi dzień ok 9-12 godziny była u adresata. Chciałbym żeby PP tak działała a już ma ku temu możliwości. To się zmieni jak z UP znikną rajstopy i znicze a pojawią się znaczki (kiedyś w CHTM chciałem znaczki za 125 zł-RANO NIE BYŁO!podobno takie mają zarządzenie!)
Jendrula

Postprzez Rosa » 8 lut 2012, o 15:36

Nie narzekam na PP bo tam nie chodzę przelewy mam za 0zl od kiedy bank mam pod domkiem a listów nie wysyłam. :D paczki wysyłam kurierem a w kolejkach nie stoję ;) w dzisiejszych czasach PP nie jest nam do szczęścia potrzebna
Rosa

Postprzez Jendrula » 8 lut 2012, o 16:30

Właśnie! i jeśli nie znajdzie niszy to D blada.
Awizo wrzucił mi listonosz 02.02 choć byliśmy w domu, dzisiaj idę na pocztę stoję 45 minut (8 osób w kolejce, pani nie może znaleźć przesyłki poleconej dla klientki) i dowiaduję się iż moja przesyłka jest u Listonosza a listonosz właśnie w moim Rejonie, pędzę jak szalony, żona odebrała 2 polecone ale to nie te co mam awizo, czyli D jeden wozi ze sobą a nie dał żonie do odbioru tylko przekazał inne!!! :razz: :razz: :razz: :shoot: :shoot: :shoot: :shoot: ,teraz pojadę przed 18 do UP bo MOŻE wtedy listonosz zwróci to co nie doręczył. Niestety to druki podatkowe z budżetówki która wysyła przez PP. Jeszcze Kazek chciałeś dodać iż PP jest super? Flaszkę będziesz kupował jak nic! :27: :08: :21:
Jendrula

Postprzez szumski » 8 lut 2012, o 16:51

Jeszcze Kazek chciałeś dodać iż PP jest super? Flaszkę będziesz kupował jak nic!

Jendrula, ja flaszki nie obiecywałem. Obiecywałeś Ty, ale bez obiecanek mogę postawić, abyś wytrzymał tempo, bo moja kariera zaczynała się od wojskowej budowy. Zsumuj wojsko za komuny + budowa za komuny.

Ja takich problemów nie mam, bo czy zwykły czy polecony, pani ZAWSZE najpierw dzwoni. Może nie masz dzwonka albo Ci zamarzł? Albo wyskakujesz z jadaczką na człowieka?
Może uśmiech, komlement? rozluźnić atmosferę? Przecież to są zwykli ludzie, w dodatku na tym najniższym szczeblu marnie (choć terminowo) opłacani.
Czołem
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 8 lut 2012, o 17:39

Rozumiem rozumiem tylko US na przykład nie zrozumie jak poczta zawali i dokument na czas nie przyjdzie.Jeśli ludziska słabo opłacane to można zmienić pracę, warszawski rynek najmniej dotkinięty bezrobociem. Powiedz lepiej jakich argumentów urzyć by przerwać twoje zachwyty na PP? są takie?
Co do flaszki pisałem w kontekście przegranego zakładu iż NIC SIĘ nie Zmieni! Zawody w obalaniu przyjmuję, TY masz praktykę w wojsku za komuny, ja 3 lata współpracy z Rosjanami, Kazachami i Ukraińcami na WSCHODZIE, do dziś wspominam smak wypitego destylatu sporządzonego na borówce brzuchnicy przez babuszkę naszego znajomego dyrektora zakąszana wędzoną rybką z Irtyszu.
A na pocztę to ja się uwziąłem i punktuję ich nawet nie wysilam się bo podają mi argumenty "na tacy" przez cały rok. To ludzi się uśmiecham , Pań w okienku też, na ogół 95% odpowiada mi uśmiechem i życzliwością, a na poczcie tak z 30% i co ja zrobię że tak jest? Jak żyć z taką pocztą? :sad:
Jendrula

Postprzez ton » 9 lut 2012, o 13:33

szumski napisał(a):Ja takich problemów nie mam, bo czy zwykły czy polecony, pani ZAWSZE najpierw dzwoni. Może nie masz dzwonka albo Ci zamarzł? Albo wyskakujesz z jadaczką na człowieka?
Do nas na Leśną listonosz często listów nie nosi (chodzi głównie o nietypowe rozmiary) tylko zostawia awizo, że nikogo nie zastał. Nawet jak w domu jest cała rodzina. Kiedyś wypisywał przy mnie awizo, że mnie nie zastał - to pewnie kwestia druków, przecież PP nie może napisać, że listów nie dostarcza, bo jej się nie chce i trzeba sobie samemu jechać do urzędu. Co gorsza, już kilka razy zdarzyło mi się, że dostawałem awizo do listu już odebranego...
ton

Poprzednia strona

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny