Informacja

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

Postprzez ygloo » 8 maja 2009, o 08:37

a ja mam następujący pomysł ....
Wszystkie wspólnoty, w orozumieniu z gminą, niech zamkną wjazd na nasza uliczkę np. jaką bramą/szlabanem (analogia jak na Przylesiu) - ale nie na pilota, tylko taką, że trzeba będzie ruszyć tyłek z auta, wysiąść i otworzyć ja żeby wjechac.
Oczywiście takie rzeczy jak straz pożarna, pogotowie itp miałyby klucze do jej otwierania.
To powinno ostudzic zapędy kierowców ....
ygloo

Postprzez agata122 » 8 maja 2009, o 08:47

ON tak na marginesie to ten gumowy próg który pokazałeś jest nielegalny ,niedopuszczalny w ruchu drogowym (przy okazji przeszłam małe przeszkolenie)
Pozdrawiam Agata
agata122

Postprzez agata122 » 8 maja 2009, o 08:50

Rafał genialny pomysł,wyjazd rankiem z waszego osiedla trwał by parę godzin .O jakimkolwiek rozwinięciu prędkości nie było by mowy. :shock:
agata122

Postprzez ygloo » 8 maja 2009, o 12:10

agata122 napisał(a):Rafał genialny pomysł,wyjazd rankiem z waszego osiedla trwał by parę godzin .O jakimkolwiek rozwinięciu prędkości nie było by mowy. :shock:

no i problem byłby z głowy .... :D , o to chyba wszystkim chodzi .....
Poza tym Przylesie sobie daje rade to MY sobie nie damy????
ygloo

Postprzez agata122 » 11 maja 2009, o 15:20

Rafał my tu o poważnych rzeczach rozmawiamy a TY żartujesz a fe :shoot:
agata122

Postprzez myoni » 11 maja 2009, o 15:58

Witam,

Pomysł ze szlabanem jest bardzo dobry.
Z dobrych wieści – zniknął jeden wrak z ulicy, konkretnie polonez truck, (obserwacja z niedzielnych spacerów, stał przy słonecznej polanie)
Ze złych wieści nadal nie zniknęła myląca tabliczka z nazwa ul leśnej stojąca na jej starym odcinku. Brak również oznaczenia nowego odcinka ulicy.

Pozdrawiam

MYONI
myoni

Postprzez agata122 » 11 maja 2009, o 20:36

No ,no widzę że pomysł Rafała się przyjął ,może powinniśmy referendum przeprowadzić .
Kto jest za ręka w górę ?
agata122

Postprzez GOUST » 11 maja 2009, o 20:39

myoni napisał(a):Z dobrych wieści – zniknął jeden wrak z ulicy, konkretnie polonez truck, (obserwacja z niedzielnych spacerów, stał przy słonecznej polanie)

rozsypał się ;) został tylko pyłek;)
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
GOUST

Postprzez ygloo » 12 maja 2009, o 07:04

Agata i inni,
ja naprawde nie miałbym nic naprzeciwko gdyby taki szlaban powstał. I bede pierwszy ktory bedzie za nim optowal ale jak nasza uliczke poszerza do dwupasmowki. Na dzien dzisiejszy nie widze mozliwosci zrobienia takiego szlabanu!
Aha i jestem pierwszy ktory jest przeciw zamyaniu osiedli, bleeeee, nie znosze. ale taki szlaban traktowalbym nie jako zamkniecie osiedla ale jako poprawe bezpieczensttwa i estetyki naszego osiedla.
i mimo ze sam mam miejsce postojowe na naszym parkingu (nie wlasne, wynajete) i rozumiem tych, ktorzy ttego miejsca nie maja i MUSZA parkowac na jezdni, to dalbym wszystko, zeby te samochody z Lesnej wzdluz blokow zniknely.
Ale jestem realista a przede wszystkim zyje w symbiozie spolecznej (o czym zapominaja chyba niektorzy) i dostosowuje sie do realiow.

Milego dnia i pozdr wszystkich
rav
ygloo

Postprzez myoni » 12 maja 2009, o 08:32

Witam,

Leśna 17 jest przecież dwukierunkowa tylko na jednym pasie stoją zaparkowane samochody. Wystarczy nie parkować w tym miejscu i ustawić szlaban wtedy wszystko będzie ok.

Pozdrawiam

MYONI
myoni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny