Przepisy wegetariańskie

Czyli Nasze gotowanie :)
Przepisy prosto z Jabłonny, Chotomowa i okolic.

Przepisy wegetariańskie

Postprzez Naretta » 11 maja 2007, o 13:40

kotlety ze słonecznika

:zjem: 0, 5 kg pestek słonecznikowych

:zjem: 2 cebule

:zjem: 1 marchewka

:zjem: sól, majeranek, olej, woda, bułka tarta

Pokrojone w kostkę cebule dusimy na małej ilości oleju. Marchewkę ścieramy na tarce na małe paseczki. Nasiona słonecznika mielimy w maszynce do mięsa. Potem łączymy wszystkie składniki, dodajemy sól (masa musi być słonawa), majeranek (ja sypię dość dużo, najpierw ścieram go w palcach) i troche wody (np. 2 łyżki). Mieszamy, mieszamy i formujemy małe kotleciki, które obtaczamy w bułce i smażymy na oleju na złoty kolorek.

Kotleciki można wtrajać na gorąco i na zimno np. z musztardą. S M A C Z N E G O!!!

Obrazek
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Placuszki z cukinii

Postprzez Naretta » 31 maja 2007, o 21:44

Składniki :zjem: :

- kilka cukinii (mogą być dwie, ja robię placuszki z czterech)
- 2 jajka
- 0,5 szklanki bułki tartej
- pęczek szczypiorku
- sól, pieprz

Cukinie myjemy, obieramy i trzemy na tarce o grubych oczkach. Posypujemy solą i odstawiamy w sitku na około pół godziny. Odciskamy sok z cukinii i przekładamy ją do miski, w której mieszamy razem z bułką tartą, jajami, pokrojonym szczypiorem i przyprawami. Jeśli masa jest zbyt wilgotna i placuszki się rozpadają albo są klejące, dodajemy jeszcze bułki tartej. W głębokiej patelni rozgrzewamy olej, na którym smażymy placuszki (ja nakładam je łyżką), po kilka minut z każdej strony.

Podajemy z jogurtem przyprawionym czosnkiem.

Mniam, mniam
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez Assessander » 15 cze 2007, o 13:25

Poszukuje przepisu na falafel :D :D
Assessander

Postprzez Naretta » 16 cze 2007, o 14:34

Piszesz i masz, choć nie powinnam, bo mi podpadłeś :] .

60 dkg cieciorki lub grochu ewentualnie fasoli ( namocz na noc).
1 pęczek natki
1 mała cebula
3 ząbki czosnku (ja dodaję znacznie więcej)
1 łyżka soli
1/2 łyżki mielonego ziela angielskiego
1 łyżeczka mielonego cynamonu
1 łyżeczka mielonej kolendry
1 łyżeczka kminu rzymskiego ( to nie to samo co kminek! Ostatnio kupiłam w Kauflandzie - KOTANYI, ale trzeba go utłuc)
1 łyżeczka sody oczyszczonej
ziarna sezamu
oliwa/ olej do smażenia

Wszystkie składniki masy, oprócz oliwy i ziaren sezamu, zmiksuj w blenderze ( albo zmiel w maszynce do mięsa - he, he), dodając około 4 łyżek wody. Z masy formuj nieduże kulki, lekko je spłaszczaj i otaczaj w ziarenkach sezamu. Smaż w dobrze rozgrzanej, głębokiej oliwie, kilkakrotnie odwracając, aby wszystkie "kotleciki" przyrumieniły się równomiernie. Podawaj z zieloną sałatą. Falafel doskonale smakuje z pikantnym sosem pomidorowym.
Naretta

Postprzez MISIO » 1 lip 2007, o 18:54

Przepis na szaszłyki wegetariańskie serwowane wczoraj na grillu u Kazka:)

Bakłażan
Cukinia
Pieczarki
Papryka czerwona
Papryka zielona
Cebula
Czosnek
Masło śmietankowe
Oliwa z oliwek
Przyprawy wedle swojego widzimisię

Wszystkie warzywa kroimy tak jak to wygląda na zdjęciu i nakładamy na patyczki.

Obrazek

Czosnek ucieramy, a masło rozgrzewamy w rondelku po czym dodajemy czosnek.

Przygotowane szaszłyki polewamy oliwą z oliwek, posypujemy przyprawami a na koniec polewamy rozpuszczonym masełkiem z czosnkiem.
Smażymy na grillu :)

Obrazek
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Powrót do Qchnia Gminna