Droga jednokierunkowa wzdłuż bloków przy Leśnej

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

Postprzez on » 26 sie 2010, o 08:40

Tak właśnie myślałem o Tobie :-) Na oficjalnej stronie internetowej gminy jako plan obowiązujący droga jest: http://www.jablonna.pl/gmina/pliki/plan ... nawsch.htm
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez szumski » 26 sie 2010, o 09:40

On, powiem szczerze, nie chce mi się już bronić gminy i zabierać głosu w sprawie ładu urbanistycznego, bo taki u nas nie istnieje. Przez całą kadencję nie uchwalono ani jednego MPZP, pomimo że gmina dodatkowo zatrudniła panią - członka władz Polskiej Izby Urbanistów.
To jest drugi po LB fenomen polityki naszych władz.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez stasiu » 26 sie 2010, o 12:58

On. To czego głośno się domagasz jest dla innych bezprawiem. Domagasz się przejazdu po prywatnym gruncie na ciągu pieszo-jezdnym o ograniczonej dostępności.
Jak kupowałeś tanio mieszkanko to ta dróżka nie istniała w planie zagospodarowania ponieważ on sam nie istniał.
Pozostali też mają prawo głosu wyborczego i zagłosują na nowe władze jeśli te posłuchają bezprawnych krzykaczy.
A swoją drogą :
Dlaczego Gmina Jabłonna nie przejęła na własność wszystkich dróg prywatnych w Gminie taj jak pod blokami do prywatnych mieszkań na Leśnej ?
Przecież to obciąża wspólny budżet gminy choćby kosztami utrzymania porządku i odśnieżania.
Proponuję aby Gmina odśnieżała również na innych prywatnych osiedlach takich jak np. Bukowy Dworek, Leśna Polana, Rajska Jabłoń i Przylesie. Wszyscy jesteśmy równi.

No i pozostali mieszkańcy poproszą również o prywatnew place zabaw tylko dla swoich dzieci z budżetu Gminy - tak jak na Leśnej.
Poprzednio pisano, że należy sobie kupić działki pod parkingi, pod place zabaw czy boiska no i pod ewentualne ronda do zawracania. Daj - to był ....
stasiu

Postprzez on » 26 sie 2010, o 15:23

Stasiu ja się niczego głośno nie domagam i tym bardziej nie chcę stosować metody "żeby sobie polepszyć a drugiemu było gorzej" Próbuje tylko wspólnie wpaść na pomysł jak zmusić gminę do zrobienia porządku z tym całym bałaganem po poprzednikach.
On

on

Postprzez WiTEK » 27 sie 2010, o 10:57

>Próbuje tylko wspólnie wpaść na pomysł jak zmusić gminę do zrobienia
>porządku z tym całym bałaganem po poprzednikach.
Porządek przecież jest - w planie jest droga (słowo klucz: w planie). Ale na razie jest to jeszcze prywatne pole. Chcesz więc zmusić gminę, aby zmusiła właściciela, aby sprzedał swoją ziemię? Jak?... I za ile?
WiTEK

Postprzez stasiu » 27 sie 2010, o 11:17

Zmusić to należałoby mieszkańców bloków do przestrzegania prawa i nie zastawiania drogi. Należy "zmusić" bezprawnie parkujących do zakupu miejsc parkingowych na terenie przewidzianym pod taki cel w planie zagospodarowania przestrzennego. Ale nikt nie chce kupić bo w 80 % mieszkań na Leśnej nie mieszkają właściciele a tylko wynajmujący, którym ten bałagan owszem przeszkadza, ale koszty ich wygody mają ponieść mieszańcy całej Gminy z jej budżetu. Taka postawa jest roszczeniowa i jak najbardziej według zasady byle mi było dobrze. Wynajmującym nie zależ by trwale naprawić sytuację tylko aby korzystać, praw wyborczych nie mają to i co mają się upominać.
Wg rozumowania przedmówcy - to należy go zmusić aby oddał swoją własność, przy okazji po trupach do celu, bo innym potrzeba.
stasiu

Postprzez Ałek » 27 sie 2010, o 11:24

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 08:51 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez ygloo » 27 sie 2010, o 11:57

stasiu napisał(a):Zmusić to należałoby mieszkańców bloków do przestrzegania prawa i nie zastawiania drogi. Należy "zmusić" bezprawnie parkujących do zakupu miejsc parkingowych na terenie przewidzianym pod taki cel w planie zagospodarowania przestrzennego.

a jakim prawem chcesz mnie, nie wynajmującego ale mieszkającego na podst. tytułu prawnego do nieruchomości, zmusić do zakupu miejsca parkingowego, które PRAWNIE mi się należy za darmo?????????????
ygloo

Postprzez Maskot » 27 sie 2010, o 12:30

ygloo napisał(a):
stasiu napisał(a):Zmusić to należałoby mieszkańców bloków do przestrzegania prawa i nie zastawiania drogi. Należy "zmusić" bezprawnie parkujących do zakupu miejsc parkingowych na terenie przewidzianym pod taki cel w planie zagospodarowania przestrzennego.

a jakim prawem chcesz mnie, nie wynajmującego ale mieszkającego na podst. tytułu prawnego do nieruchomości, zmusić do zakupu miejsca parkingowego, które PRAWNIE mi się należy za darmo?????????????

rozwijając wypowiedź przedmówcy... mieszkającego na podst. tytułu prawnego do nieruchomości z wpisaną w akcie współwłasnością drogi żebym na niej nie parkował... to tak jakbyś komuś w domu zabronił mieć lodówki...
zamiast tworzyć koncepcje lepiej pomyśleć kto i dlaczego pozwolił na oddanie tego do użytku - dla mnie to fenomen, grupa obrońców zaniedbań poprzednich ekip - zamiast rozwiązać problem lepiej chwalić gminę, ze jest ok... coś się nie składa nie?
Maskot

Postprzez on » 27 sie 2010, o 15:21

STASIU :-( "Zmusić to należałoby mieszkańców bloków do przestrzegania prawa i nie zastawiania drogi. Należy "zmusić" bezprawnie parkujących do zakupu miejsc parkingowych na terenie przewidzianym pod taki cel w planie zagospodarowania przestrzennego. " Ja Cię bardzo przepraszam ale nasze pierwsze bloki mają służebność (prawo do parkowania na tej drodze potwierdzoną prawomocnym wyrokiem sądu i po ostatnich sprawach w sądach grodzkich również potwierdzoną ponownie) (poczytaj moje poprzednie posty) Jak były oddawane pierwsze bloki to ta nasza wtedy krótka ulica była parkingiem Chyba nie oczekujesz że z tego powodu że gmina wydała pozwolenie na budowę następnych bloków i tym samym wydłużając drogę każesz mieszkańcom jeszcze raz płacić za miejsca parkingowe - w końcu płacąc za mieszkanie również zapłacili za miejsce do parkowania.
On

on

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny