Droga jednokierunkowa wzdłuż bloków przy Leśnej

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

Droga jednokierunkowa wzdłuż bloków przy Leśnej

Postprzez on » 3 sie 2010, o 09:03

Witam Pani Agato,

Chciałbym Panią uprzejme zapytać jakie są szanse na przekształcenie drogi wzdłuż bloków przy Leśnej na drogę jednokierunkową tak jak jest na planie zagospodarowania na stronie Gminy i dobudowanie łącznika do ul Przylesie (jak na planie) bądź do obecnie piaszczystej drogi za blokami. Mieszkam w pierwszych blokach od strony ulicy i to co się ostatnio na niej dzieje jest po prostu koszmarem. Ruch na naszej drodze wewnętrznej po oddaniu ostatnich bloków ogromnie się zwiększył. Rano nie sposób spać nawet przy zamkniętych oknach (a jest lato). Samochody z dostawą do sklepów i śmieciarki nie znają żadnych granic co do prędkości. Wycie ich silników i przeskakiwanie przez garby na drodze powoduje że blok się trzęsie (tu całkiem poważnie myślę o napisaniu skargi do tychże firm). Kierowcy samochodów osobowych również nie mają żadnych zahamowań co do prędkości i absolutnie nie biorą pod uwagę iż jest to droga wewnętrzna. Owszem zdarzają się „normalni” którzy poruszają się po drodze tak jak powinni ale ich jak to zwykle bywa jest niewielu. Po południu i wieczorem też nie jest lepiej ponieważ wszyscy zjeżdżają się po pracy i też prawie nikt po tej drodze nie porusza się jak po wewnętrznej lecz traktuje ją jako normalną drogę rozpędzając się z wyciem silników przy pierwszym bloku i wyhamowując dopiero przy swoim. Nie da się ostatnio normalnie funkcjonować. Tu zaznaczę że w zasadzie nie pisze tego tylko w swoim imieniu ale tą kwestie poodnosi wiele osób. Dlaczego Gmina nie zostawi w świętym spokoju parkujących tu samochodów i nie wybuduje tego łącznika ? Przecież w tym momencie rozwiązała by wiele problemów: problem parkowania (droga jednokierunkowa nie musiałby być taka szeroka), dodatkowo na piaszczystej drodze również można by było wybudować jakieś zatoki do parkowania (przecież kiedyś ta droga powstać i tak musi), w przypadku konieczności rozkopania ulicy (a słyszałem że tak ma być przy A żeby poprawić studzienki) byłaby alternatywną droga dojazdu do ostatnich bloków, i oczywiście również o połowę zmniejszyła by ruch na naszej ulicy. W przypadku gdyby Gmina w jakiś sposób uporała się z parkującym na ulicy samochodami będzie jeszcze gorzej – to dopiero będzie autostrada !!!!! Co do prędkości a bezpieczeństwa bawiących się przy ulicy dzieci nie będę już pisał bo to wszyscy wiemy i kiedyś tą sprawę poruszałem. Byłbym Pani Agato bardzo zobowiązany jeśli mogłaby Pani w tej kwestii się coś wypowiedzieć po konsultacji w Gminie a Szanowne nasze Forum zapraszam oczywiście do dyskusji. Życzę miłego dnia
Załączniki
zal1.JPG
zal1.JPG (44.75 KiB) Przeglądane 74023 razy
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez on » 3 sie 2010, o 09:04

Jeszcze jeden załącznik
Załączniki
jedno.JPG
jedno.JPG (90.07 KiB) Przeglądane 74022 razy
On

on

Postprzez mazoja » 5 sie 2010, o 16:11

Ja oczywiście rozumiem rozgoryczenie osób mieszkających w bloku, niemniej nie można działać na zasadzie, ja mam źle - to popsuję innym, żeby mi się poprawiło.... Ludzie, którzy kupili działki za blokami kupili także udział w drodze - więc ta - jak piszesz piaszczysta droga jest własnością nie gminy, a właścicieli tychże działek. Więc wybacz, ale nie wiem kto przy zdrowych zmysłach by to oddał/odsprzedał. Zdaje sobie sprawę, że macie kocioł, ale nie tędy "droga."
mazoja

Postprzez on » 5 sie 2010, o 19:24

"mazoja" w pełni rozumiem Twoje rozgoryczenie i muszę powiedzieć że się zgadzam z Twoją wypowiedzią. Nie upieram się że droga ma przebiegać za blokami (piaszczysta droga) i nie jest w moim zamyśle działać na zasadzie "ja mam źle - to popsuję innym, żeby mi się poprawiło" Szl...k mnie tylko trafia że Gmina od wszystkich problemów ucieka. Rozumiem że to poprzednie władze powydawały pozwolenia na oddanie bloków bez parkingów, drogę przygotowały tylko dla kilku bloków a nie dla takiej ilości a obecne nic w tym temacie nie robią a jest to ich obowiązkiem jako "kontynuatorów władzy". Swojego czasu prosiłem o zamontowanie porządnych progów zwalniających na całej ulicy - również bez echa (a poprawiłoby to sytuację) obecne progi nie stanowią żadnego spowolnienia dla "pseudo kierowców" Wstępnie (i tak jest na planie) dogra miała dochodzić do ul. Przylesie. Uważam żę Gmina coś z tym "pasztetem" w końcu powinna zrobić !!!!!. Odkąd tu mieszkam słyszę tylko obietnice :-( Zapytam - czy czekamy aż coś się stanie ???? )
On

on

Postprzez agata122 » 10 sie 2010, o 15:13

Zapraszam już dziś na zebranie wiejskie we wrześniu .Mam nadzieję że na zebraniu kompetentni ludzie odpowiedzą na twoje pytanie.
Pozdrawiam Agata
agata122

Postprzez ton » 11 sie 2010, o 13:51

Pewnie odpowiedzą to samo co zawsze, nie da rady, zobaczymy co da się zrobić, zbadamy sprawę itd. Przecież ten temat i taka propozycja była już poruszana rok temu!
ton

Postprzez agata122 » 11 sie 2010, o 18:54

Jeżeli takie pytanie już padło i odpowiedź znacie a nadal jest źle to czemu rady osiedla nic nie robią żeby ten stan zmienić ?
agata122

Postprzez Maskot » 23 sie 2010, o 08:28

agata122 napisał(a):Jeżeli takie pytanie już padło i odpowiedź znacie a nadal jest źle to czemu rady osiedla nic nie robią żeby ten stan zmienić ?

Witam,
chętnie wyjaśnię. Wspólnoty poszczególnych bloków są bezradne i ciągle słyszą te same (puste niestety) zapewnienia. Nie pomaga postawienie sprawy na zebraniu ani nawet bezpośrednie spotkanie z Panią Wójt.
Najlepszy przykład do tej pory nie rozwiązana sytuacja z przepompownią (blok A) oraz z usuwaniem samochodów z uliczki dojazdowej. Na wysokości pierwszych bloków ludzi mają to wpisane w akty notarialne (temat wałkowany wielokrotnie) i sprawy mandatowe wygrywają w sądzie a gmina nadal ucieka przed problemem.
Powiedzmy jasno, skoro ktoś zgodził się (nie do końca zgodnie z przepisami) na oddanie tych bloków bez miejsc parkingowych to niech gmina się w końcu poczuje i problem rozwiąże a nie będzie straszyć mandatami i obietnicami bez pokrycia.
Dziękuję
Maskot

Postprzez on » 26 sie 2010, o 08:30

Dobrze Maskot napisałeś :) To kwintesencja problemu ! Z drugiej strony to zastanawia mnie fakt że Gmina nie liczy się w ogóle z tak dużą ilością potencjalnych wyborców skupionych w jednym miejscu gdzie załatwienie dla nich jednej sprawy może przynieść dużą porcję pozytywnych głosów i to przed wyborami. P.S. Wiecie może, jak wygląda sprawa planu zagospodarowania przestrzennego - czy gmina ma obowiązek się z niego wywiązać ? Czy ja jak kupuje mieszkanie i zakładam że będzie inny dojazd do mojego bloku patrząc na plan a okazuje się że jednak nie to mam prawo dochodzić swoich praw ? (Np. tez dojazd zdecydował o kupnie mieszkania)
On

on

Postprzez szumski » 26 sie 2010, o 08:35

On. Plan pewnie był zmieniony (uchwała RG) i wtedy miałeś prawo strony. Jeżeli nie zgłaszałeś zastrzeżeń tzn. że wyraziłeś zgodę.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny