sprzedam mieszkanie 140m2 w Jabłonnie (poddasze)

sprzedam mieszkanie 140m2 w Jabłonnie (poddasze)

Postprzez ygloo » 5 paź 2012, o 09:30

Sprzedam mieszkanie 4 pokojowe w Jabłonnie na ul. Leśnej - poddasze, 140m2 pod podłodze, 86 m2 powierzchni użytkowej, kominek, jadalnia, garderoba.
Szczegóły oferty pod linkiem:
tiny.pl/hngb3
Pozdrawiam,
Rav
ygloo

Re: sprzedam mieszkanie 140m2 w Jabłonnie (poddasze)

Postprzez Jendrula » 5 paź 2012, o 11:19

YGLOO! jesteś chyba w Matrixie! po 640 tysiaków to są duże domy z działką do kupienia a nie garsoniera na poddaszu, 140 m to masz w podłodze, skosy ostre więc realnie to masz 65 m kw*5900cena transakcyjna za 1 m w Jabłonnej to wychodzi max 370-400tysiaków. Albo zrewiduj nierealne oczekiwania albo...poczekaj na lepsze czasy(mówią iż nieruchomosci sie odbiją za 7 lat) :13:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez ygloo » 5 paź 2012, o 12:45

Jędrula,
realnie to mam 86 a nie 65!
Skosy nie takie ostre - do 90cm. wszystkie wykorzystane.
Wiem, że kwota spora, ale za 650 tys to masz dom z działka w stanie surowym.
Wiem wiem, jesteś przeca pośrednikiem lub pracujesz w "branży", tym samym jeżeli tak jest, lepiej zapytać o wszystko ....

i a propos.... za słownikiem języka polskiego:
garsoniera: małe mieszkanie jednopokojowe; kawalerka

Czy twój dom (mniemam, że takowy masz) też mogę nazwać nędzna chałupiną???
ygloo

Postprzez szumski » 5 paź 2012, o 12:52

A jak masz naliczane opłaty? też do 90 cm??? ;)

Nie ma jednoznacznej normy na obliczanie pow. użytkowej bo np. wg PN-ISO 9836 do powierzchni wlicza się tylko pomieszczenia o wysokości większej niż 1,9m. ale najczęściej stosowana i "akceptowalna" dla stron to PN-70/B-02365 gdzie do powierzchni wlicza się w 100% pomieszczenia o wysokości w świetle ≥2,20m, o wysokości 1,40-2,20 - w 50%, a o wysokości do 1,4 m pomija się całkowicie.

Czy twój dom (mniemam, że takowy masz) też mogę nazwać nędzna chałupiną???

To rzecz gustów indywidualnych i punktu odniesienia. Mój możesz nazwać nawet psią budą, bo gdzieś kiedyś została mi paczka miedzianej tegola canadese i przykryłem nią apartamenta dla burków ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 5 paź 2012, o 13:06

Ygloo! podałem Ci tylko cenną wskazówkę pomocną w sprzedaży, klient nie edzie żadnych norm przeliczał tylko sprawdzi czy się pośrodku pokoju w sufit łepetyną nie wyrżnie, skosy masz naprawdę niskie- wierz mi co tydzień z 20 domów.mieszkań ze skosami oglądami i wiem co mówię. 640tysiaków mam dom wyposażony, gotowy do zamieszkania z działką 1000m kw i tylko 4 km od twojego mieszkania.
Co do nędznej chałupiny to może być dla wszystkich nędzna(bo nie ma dworkowego ganeczku z kolumnami "Jońsko wiejskimi")- dla mnie jest OK budowałem ją tylko dla siebie a nie na sprzedaż.
Z twojego wpisu widze iż ciężko rozsądne argumenty trafiają do Ciebie, chciałbym byś sprzedał jak najlepiej ale zamiast 640tysi możesz równie dobrze wstawić 1640.000 i skutek będzie ten sam. Zastanów się jakbyś miał 640.ooo to co byś kupił. Może kiedyś ceny w Jabłonnej urosną do takiego poziomu ale nie łudź się przez najbliższy okres. 400tysi to realny poziom, zróbisz z tą informacją co zechcesz.
powodzenia :04:
Jendrula

Postprzez ygloo » 5 paź 2012, o 13:59

Jędrula, najkrócej jak mogę.
Nie interesują mnie normy ino to, co mam w akcie i planach. a w kacie notarialnym i planach mam 86 m2 użytkowej i od takowej płace czynsz. a w zasadzie 56 i 30 bo jak byś doczytał ogłoszenie to dwa mieszkania w jedno zrobione....
Jak on jest naliczany to już mnie to kila.
ALe za realna informacje bardzo dziekuję.
ygloo

Realne ceny

Postprzez szumski » 5 paź 2012, o 14:31

Odnośnie realnych cen.
Jakiś mój serdeczny przyjaciel ;) na tanim portalu internetowym dał ogłoszenie o sprzedaży 64 m2 na Gocławiu za 160 tys. i podał mój numer telefonu.
Z całą odpowiedzialnością mogę potwierdzić!!! cena była realna - telefon czerwony i co godzinę pod ładowarkę ;)
Kto w ostatnich trzech tygodniach miał okazję ze mną rozmawiać może potwierdzić, nie dało się wykrztusić słowa, bo już dzwonił telefon.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 5 paź 2012, o 14:39

Mówiąc o realnych mam na myśli transakcje zrealizowane w naszym oraz 2 zaprzyjaźnionych biurach. ku zmartwieniu Ygloo to ceny realne nijak sie mają do tych wystawianych w internecie. Staram sie dla klienta zawsze negocjować dobry upust ale czesem kupujący jedzie po bandzie i dyktuje takąwstępną cenę że Sprzedający ze stołka spada ale w końcu się dogadują. Jedna w tegorocznych transakcji to działka w cenie wywoławczej 240.000 zł, kupujący przyszedł i powiedział -wezmę dwie ale każda po 180tysi (33%) taniej! Sprzedający poskamlał o jeszcze 5 tysiaków i poszło! Negocjacje nie trwały dłużej jak 3 minuty aż mi szczena opadła.
tak więc Ygloo może nie sprzedawaj jeśli przenosisz się gdzie indziej tylko np wynajmij to zawsze co miesiąc na wydatki wpadnie z 2 tysiaki
Jendrula

Powrót do Sprzedam